Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

@no1być może to przez te podkładki, ale to da się zamontować tak aby te zęby z trytytek nie wystawały w dół, tylko układały się wzdłuż mocowań - w górę. W te mocowania dedykowane trytytki chowają się idealnie. Ja mam taki w gravelu zamontowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poleci jakieś sprawdzone marki kierownic szosowych z chin? Trochę obawiam się o zęby :D Ktoś coś poleci czy raczej sobie odpuścić? Zaznaczę że nie szukam jakiegoś taniego badziewia, tylko faktycznie coś sprawdzonego. Wizualnie najlepiej podchodzi mi S-Works Aerofly II, ale jak patrzę na Ali to ceny tak koło 200 zł nie zachęcają do zakupu.

Z marek które rzuciły mi się w oczy to np. RYET, OG-EVKIN, TOSEEK, KOCEVLO czy to też jakieś badziewie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych Og- evkin najpewniejszy. Miałem styczność z kierownicami, mostkami i sztycami. Wszystko dobrze wykonane. Kiery nadspodziewanie sztywne gdzie bezmarkowe chinole nie raz uginają się jakby z plastiku były. Ryeta montowałem jedną kierę i wyglądała ok. Toseek bym sobie darował - widziałem nadpęknięte sztyce. Kcevlo nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 czy 3 zamówienia na drobiazgi (nie więcej niż 200-300 zł) bez żadnych dopłat.
Teraz zrobiłem kolejne na ok. 350 zł, paczka będzie już większa i z większą ilością przedmiotów, okaże się za 2 tygodnie czy się przyczepią, chociaż nie sądzę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale obiło mi się o uszy że Ali od jakiegoś czasu ma podpisaną jakąś umowę nie wiem z Polską, z naszą skarbówką czy z jak to nazwać, i już kupując masz te opłaty jak VAT i cło wliczone w cenę, ale może to tylko plotki bo nic o tym teraz nie znajduję. Może jakaś drobnica tylko? W każdym razie ja wszystko oststnio co dostawałem to bez żadnych dopłat, ale to faktycznie 150EUR nie przekraczało. Natomiast co bym nie kupił oststnio z UK czu US na ebajcu na ten przykład, nawet używane buty za mw 50GBP czy retro mostek za 30USD, to mi walą nie cło ale VAT. To samo nie tani, ale drobiazg wielkościowy z Kanady stery kątowe 9Point8 - dostałem bez cła, ale stówę VATu mi listonosz skosił 😒. Co ciekawe nic nie było obklejone że tam urząd celny to naliczył i ile, żadnych papierów, potwierdzeń, nic, po prostu listonosz chciał stówę za wydanie nawet bez jakiegokolwiek pokwitowania, super nie? Ale przeliczyłem i mi wyszło że to 23% VATu właśnie więc się nie ciskałem.

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali VAT jest wliczony w cenę. Cło jest na graty powyżej 150EUR. Jeśli paczka duża to w moim przypadku zawsze celnicy każą sobie przesłać zrzut ekranu z Ali z zamówieniem żeby pokazany był nr przesyłki oraz wartość towaru z kosztami wysyłki.

Jeśli coś orzekracza te 150EUR to zdecydowanie polecam szukać przedawców którzy biorą opłaty importowe (za doratkową opłatą na siebie). Kupowałem w ten sposób kilka ram gdzie nominalnie celnicy dołożyliby 48% cła antydumpingowego + cło standardowe na graty rowerowe.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...