Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe podejście do bikepackingu

 

Możesz dać linka ?

 

Zastanawiam się nad uzupełnieniem zestawu o tą torebkę na weekendowe wypady. Dałbyś radę zmierzyć ile rzeczywiście ona ma pojemności? Nie wierzyłbym takiemu mocowaniu i spiął dodatkowo taśmą (zdaje się, że pod spodem są szufelki)

W przybliżeniu 3.3 bez zrolowania, po (3 x) tak jak deklarują. Są szlufki, wspomagałem się paskiem bo potrafiła wyskoczyć, teraz jest mocowanie na ostatnią pozycję wsunięte to trzyma bez. Non stop używana, zaskakująco " ustawna", ogólnie zadowolony.

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ortlieba Seat Bag Medium i potwierdzam - przy mocowaniu w "najbliższej" pozycji torba wydaje się być najpewniej osadzona.

 

Co do ITRa na Paprykarzu - On ma Lardżową torbę a z tego co pamiętam chyba sam przyznał że napakował tam nieco za dużo(jeśli mi się coś pomieszało to: drogi ITRze, przepraszam!)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać linka ?

 

W przybliżeniu 3.3 bez zrolowania, po (3 x) tak jak deklarują. Są szlufki, wspomagałem się paskiem bo potrafiła wyskoczyć, teraz jest mocowanie na ostatnią pozycję wsunięte to trzyma bez. Non stop używana, zaskakująco " ustawna", ogólnie zadowolony.

Znalazłem coś takiego http://cyclo.exblog.jp/16798251/ i tam niby 5 l wchodzi mozesz to zweryfikować. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem najpierw jako ostrosłup ( błędne uproszczenie) i jest ok 3, ale jeśli policzyć jako ostrosłup ścięty to wychodzi 5.5-6,  wagi nie mam ale wchodzi powyżej pięciu l (sześć bidonów litrowych, trzy są do miejsca gdzie zazwyczaj jest zamknięcie)

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Przymiarka na suchacza - no w sumie nie do końca, bo śrubki posmarowane, coby się nie zapiekli  :icon_mrgreen:

 

24683598170_4c2fd5d095_z.jpg

 

https://krzywekolo.wordpress.com/2016/02/12/przed-wiosenna-przymiarka/

 

Zauważyłem również ciekawy patent na paskach kompresyjnych od Outpost'a.

 

24348482784_1e98e5205d_z.jpg

 

Przeplecenia z gumek :)  Nie wiem jak z trwałością takiego wynalazka, ale sama idea się mi podoba  :thumbsup:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale jak będziesz miał ciut grubszą mate, bez zjeżdżania na boki, bez budzenia w nogach namiotu to chyba się lepiej wyśpisz :)
Wiesz, jak szukać czegoś wygodnego (co już jest bardzo dyskusyjne i indywidualne) to te 3,5cm minimum (piszę człowiek który potrafi spać na krześle albo na stojąco)
Z drugiej (ale to też jest loteria) - na dobrej polanie z gęstą długą trawą, na mchu można spać nawet bez maty i wyspać rewelacyjnie.
A na szyszkach, podłożu z drobnych kamieni i 4cm mogą nie pomóc ;)

hamak, kupuj stary hamak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy pół centymetra maty więcej zrobi jakąś wielką różnicę :) Od lat śpię na karimacie która ma niecałe 1,5 cm i nie jest źle. Największy minus to kijowa izolacja od podłoża wiosną i jesienią, nieco mniejszy to gabaryty. 

 

Hamak? Od dawna chcę spróbować ale chyba tylko w zimie bym się przekonał znając mój wstręt do wszelakich robali (zakrywane to dobra opcja ale spróbowanie takiego to jednak spory wydatek). No i trzeba mieć gdzie powiesić.  

 

I choć jak wspomniałem w hamaku nigdy nie nocowałem to jednak namiot ma dla mnie tą przewagę że można w nim przebrać się, paradować w samej bieliźnie, przepakować torby, podsuszyć ubranie czy upichcić kolację w przedsionku. A hamak to mimo wszystko bardziej dziupla do spania.

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy duży wydatek:

 

Hamak z moskiterią 300pln 

Tarp 3x3 jakieś 180

 

...dobry namiot + mata chyba jednak wyjdzie więcej.

 

Z powieszeniem też  nie będziesz miał problemów bo drzew u nas mnogo :)

 

Mnie kusi hamak bo nie trzeba szukać równego miejsca do rozbicia i zajmuje znacznie mniej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miky, jak masz maszynę to sam sobie uszyj wersję roboczą ;) Poważnie. Nawet jak ma wytrzymać tylko 3-5spań i ważyć 2 kilo.


Jeżeli ktoś nie zakłada wypadu w tereny odkryte to hamak może być bardzo dobrym rozwiązaniem. A jak jest cwany to posiadając przy okazji tarp zawsze może się gdzieś prowizorycznie rozbić ( i mieć miejsce do zjedzenia, przebrania itd)
To może wersja "na lekko i uniwersalnie" powinna wyglądać tak:
- hamak,
- tarp,

- mata 3/4 (pod kadłubek) (mata też przydaje  się w hamaku jak śpimy w zimnie)
- śpiwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy duży wydatek:

 

Hamak z moskiterią 300pln 

Tarp 3x3 jakieś 180

 

...dobry namiot + mata chyba jednak wyjdzie więcej.

 

 

Do tej listy ja bym dodał underquilt (co trochę podkręca cenę zestawu), ale wg. mnie to rzecz niezbędna. Nawet w dobrym śpiworze bez izolacji termicznej będziesz czuł chłód na plecach, nogach. Nawet w lecie. Próbowałem różnego rodzaju maty, ale dopiero kołdra pod hamakiem rozwiązała problem.

No i jeszcze dodam, że sam komfort spania jest niesamowity. W hamaku śpisz jak niemowlak. Ne ma porównania do spania na glebie. Aż się nie chce z niego wychodzić. Na pierwszej testowej wyprawie wyszedłem z niego grubo po 10. A miałem - zgodznie z podstawową zasadą kampowania na dziko - zwijać się jak najwcześniej rano, czyli o świcie.

 

P1020612.JPG

 

Czasami wystarczy jedno drzewo:

 

P1020630.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... boi w hamaku spać należy "pod kątem" a nie wzdłuż osi :D

@Pitu - co do dna (nawet latem?) - czy w Twoim przypadku może mieć znaczenie spania na puchu?

ps: przyznam, że ten legendarny komfort spania (czyli regeneracji) to jest coś co kusi najbardziej. Dobry sen to podstawa mocnej wielodniówki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...