Skocz do zawartości
paulsen

ROSE COUNT SOLO - hardtail 27,5 i 29"

Rekomendowane odpowiedzi

paulsen

W kolekcji 2017 rower Count Solo zastąpił model The Uprising. W jednej ramie montujemy koła 27,5" w rozmiarach XS i S, a koła 29" w rozmiarach ramy M, L i XL.

Do wyboru dwa kolory ramy - czarny i czerwony. 

2m660hu.jpg

Podstawowy model Count Solo 1 kosztuje 999 euro (bez kosztów wysyłki) i wyposażony jest w widelec Rock Shox Recon Silver RL, Solo Air, 100 mm, 15x110 mm thru axle (Boost), napęd 3x10 Deore/SLX oraz koła DT SWISS X1900 Spline. W modelu tym można wymieniać niektóre komponenty.

Dla początkujących maratończyków MTB ciekawsza będzie wersja Count Solo 2 z widelcem RS Reba RL Solo Air, koła DT SWISS X1900 Spline oraz napęd 2x11 SLX w cenie 1299 euro. W tej chwili pracujemy nad wprowadzeniem szerszego zakresu komponentów dostępnych w konfiguratorze. 

Najdroższa konfiguracja z napędem XT i lżejszymi kołami DT SWISS X1700 Spline kosztuje 1849 euro (bez kosztów wysyłki).

Edytowane przez paulsen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mamilunited

Czy jest możliwość zamówienia count 2 z większym blatem (tzn. 38 zamiast 36)? Czy uwzględnią taką zmianę, jak wpisze w uwagach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen

Niestety modeli Count Solo 1 i 2 nie można konfigurować. Sprzedawane są wyłącznie jako modele BIKE NOW tzn złożone wg specyfikacji widocznej na stronie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen

Już jest przeceniony zatem negocjować nie można, ale można go kupić bez VATu, na firmę. W razie jakichś problemów z użytkowaniem jest zaprzyjaźniony serwis we Wrocławiu i nie trzeba roweru odsyłać do centrali w Bocholt. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzechu1984

Bez vatu na firmę ? Tak można ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen

Można. Przed złożeniem zamówienia należy przesłać do mnie następujące dane: 

- nazwę i typ firmy (forma prawna)
- nr VAT czyli NIP
- nazwisko osoby kontaktowej z datą urodzenia
- adres firmy oraz adres dostawy roweru bądź towarów
- nr telefonu
- adres e-mail

Firma powinna być zarejestrowana w europejskim systemie VAT czyli mieć NIP z literkami PL z przodu. Od ceny odliczony zostanie niemiecki VAT 19%. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen
Napisano (edytowane)

Ostatnie dwie M-ki Count Solo 2 2017 w kolorze czerwonym jest do wzięcia w dość atrakcyjnej cenie: 

https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-2-2017-bike-now/aid:884009

1099 euro plus wysyłka (czyli niecałe 5 0000 zł) za rower na Rebie, SLXie i z kołami DT SWISS. 

Edytowane przez paulsen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen
Napisano (edytowane)

Nowy Count Solo już trafił do sprzedaży, ramy przyjdą pod koniec lutego i wtedy zaczniemy składać rowery i wysyłać je do klientów. Cena podstawowego modelu z amortyzatorem powietrznym zaczyna się od 799 euro. Wersji 1,2 i 3 nie można konfigurować, ale wersję nr 4 jak najbardziej, wyposażając ją np w karbonową sztycę lub np lepsze koła (na razie niedostępne w konfiguratorze, ale można poprosić o zmianę np na wyższy model DT SWISS).

Dostępne będą są trzy kolory malowania ramy, pięć rozmiarów przy czym XS i S jeżdżą na kołach 27,5" natomiast M, L oraz XL na kołach 29",.https://www.rosebikes.pl/produkty/rowery/mtb/cross-country/count-solo/

71lheb.jpg

npj8dl.jpg

2263101_I1_17_RGB.jpg

Edytowane przez paulsen

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gocu

A ramy ciągle 1,8kg w najmniejszym rozmiarze i nawet w najdroższym modelu? :)))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen

Jak widać w specyfikacji droższy model budowany jest na tej samej ramie jak model podstawowy za 799 euro. Czy taka waga ramy w tej klasie cenowej to grzech? Raczej nie zaś kto potrzebuje lżejszej ramy zwykle wybiera karbonowego Psycho Patha w cenie od 1750 euro w górę. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Rama pod QR to jednak krok w tył, skoro modele 2017 miały 12 x 142...
Nie wiem o co chodzi ( czyżby cięcie kosztów :unsure: ), ale to tak jak jeden z modeli KTM najpierw miał tapera, a potem nie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
paulsen

Adresujemy ten model do początkujących, cena podstawowej wersji to teraz 800 euro, a nie 1000 jak poprzednio. Uzyskanie takiej ceny wymagało kompromisów i podjęliśmy decyzję o wypuszczeniu serii z ramą bez tylnej osi. W efekcie wersja na Rebie kosztuje teraz 1200 euro, a nie 1300 jak poprzednio i ma przerzutkę tylną XT, a nie SLX, przyzwoite hamulce itd. Różnica w cenie to właśnie koszt ramy. Jeśli rynek zweryfikuje ten pomysł negatywnie to w przyszłym sezonie pojawi się inna rama. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RadoW

W dniu 10/10/2017 o 00:46, paulsen napisał:

Można. Przed złożeniem zamówienia należy przesłać do mnie następujące dane: 

- nazwę i typ firmy (forma prawna)
- nr VAT czyli NIP
- nazwisko osoby kontaktowej z datą urodzenia
- adres firmy oraz adres dostawy roweru bądź towarów
- nr telefonu
- adres e-mail

