Skocz do zawartości

[2000-2500] 29er jako drugi rower.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od 3 lata posiadam szosę i postanowiłem że czas wjechać trochę w teren bo asfalt mnie już czasami nudzi. Z szosy nie rezygnuje ale szukam dla siebie (183cm, 82kg) mtb aby poszaleć trochę w lesie i ewentualnie próbować się w cięższych warunkach. Wiem że budżet ograniczony (najlepiej jakby cena nowego sprzętu była dolnej granicy) ale myślę że dla laika jazdy górskiej taki sprzęt wystarczy. Po przeczytaniu części forum i własnych poszukiwaniach znalazłem samemu coś takiego:

- Kros level B4

- Giant Talon 2 2015

- Merida big nine 300 ale ona ledwo mieści się w budżecie po negocjacjach.

Który z tych byłby najlepszy? Ewentualnie jakiś inny model warty polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność jazdy rowerem HT (nie był to 29er ale to nieistotne) z tego przedziału cenowego w górach - do „jazdy górskiej” w prawdziwym znaczeniu tego wyrażenia to temu dość daleko. Chodzi tu zwłaszcza o mega parszywe widelce (wolałbym już sztywny widelec, przynajmniej wiadomo czego oczekiwać i gdzie się nie pchać zależnie od swoich umiejętności) i koła, w dalszej kolejności napęd zestawiony pod „amatora MTB nieopuszczającego asfaltu” - patrz korba.

Oczywiście żeby spróbować wjechać w jakiś tam teren się nada, niemniej jeśli chwycisz bakcyla to i tak skończy się na czymś innym.

 

Nie myślałeś o czymś używanym jeśli to tak na spróbowanie? I niekoniecznie 29er?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to pierwszy góral od dawna więc wiadomo że porządnego terenu to on na początku nie uświadczy. Jak mi się to spodoba to będę go sobie modyfikować. Nad używanym myślałem ale jest problem że ja na mechanice to się znam raczej średnio i ciężko mi będzie ocenić porządnie stan roweru. Dlatego szukam nowego aby być pewnym tego co kupuje, ale jeśli złapie fajną używkę to też będę jej się uważnie przyglądać i najwyżej do serwisu podjadę aby ktoś to ocenił. A jakieś propozycje co do nowych. Ewentualnie najtańsza ciekawa oferta z tym amortyzatorem powietrznym? Z góry dzięki z odpowiedzi.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli za 2300 PLN możesz dostać dokładnie ten rower z linka to się nie zastanawiaj i, jeżeli tylko rozmiar ramy jest odpowiedni, to go kupuj. Jest złożony bardzo sensownie, na dobrych częściach, ma solidny amortyzator powietrzny. Rama ma taperowaną główkę. Z najnowszych standardów brakuje mu sztywnych osi, ale w tej cenie nie ma się co przejmować.Poza tym - standard 29 w MTB ma kilka ładnych lat, przez długi czas wszyscy jeździli na standardowych osiach i było w porządku.

 

Przepraszam, post sprzed paru miechów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...