Skocz do zawartości

[opony] Szybkie opony 27.5 do jazdy po chodniku/ulicy.


szczecinmtb

Rekomendowane odpowiedzi

54-584 to w calach 27,5 x 2,1

 

 

http://www.erowery.pl/opona-ride-tour-54-584-czarna-refl-drut

^To na pewno będzie 2.1?

 

i czemu taka szeroka? Lepiej? Hurricana wziąłem już 2.0 czyli hurrican na tył bo cieńszy a na przód grubszą 2.1 tą ride tour, dobrze myśle???

 

 

Tak zimą też bym chcial jeżdzic ale to chyba juz wróce do swojego rara/roro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hurricana wziąłem już 2.0 czyli hurrican na tył bo cieńszy a na przód grubszą 2.1 tą ride tour, dobrze myśle???
To już lepiej dwa Hurricany! Jeśli to ma być jazda typowo po betonach to obstawiałbym Hurricana na przód, a na tył coś w przedziale 1,6-1,75 jak np ten tour ride w wersji 1,65 https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-27-5/p,opona-ride-tour-27-5x1-65-drut-czarna-continental,653829.html Na komplecie Hurricanów to nawet w mało wymagającym terenie jak jest sucho poszalejesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po betonach a po mieście, chodniki, trawa, lekki teren, byleby szybko było

Ja w swoim rowerze "dojazdowym" (całorocznym) śmigam na czymś takim w rozmiarze 26x1,75 https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/p,opona-town-ride-continental,42977.html kostka brukowa, mokry asfalt, trawa, szutry, nawet w lesie na utwardzonych duktach świetnie sobie radzi, dopiero w głębszym piasku kapituluje... do tego jest lekka (jakieś 540 gr) i ma wkładkę - jeszcze laczka na nich nie złapałem. Niestety dla kół 27,5 z tego co widzę niedostępna.

 

domawiać kolejną sztuke czy rara dać na przód i tez będzie ok?

Przez dłuższy czas jeździłem na zestawie hurrican 2,0 tył i RaceKing 2,0 przód i byłem bardzo zadowolony... (szutry, las, miasto) ale RaRa 2,25 to już trochę większa kobyła jak na miasto i moim zdaniem szkoda ją ścierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.bikecalc.com/wheel_size_math

 

LUB 

rozmiar opon.pdf

 

 

 

nie po betonach a po mieście, chodniki, trawa, lekki teren, byleby szybko było

Czyli ty potrzebujesz opony uniwersalnej a nie miejskiej .

 

Patrzyłeś na ofertę CST ? 

http://www.cstpoland.pl/pl/3-Array/?order=product.position.asc&q=Kategorie-ROWERY/%5BR%5D+Zastosowanie-MTB/%5BR%5D+Rozmiar-27%2C5

 

FAST X SEVEN 27,5

SPEED SEVEN 27,5

SOFT SEVEN 27,5

 

Wszystkie w wymiarach 27,5x1,95

 

Lub

 

Kenda Komfort K841A 27.5x1.95 30TPI Drutowana,lekka 585 gram

Ta jest szybka.

17934sdvsdvsdv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na dojazdy używam zestawu 27,5" conti doublefighter 3 na przodzie i schwalbe marathon 1,65 na tyle. Taki zestaw dobrze sobie radzi też na szutrach w suchych warunkach. Na dystansie 15km do pracy dojeżdżam nawet 5min szybciej i znacznie mniej zmęczony niż na komplecie opon racekig, czy xking. Waga opon w ogóle nie przeszkadza, a co najważniejsze ani razu nie przebiłem dętki.

Jak juz kupiłeś hurricane to polecam dokupić na tył https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/p,opona-marathon-27-5x1-65-greenguard-reflex-schwalbe,45653.html?skad=googlepla&gclid=EAIaIQobChMIrvnuvczm1QIVRzwbCh2HzQftEAQYASABEgJbEPD_BwE#75977640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo propozycji panowie, faktycznie potrzebuje opon uniwersalnych, tak zebym jak już wjechał do lasu to się nie martwił że się wywale :P
Spodobała mi sie ta Kenda Komfort K841A 27.5x1.95 30TPI Drutowana,lekka 585 gram, szczególnie że cena tylko 39zł...
bieżnik wydaje się płaski więc czy wtedy hurricana daje na przód?


PS.
 
Opona Marathon 28 Green Guard Reflex wydaje się podobna do Kendy Komfort ale cena jest 2x większa, czy faktycznie jest sens?

Przeglądałem też seveny ale bieżnik juz mają nie taki płaski jak w/w,
4jPt87K.png

więc ostatecznie liczę na jakieś Wasze zdanie bo jak już kupiłem hurricana to co mogę zrobić, choc żałuje troche że go kupiłem bo w tej cenie mogłem kupić 2 kendy comforty... :/ 

Myśle też czy będzie mi sie chcialo wymieniac opony rara+roro by miec je do lasu tylko, czy moze miec aktualnie skoro jezdze w wiekszosci po lesie tez tą zamienną pare czyli hurrican + jakiś lajtowy wlasnie ten kendy komfort. 
Ma to jakis sens? czy lepiej miec typowo na miasto szybkie oponki a do lasu na zjazdy zmieniac na roro/rara?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

potrzebuje drugiej pary opon typowo by szybko dojeżdżać i wracać z pracy, poruszam się wtedy tylko drogą rowerową/chodnikami, a jak jest możliwość to ulicą. Z domu do pracy dojeżdżam w 15min, chcę ten czas skrócić o parę minut by się jeszcze szybciej jeździło,

vs

 

