Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

f20170427_060649.jpg

 

Stevens Namur

seria:

rama: aluminium 54cm

wideł: również aluminium

hample: tektro mini vbrake

fotelik: oxygen cyrius

graty: 105 5800

korba: fc-rs500 50-34

kaseta: 11-28

kółka; ryde racer 13c

kapcie: racing ralph 33-622

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poszukiwaniu turbodojazdówki na 4 pory roku zakupiłem rower Merida Cyclocross 500.

 

Gładkie sprawy, wewnętrzne prowadzenie kabli, tarcze, Siemano 105, karbon w widłach, mocowania pod błotniki przód i tył i dostępność prawie od ręki u sprzedawców.

 

A najlepsze: hojnie obdarzony prześwitami: 45mm z tyłu może nie robi wrażenia ale 60mm z przodu już owszem. Gdy już się razem zestarzejemy będę mógł dopchać gumy.

 

Geometria dość agresywna, zwrotność i lekkość. Nada się na codzienny wycisk, lekki bikepacking jak i na okazjonalny wyścig dla jaj, a przewiezie także zakupy. Jedyne minusy to przy średnich prędkościach jest nerwowy, no i przy mojej długiej nodze siodło mocno do tylu trzeba dać, ale to świadoma decyzja o rozmiarze.

 

6f99c68424f40b41a794f78a19d3f69c.jpg

 

28526053ee178d74fee9688dbca55a45.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Do 20, może 25 mam wrażenie ze jak puszczę kierownik to rower zaczyna sie miotać lewo-prawo. Nigdy wcześniej sie z tym nie spotkałem w szosach, troche przeszkadza czasem. Jak jadę szybciej, tak ze musze cisnąć w pedały to efekt sie niweluje.

 

Obstawiam ze wynika to z geometrii. Widelec ma 73 nachylenia, nie znam wyprzedzenia.

 

Jest za to bardzo zwrotny w terenie, jak to przełaj, no i w mieście. Chyba cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gyrill: Brawo za odwagę w przewożeniu ponadgabarytowych klamotów na dziobie. Tutaj moja fantazja. A widelec ma 72* (co dla mnie i tak jest oostro), ewentualnie podsiodłowa 74* choć wnosząc po rozmiarze raczej 73*.

 

 

Aby trzymać fason też podkleję jakiego barana, a że dziś piateczek...

 

...to Rekorderlig owoce leśne oraz limonka z truskawką:

w2jElA350vpRvpug-HnnR0mhWpRIqWCT_RcRE2-A

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dolnym chwycie wygodnie łapać ci za klamki? Bo jakoś zbyt do góry mi się wydają zadarte.
 

Z kierą kombinuję jeszcze. Klamek sięgam, ale idealnie nie jest, brakuje mi długości w dolnym chwycie, marzy mi się coś z takim gięciem albo jak model FSA K-Wing. Chciałbym mieć boczny chwyt przed klamkami mieć prostopadły do nadgarstków a dolny bliżej siebie, nie wiem czy da radę to pożenić. Na razie cieszę się tym co mam :)


 

jakiego barana


Tak, źle powiedziałem, kąt główki 72, podsiodłowej 74, z pamięci leciałem. 

Pan Wtyczka wygląda przekozacko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpowiadam hurtem: kapeć na tył to max. 38c, przód około 42c. Rama ma przelotki pod przódrzutkę, śmiało potrójną można sadzić.

Wideł to WungYel z Genesis Croix de Fer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

W temacie ... rama Rudego w reklamacji, z tęsknoty za baranem, ubaranowiłem crossa.

c67879f47a8af0ef38c3b6ff0aeba318.jpg

Ciekawostką jest, że mini V działają dużo skutecznej niż TRP Spyre. Oczywiście pomijam kwestie na mokro.

Uginacz już był, więc nastąpiło przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza. Jakby nie było w terenie sprawia dziką radość :).

Edytowane przez Alex1680
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

że mini V działają dużo skutecznej niż TRP Spyre

 

To niezwykle ciekawe. Mam u siebie we wtyczce Spyre, dają mniej mocy niż BB7R ale za to bardzo fajnie modulują. No i mają w nosie deszcz :icon_cool: 

 

 

 

Rekorderlig owoce leśne oraz limonka z truskawką

 

Biere Lordzie, biere - taki hint ;)  

 

Tor odebrany, Niewiasta nawet zostawiła baterie w głównym junicie i działają. Zabieraj resoraki, pobawimy się w Evanton :D

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to podpytam, tyz mom Spyre: u mnie modulacja bardziej jak w v-brake, długo nic i potem zaczynają skuteczniej hamować. Oczywiście całościowo dużo lepiej niż wszystko co klocków, chodzi mi o samą krzywą wzrostu siły hamowania. Hydrauliki są bardziej liniowe.

 

Klocki mam oryginalne żywiczne. To kwestia czasu / dotarcia czy ten typ tak ma? Wymieniać na metalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-ki łapią od razu, Spyre faktycznie z opóźnieniem. Oryginalne są półmetaliczne. Próbowałem metalowych, było tylko gorzej. Najszybciej łapały żywiczne, zachowując najlepszą modulację i wymagając najmniejszej siły nacisku na klamkę. Niestety na mokro robiły się bardzo kiepskie i finalnie wróciłem do półmetalików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...