Skocz do zawartości

[Uchwyt] na latarkę


Atlantx

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz uchwyt rowerowy fenix-a. Drogi ale bardzo fajny. Mam takiego. Śruba od obejmy jest bardzo długa 2-3 cm i można ja dociąć wiec myśle ze śmiało powinna objąć taką rurkę.

 

Wykonanie wynagradza kwotę wydana na uchwyt. Te uchwyty za 10-15 pln nie są godne nawet na stole obok leżeć ;)

 

Za swojego płaciłem chyba niecałe 80 pln z paczkomatem.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te uchwyty za 10-15 pln nie są godne nawet na stole obok leżeć
 A to czemu? Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony i nie widzę możliwości, zeby latarka sama z niego wypadła. Poza tym widzę, ze fenix ma w swojej ofercie model dokładnie taki sam jak mój, tyle, że droższy. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wypisujesz uchwyt na latarkę 360 i masz za 2,50 uchwyt nie do zabicia. Mój ma już 3 zimny za sobą.

Niby w opisie jest do 25mm ale lapie sporo więcej.

Gorzej, jeżeli kierownica nie jest prostopadła do osi roweru. Wtedy nie da się ustawić latarki, aby świeciła idealnie prosto. Przynajmniej mi się nie udało. Natomiast tuż przy mostku kierownica jednak była za gruba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o takim

 

Zobacz ofertę: Montaż rowerowy Fenix do latarki uchwyt do roweru

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6415319945

 

Równocześnie kupiłem taki tani za 12 pln z tych 360 stopni. I efekt taki ze rozleciał sie w dłoniach jak żona chciała podczas jazdy włączyć latarkę. Rower podskoczył a latarka została w rękach :(

 

Ja pod tym fenixem mam Thrunite'a tn12 nie chciałem ryzykować tak świetnej i nietaniej latarki na kontakt z badziewnym uchwytem.

 

Jakość wykonania i materiały są nieporównywalne.

 

Ale fakt do latarki za 80 pln nikt o zdrowych zmysłach nie kupi uchwytu za 75 ;)

 

Teraz do roweru żony bede kupować drugiego fenixa i nie bede na tym oszczędzał. Lubie dobry sprzęt :) na tani niestety mnie nie stać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jeżeli kierownica nie jest prostopadła do osi roweru. Wtedy nie da się ustawić latarki, aby świeciła idealnie prosto. Przynajmniej mi się nie udało. Natomiast tuż przy mostku kierownica jednak była za gruba.

 

Zgadza się, trochę przeszkadzało mi to na początku ale da się z tym żyć.

 

 To źle Ci się będzie jechało. Proponuję ustawić najpierw kierownicę  .

 

 

To Ty chyba zamiast kierownicy masz gazrurkę lub kij od szczotki. Nie ma idealnie prostych kierownic, a tylko taka mogła by być idealnie prostopadle. Żart nieudany  :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam problem, nie potrafię znaleźć uchwytu rowerowego na lampkę convoy s2+ na kierownicę typu baranek śr ok 3,3 cm. Czy ktoś mi poleci co w takiej sytuacji zrobić , bo normalne uchwyt są za małe.
Bierz kolego spokojnie te uchwyty za 2 zeta. Ja używam i jest wszystko okey. Kup sobie uchwytów więcej bo w końcu 2zł to nie majątek.
Raz tylko jak przeleciałem przez kierownice to uchwyt mi się złamał i miałem już w zapasie nowy. Kupiłem ich jednorazowo 12 sztuk.
Zamontowałem żonie, dałem kilka znajomym i mam jeszcze na zapas. Jak masz na tyle hajsu to bierz fenixa, ale weź pod uwagę, że pewnie też nie jest nie zniszczalny. Poślizg; gleba na fenixa i po nim :bye2: a tak tu masz kilka na wymianę a i ładnie trzymają convoya.

P.S. Pozdrawiam i życzę jazd bez gleb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż która to ta uczciwa/gruba też sobie kilka kupię.

 

 

Ja mam taki uchwyt na latarkę, do najładniejszych, najlżejszych, najestetyczniejszych on nie należy,ale z powodzeniem spełnia swoje zadanie.

 

qn7aki.jpg

 

2iw080.jpg

 

2vb5snn.jpg

 

Żeby go zamocować u siebie na kierownicy 31,8 musiałem aż tyle gumy tam podłożyć, z ciekawości pomierzyłem jego rozstaw i na mojej suwmiarce wyszło 34 mm. czyli może coś takiego by Ci się sprawdziło.

