Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, bastard83 napisał:

A jak wygląda ewentualny serwis tej piasty, czy można w nim wymienić bębenek? Czy jest dostępny? W Accent Race najbardziej zawiódł mnie brak możliwości wymiany bębenka. Sam producent/dystrybutor nie przewidział takiej możliwości. 

Tak, w D792SB bębenek jest wymienny. Oficjalnie są dostępne Shimano HG i SRAM XD, chińczycy mają też do tych piast nieoficjalny Shimano MS.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoolBreezeOne obraziłem się na deca. Kupiłem taką wiatrówkę https://www.decathlon.pl/p/wiatrowka-rowerowa-szosowa-van-rysel-racer-bez-rekawow/_/R-p-326003?mc=8589012&c=Zielony_Khaki Akurat była w jakieś promocji. Nie trafiłem z rozmiarem, pojechałem wymienić na większą. Okazało się, że muszę zrobić zwrot i zamówić ponownie, ale już bez promocji. 

Te co polecasz to chyba widziałem nawet na wieszaku. Zastanawiałem się tylko nad tą dziurą na plecach. Plecy nie były przyszyte do dolnego pasa i była tam spora dziura. Nie przeszkadza to?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od stycznia 2022 kupiłem 5 piast Koozer.

1 szt 490 bębenek hd, pod haki 9 mm i 135 długości

2 sztuki 490 bębenek hd, pod oś 12/142 

1 sztukę 390 tki przedniej boost 110

1 sztukę 390 tki tył boost 148 mm

Dziś dotarła kolejna 390tka. 

6 zapadek. 

Pierwsza sztuka cierpiała na ciągnięcie bębenka przez korpus,  mała korekta uszczelki. 

Pozostałe bez zastrzeżeń. 

Piasty 250-300 zł,  bębenki 80 zł, aluminiowe. 

Piasty działają bez zastrzeżeń a mają ciężkie życie (110-120 kilo obciążenia, elektryk o mocy 1000w). 

Dostępne w wielu kolorach. 

Nie polecam konkretnego sprzedawcy,  polecam ogólnie produkty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tobo napisał:

Od stycznia 2022 kupiłem 5 piast Koozer.

1 szt 490 bębenek hd, pod haki 9 mm i 135 długości

2 sztuki 490 bębenek hd, pod oś 12/142 

Nie wiem jakie wersje 490 kupowałeś, ale od siebie dodam, że są dwie (a nawet więcej, bo rok modelowy 2023 różni się nieznacznie od tych starszych) 

  • wersja "zwykła" XM490 jest na osi aluminiowej
  • wersja XM490 Pro jest na osi stalowej

Jest to o tyle istotne, że są w internetach znane przypadki skrzywienia/pęknięcia osi aluminiowych, oś stalowa zdaje się eliminować ten problem bardzo skutecznie. 
 

Sam od roku ujeżdżam komplet XM490Pro i mówiąc szczerze, to w porównaniu z Novatecami - nie ma porównania ;) nawet trzymając piasty w łapkach widać różnicę jakościową na korzyść Koozerów. 
Ja kupiłem komplet za ~90$  i z tego co widzę, nadal da się je dostać w podobnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akkwlsk napisał:

Sam od roku ujeżdżam komplet XM490Pro i mówiąc szczerze, to w porównaniu z Novatecami - nie ma porównania ;) nawet trzymając piasty w łapkach widać różnicę jakościową na korzyść Koozerów. 

Ja kupiłem komplet za ~90$  i z tego co widzę, nadal da się je dostać w podobnej cenie. 

Może w stosunku do tanich novateców D041/2 ale miałem rózne koozery i jednak D791/2 są wykonane lepiej i nie blakną od UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, akkwlsk napisał:

Nie wiem jakie wersje 490 kupowałeś, ale od siebie dodam, że są dwie (a nawet więcej, bo rok modelowy 2023 różni się nieznacznie od tych starszych) 

  • wersja "zwykła" XM490 jest na osi aluminiowej
  • wersja XM490 Pro jest na osi stalowej

Jest to o tyle istotne, że są w internetach znane przypadki skrzywienia/pęknięcia osi aluminiowych, oś stalowa zdaje się eliminować ten problem bardzo skutecznie. 
 

Sam od roku ujeżdżam komplet XM490Pro i mówiąc szczerze, to w porównaniu z Novatecami - nie ma porównania ;) nawet trzymając piasty w łapkach widać różnicę jakościową na korzyść Koozerów. 
Ja kupiłem komplet za ~90$  i z tego co widzę, nadal da się je dostać w podobnej cenie. 

Te piasty w moim przypadku eksploatacji dostają mocno w dupę ze względu na rower w którym są używane. Do tej pory nie zauważyłem żadnego problemu z czymkolwiek w ich przypadku.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 11:57, Dokumosa napisał:

Może w stosunku do tanich novateców D041/2 ale miałem rózne koozery i jednak D791/2 są wykonane lepiej i nie blakną od UV.

Obecnie,  po dwóch latach wszystkie wyglądają jak na początku. Mam czarną,  kilka czerwonych w anodzie i obecnie jedną "tęczową". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...