 

Sporo propozycji panowie, faktycznie potrzebuje opon uniwersalnych, tak zebym jak już wjechał do lasu to się nie martwił że się wywale :P

vs

 

 

Myśle też czy będzie mi sie chcialo wymieniac opony rara+roro by miec je do lasu tylko, czy moze miec aktualnie skoro jezdze w wiekszosci po lesie tez tą zamienną pare czyli hurrican + jakiś lajtowy wlasnie ten kendy komfort. Ma to jakis sens? czy lepiej miec typowo na miasto szybkie oponki a do lasu na zjazdy zmieniac na roro/rara?

Musisz się na coś zdecydować,a zanim to zrobisz to załóż tego Hurricana na tył i RaRa którego masz na przód i zacznij jeździć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HURRICANE na tył, tylne koło zawsze będzie bardziej dociążone niż przód. W HURRICANE pośrodku bieżnika jest ciągły pasek,na tej części najdłużej będziesz jeździł.

 

Przód to zależy co ma być priorytetem.

Jak szybkość to zdecydowanie Kenda,jak trzymanie to Soft Seven, a jak jeszcze zimą to Speed Seven.

Jeśli chcesz jeździć po piasku to Kenda się nie sprawdzi.

 

Ja mam uniwersalne ale 2,25 całkiem (jakiś chińczyk) podobne do Soft i Speed, trzymanie na szutrze i asfalcie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdecydowanie HURRICANE na tył
Zdecydowanie to @szczecinmtb powinien się określić czego oczekuje od nowych opon , bo jak na razie to on nam się pyta czy będzie chciało mu się je zmieniać :woot:

 

Jak szybkość to zdecydowanie Kenda,jak trzymanie to Soft Seven, a jak jeszcze zimą to Speed Seven. Jeśli chcesz jeździć po piasku to Kenda się nie sprawdzi.
Rozumiem że wszystkie te opony przetestowałeś długodystansowo? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze.Wiele osób to robi tylko mało kto się do tego przyznaje.

 

 

Ja się przyznaję. Wolę mandat niż żeby mnie samochód rozjechał. 

 

Spójrz na Vittoria Mezcal III. Kupiłem takie do kombinacji lasy/asfalt/dojazd do pracy po mieście i są super. Toczą się bardzo lekko. Mam zwykłą drutówkę bez grafenu. Masa robi różnicę przy przyspieszaniu. Porównywałem i jeździ się lżej niż na zwijanych, lekkich Smart Samach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobimy tak, skoro już mam hurricana i założenie było by SZYBCIEJ jeżdzić niż na roro+rara to na tym zostanę, hurrican leci na tył w wersji 2.0 (tak jak doradzono) a na przód tak jak kolega doradził to  Kenda Komfort K841A 27.5x1.95 30TPI drutowana.

 

"Zdecydowanie HURRICANE na tył, tylne koło zawsze będzie bardziej dociążone niż przód. W HURRICANE pośrodku bieżnika jest ciągły pasek,na tej części najdłużej będziesz jeździł.

 

Przód to zależy co ma być priorytetem.

Jak szybkość to zdecydowanie Kenda,jak trzymanie to Soft Seven, a jak jeszcze zimą to Speed Seven.

Czy w/w zestawik będzie szybszy niż mój aktualny zestaw rara+roro w wersji 2.25 obie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.forumrowerowe.org/topic/221543-opona-28-vs-29-kenda-khan-vs-schwalbe-hurricane/ Tu masz wątek o innej oponie Kendy zrobionej w tak samo 'kosmiczne' technologii jak ten Komfort.

 

na przód tak jak kolega doradził to Kenda Komfort K841A 27.5x1.95 30TPI drutowana.

A ja bym doradził odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.forumrow...albe-hurricane/ Tu masz wątek o innej oponie Kendy zrobionej w tak samo 'kosmiczne' technologii jak ten Komfort.   szczecinmtb, dnia 21 Sie 2017 - 02:37 AM, napisał: na przód tak jak kolega doradził to Kenda Komfort K841A 27.5x1.95 30TPI drutowana.

 

-A ja bym doradził odwrotnie...

 

 

Faktycznie coś ta cena Kendy'iego nie zachęcała. Przypomniało mi się że mam jeszcze smart sama performance w wersji 2.1, będzie ok do hurricana?

czy zamawiać conti race kinga 2.0 za 100zl i po problemie?

Bo ta VITTORIA MEZCAL 27,5X2.1 waży 750g... mimo ze bieznik fajnie płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz zwijanego Race Kinga 2.0 performance,  90-parę zł to nie majątek a a oponka bardzo fajna - sam kupiłem do porównania z druciakiem - tyle że w wersji 2.2

 

no cena do 100zl nie robi mi roznicy jezeli bedzie zdecydowanie lepiej niz w porownaniu do innych, rozumiem ze ten raceking na przód? dziwne bo ten bieznik jest podobny do mojego rara ale w wersji 2.2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...