Skocz do zawartości

dynayl

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Dodatkowe informacje

  • Imię
    Julia
  • Skąd
    Warszawa

Osiągnięcia użytkownika dynayl

Świeżak

Świeżak (1/13)

  • Od miesiąca
  • Reaktywny
  • Od tygodnia
  • Pierwszy post
  • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

0

Reputacja

  1. Hej, poszukuję nowej kierownicy. Obecnie jeżdżę na 400 mm z flarą 16 (rower Cannondale Topstone AL2 grx 2x - rama XS). Odległość między wyrostkami barkowymi mam ok. 34 max 35 cm), mam też bardzo małe dłonie. Chciałabym zrobić to w miarę budżetowo, ale poza kierownicami szosowymi np. PRO PLT COMPACT w rozmiarze 360 mm za bardzo nic nie mogę znaleźć. W obecnej kierownicy manetki ustawiłam maksymalnie do środka, ale niestety dalej jest za duża. W dolnym chwycie to już zupełnie. Czy są jeszcze jakieś inne opcje przy wąskich barkach? Jeżdzę sporo po lasach i drogach szutrowych i zastanawiam się, czy z taką mini flarą, jak np. w pro plt compact nie będzie zbyt niestabilnie? I może jednak są jeszcze jakieś opcje poniżej 1k? Z góry dzięki za pomoc https://bmsbike.com/product-pol-1245839-Kierownica-szosowa-Giant-Contact-SL.html https://sprint-rowery.pl/kierownica-pro-plt-ergo-alloy
  2. @wildix Myślę, że raczej nie uderzę w kierownicę. 50, dlatego że jednak wszystko jest dla mnie trochę daleko, jako że ta geometria w liv devote 1 jednak trochę lepiej mi pasowała, to też tak zaproponował pan w sklepie, że poszuka czegoś podobnego. Ja próbuję jakoś z tym wszystkim się zaznajomić, ale szczerze to czytam, oglądam i mam wrażenie, że mam tylko coraz większy mętlik. Może to taki etap 😅 W liv jest też jednak węższa kierownica, może to jest problem. Wczoraj udało mi się znaleźć ochotnika do pomocy w pomiarze i przekrok zmierzyłam ok, ale barki musiałam jakoś ściągnąć bo jest 35. Siodełko lekko przesunęłam, ale po wczorajszej jeździe problem z karkiem, uciskiem siodła i mrowieniem biodra się utrzymały. Mam po prostu nadzieję, że po jakimś czasie kombinowania i jazdy, jednak będę w stanie go dopasować, ale zastanawiam się czy on tak czy siak nie jest za duży 🫠
  3. @Chociemir Rozmiar według producenta to XS, najmniejszy jaki był, tu geometria: https://www.cannondalebikes.pl/rowery/gravel/gravel/topstone-alloy/topstone-2-2x-c15235u Na razie nie jeżdżę we wpinanych butach, stwierdziłam, że na początek to będzie za dużo nowości na raz. Myślałam o bike fittingu, ale za dużo wydatków w tym momencie, może kiedyś się wybiorę. Najpierw też chciałam zobaczyć co w ogóle może być nie tak. Tak ta XS mniej więcej wygląda na mnie:
  4. Cześć! Niedawno kupiłam swój pierwszy rower gravelowy. Mam 155, przekrok 75-75,5, raczej krótszy tors i jestem też bardzo bardzo lekka. Wybór był dość ograniczony, mierzyłam też liv devote 1 i jak teraz trochę pojeździłam to myślę, że chyba leżał lepiej (szczególnie siodełko), ale koniec końców stanęło na cannondale. Na pewno planuję wymienić mostek, tylko zastanawiam się na jakiej długości? Czy 50 zamiast 80 to będzie za mało? Mam też dostać jakąś ofertę ze sklepu, w którym kupowałam rower, ale chciałam też doinformować się trochę sama. Mierzyłam dziś też sobie rozstaw barków - 31,5 cm, kierownicę mam 40 (devote miała 38). Przy jeździe boli mnie górna część pleców i trochę szyja + kości pośladkowe i lekko mrowi prawa strona biodro-udo. Natomiast ja mam ogólnie problemy z prawym biodrem i stawami, więc mogę być bardziej wyczulona jeśli nie jestem dobrze ustawiona albo coś nawet lekko mi uciska + jestem dość koścista. Przy jeździe na starym rowerze też ta prawa strona biodro-udo bywała problematyczna, ale też rower był już zupełnie niedopasowany. Poza tym przy zakupie skracano mi trochę rurę i obniżano i przesuwano siodełko. Tylko że zgodnie z tym co mierzyłam, mam je ok. 3 cm za nisko, ale w innym wypadku boli mnie z kolei z przodu siodełka. Wiem, że pewnie część to kwestia przyzwyczajenia, bo jeździłam nim parę razy, część to pewnie moja anatomia i na pewno on nie jest idealny pode mnie, bo ten przód jest jednak trochę za daleko, ale zanim spiszę go na straty, to chciałam go jakoś spróbować zmodyfikować. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, bo trochę się w tym wszystkim gubię 😅
×
×
  • Dodaj nową pozycję...