 

2ih19u1.jpg

 

No i najważniejsze uchwyt kupiony na forum Swiatełka.pl u Darusz70

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uchwyty są ok. Ale na kierownice się go zakłada z drugiej strony. Tam gdzie zakładałeś gumę tam idzie latarka a nie kiera. Dół łapie śmiało nawet za mostek. Mam uchwyt do tel na takim ścisku i bardzo fajnie się trzyma mostka :)

 

Jak założysz odwrotnie to będzie o wiele subtelniej wyglądał na kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale na kierownice się go zakłada z drugiej strony.

I rysuje lakier czy co kto ma tam na kierownicy.

Wiem co piszę bo już sobie taki znaczek/rysę/ślad (zwał jak zwał ot dziadostwo) na kierownicy zrobiłem :( , dobrze że w garażu mam czarny marker i to zamazałem.

 

Owszem można założyć ten uchwyt na "opak" ale wcześniej trzeba zabezpieczyć kierownice przed tym o czym napisałem, bo ta śruba jest bezlitosna, dla lakieru, ja tak właśnie zrobiłem a do zabezpieczenia użyłem kawałka owijki.

 

Pożytek z tego taki ze jednym ruchem zdejmujemy z kierownicy uchwyt wraz z latarką.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-6zł. Nie widzę możliwości żeby latarka z niego wypadła (testowane s6 oraz chiński zoom na 3xAAA). Cała noc jazdy w wymagającym terenie a Canvoy nawet nie drgnął :)

5a1ea21355163efa053c3f8fa22a82a4.jpg

Nie wiem czy trafiłem jakiś trefny model czy jak, ale mi zwyczajnie latarka z tego uchwytu wypadała (convoy S2+). Każde wciśnięcie włącznika powodowało przesuwanie się latarki. Kupiłem taki wynalazek (aukcja przypadkowa) trzyma idealnie:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6107724188

Jedyny minus jest taki, że jak często ściągasz/zakładasz latarkę to jest to bardziej uciążliwe bo potrzeba odkręcać śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jest to prawda. Tylko trzeba kupić wersję uczciwą (grubą).

 

 

To pokaż która to ta uczciwa/gruba też sobie kilka kupię.
 

 

Chyba się jednak nie dowiem które to te uczciwe, i jednak nie kupię - ot tak rodzą się mity internetowe za to mnożą liczniki z wpisami :(

 

 

Wracając do samych uchwytów do latarki, dzisiaj doszedł do mnie taki.

 

2epho2s.jpg

 

34o7n7a.jpg

 

64jat5.jpg

 

W porównaniu z tym pokazanym wcześniej  jest mniejszy, lżejszy i wygląda estetyczniej :) 

vdnuhd.jpg

 

2d1ssd3.jpg

 

I teraz najważniejsze, latarka Convoy S+ wchodzi tam bez problemu, a po dokręceniu nie ma możliwości by nam się coś ruszyło przesunęło itp. latarka w tej tulejce jest po prostu zabetonowana.

 

axzf4m.jpg

 

2wc37n9.jpg

 

A jakby komuś przypadkiem coś tam się ruszyło to proszę ile tam jeszcze jest zapasu.

opd1sh.jpg

 

Jak wygląda to na kierownicy i jak się sprawdza w terenie może uda się napisać jutro.

 

I najważniejsze - uchwyt jak poprzednio kupiłem na  Swiatełka.pl u Darusz70

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają :woot: . Czyli mam rozumieć, że giętej kierownicy nie ustawia się prostopadle do osi roweru? Coś mnie ominęło?

To ja Ci wytłumaczę, a co tam. Prostopadła kierownica musi być tylko tam, gdzie ją łapię mostek. Jak już się od mostka oddala to się może odchylać i to wyobraź sobie w różne strony. Do rowerzysty, do góry. Mało tego, możesz sobie ustawić tak jak Ci pasuje. No chyba że jest to faktycznie kij do szczotki.

Kupiłem swój uchwyt u Grega, ma szeroką obejmę, dzięki czemu mogę go umocować tuż przy mostku, tam gdzie faktycznie kierownica jeszcze jest prostopadła. Ponadto można obracać go w osi pionowej i kierować światło latarki. Od góry jest jeszcze gumka trzymająca latarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...