Firma powinna być zarejestrowana w europejskim systemie VAT czyli mieć NIP z literkami PL z przodu. Od ceny odliczony zostanie niemiecki VAT 19%. 

na jaki adres można wysłać Ci dane, chciałbym zakupić ROSE COUNT SOLO 2 2017 w roziaże M, widzę że jeszcze jest dostępny...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Rafał
      Przez Gość Rafał
      Witam
      Chciałbym kupić sobie rower "do MTB stunt", problem w tym, że nie mam doświadczenia :/ i nie wiem jaki wybrać. Najlepiej jakby był to nowy rower, nie musi mieć hamulców hydraulicznych (w przyszłości mógłbym w nie zainwestować) ale żeby miał zachowaną geometrię ramy i jakieś przyzwoite części (także mogę zainwestować kiedyś w lepsze). Rower może lekko przekraczać te 1500zł, nawet do 2000. Jak macie jakieś ciekawe propozycję, to proszę o pomoc
      Jak już mówiłem jestem świeży w temacie i nie dam rady złożyć sam roweru, nie wiem jak dobrać części, więc proszę was o pomoc  I tu moje pytanie: Mam około 180cm wzrostu, i czy nie będę dziwnie wyglądał na ramie 14-16 i kołach oczywiście 26? Oraz czy będzie mi się na nim wygodnie jeździło w troszkę dłuższe trasy, około 20km?
    • Szypor
      Przez Szypor
      Witam wszystkich. Mam zamiar zamienić swój raczej rekreacyjny rower na taki, którym będę już mógł trochę pewniej wjechać na leśne ścieżki. Ścisłych wymagań nie mam poza kołami 27,5''. Wytypowałem 5 rowerów z całej masy w tym przedziale cenowym, które wydały mi się najlepsze.  I tutaj chciałbym rady który z nich był by najlepszym wyborem lub jeśli ktoś ma inną propozycje w tej cenie, to też chętnie rozważę (kolorystyka nie gra roli, byle nie była damska i nie krwawiły od niej oczy)
      https://www.dadelo.pl/rower-kross-level-r5-2017-pd5440/?v_Id=102931
      https://www.dadelo.pl/rower-kross-level-r6-2016-pd5441/?v_Id=100322
      https://www.rowertour.com/p/63820/haibike-seet-hardseven-4.0-rower-hardtail-27.5-shimano-xt-3x10-titananthracitecyan-matte-2017
      https://www.dobrerowery.pl/giant-talon-1-ltd-zielono-niebieski-2017?from=listing
      https://www.rowerzysta.pl/rowery-mtb-27-5/rower-gorski-unibike-flite-27-5-2016-17cali-czarno-niebieski-25213.html
    • Alikey
      Przez Alikey
      Witam
      Bardzo proszę o radę kogoś kto w miarę dobrze zna się na rowerach, a szczególnie na osprzęcie. Rower ma to być damski mtb. Na oku mam póki co te dwa:
      https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-woman/lea-3-0
      https://www.romet.pl/Rower,JOLENE_26_3,10,707,712,14570,2017.html
      Może ktoś z was mądrze doradzić, który warto kupić? Dodam, że Kross mógłby wyjść nieco drożej, ale tego Rometa idzie wyhaczyć nowego, w tym przedziale cenowym.
      Z góry dziękuję za pomoc

• Davken
      Przez Davken
      Witam,
      Wzrost 182cm. Waga 72kg. Noga 86cm.
      Stoję przed wyborem składania roweru na bazie ramy Accent Peak lub kupna B'twina XC 900. B'Twina dostanę za 5 tysi. Rower do XC, maratonów oraz pojeżdżawek dla fanu.
      Osprzęt Peaka;
      Rama: Peka 29, sztywna oś, aluminium
      Amortyzator: Recon, sztywna oś
      Korba: deore 590 + dobry norrow wide 
      WKŁAD SUPORTU: WKRĘCANY accent exe-pro
                PRZERZUTKA TYLNA: XT M8000   MANETKA: XT M8000   KASETA: M7000 SLX 11-46   ŁAŃCUCH: Sram pc 1110   KOŁA: składane na DT Swiss 350, obręcze DT Swiss xr361, szprychy 2.0-1.8-2.0 (wojczal-bike)   OPONY: X-king 2.0 zwijana tył, Jack Rabbit 2.25 przód. Koła na mleku.           HAMULCE: Deore M6000       KIEROWNICA: Accent Execute aluminium   MOSTEK: Accent seventeen   STERY: Accent EXE   SIODŁO: Karbonowy chińczyk
        SZTYCA: Karbonowy chińczyk
      GRIPY: skręcane supacaz
      OBEJMA: Accent

Prócz używanego amora w celującym stanie i ramion korby wszystkie częsi są nowe. Linki, pancerze itp policzone. Zmieszczę się w budżecie 5100zł

Jeśli chodzi o B'Twina, to prezentuje się on tak: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-900-275-id_8405537.html

Na plus dla Peaka:                                                                                                            Na plus dla XC 900 
      - Polska pewna rama                                                                                                       - Lżejsza rama karbon
      - koła 29, ręcznie składane                                                                                             - Reba zamiast Recona
      - wkręcany suport z możliwością wymiany samych łożysk                                      - gigantyczna rozpiętość Eagla 10-50
      - w miarę tani napęd w eksploatacji                                                                              

Minusy: brak, w końcu składam                                                                                    Minusy:
                                                                                                                                                 - koło 27,5"
                                                                                                                                                 - rama press-fit
                                                                                                                                                 - koła systemowe Mavica (katalogowo około 1450zł)
                                                                                                                                                 - napęd drogi w eksploatacji

Proszę o wypowiedzenie się jak najszersze grono co by tu począć

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.