Skocz do zawartości
  • 0

Rover MTB DAVOS


Gość berni

Pytanie

Planuje zakup roweru Davos --> http://allegro.pl/rower-gorski-mtb-26-alurama-alufelgi-shimano-i5371526787.html

proszę o doradzenie czy jest wart swojej ceny?

 

Osprzęt wydaje sie w miare ok, jak dla moich potrzeb - jazda miejska, średnio piaszczyste drogi i leśne mniej więcej po równo.

 

Jak macie jakieś doświadczenia lub przemyślenia to śmiało bo rower zamierzam nabyć na dniach  :)

Chyba że ktoś ma jakieś konkretne "ALE" to się wstrzymam  :)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warto tego kupować. Z chin można to sprowadzić za połowę ceny :whistling:

Za tą cenę można mieć rower na dużo lepszym osprzęcie(Alivio). Poszukaj na allegro rowerów marki  Kands czy Lazaro. Będą one dużo lepszym wyborem niż ten złom z chin 

 

Przyjrzyj się dokładnie rowerowi w kolorze zielonym. :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem zarejestrowany. Dzięki za podpowiedzi i biorę się za szukanie bo chciałbym właśnie w podobnej cenie coś na być. Boje się trochę na allegro żeby jakiejś tandety nie kupić, chyba że w mojej okolicy. Tj. Łódzkie i przed zakupem podjechać i obejrzeć.

 

 

Lazaro.v3 widzę tylko z vb, a szczerze mówiąc wolał bym już na tarczach , orientujecie się czy występują w ogóle w tej cenie z tym osprzętem Alivio na tarczach ? Albo ten kands skoro tez godne uwagi bo cross w tej cenie to chyba nie znajdę z pewną ramą . Ważę obecnie 102 kg i mam 185cm , czasem będę też potrzebował zapiąć fotelik z dzieckiem 15kg . Może macie jakieś sprawdzone typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyborem będę v-brake niż słabe hamulce tarczowe. Jeśli koniecznie musisz mieć tarcze to tylko hydrauliczne

 

 

 

 

Jeśli trochę dołożysz to możesz kupić coś w tym stylu z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi i napędem 3x9

Marcin a możesz podpowiedzieć czym się kierować przy wyborze v-brake aby był faktycznie lepszy czy tylko firmą czy na coś trzeba konkretnego zwrócić uwagę? Dałeś mi klina z tymi hantlami :) i się zacząłem tak zastanawiać czy lepiej tarcze te z najtańszych hydro. Czy może faktycznie lepiej dobre vb i czy na spokojnie dadzą radę przy potrzebie mocnego nagłego hamowania? (Na wspomniane ok 120kg :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupuj v-brek z plastikowymi ramionami Klamki też nie mogą być plastikowe 

Obojętnie czy kupisz Shimano Avid Treko będą działać podobnie

 

Nawet słabe hamulce hydrauliczne będą mocniejsze do v-brek. 

Pod twoją wagę na pewno lepsze będą tarcz ale tylko hydrauliczne.

 

 

 

 

Ps. Pisząc o słabych hamulcach tarczowych miałem na myśli mechaniczne które są bardzo często mocowane w tanich rowerach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , roweru jeszcze  nie nabyłem bo w międzyczasie wysypała mi się skrzynia w samochodzie :icon_confused:

Ale wracając do tematu wpadłem dzis na taki model --> http://allegro.pl/rower-26-mtb-alivio-hydraulika-blokada-21-i5451338551.html czy to w ogóle warte uwagi jest bo ta przecena to podejrzewam niezły bayer :stupid:

I jeszcze jedno, bo chyba bardziej będę się skłaniał do Lazaro ,ale nie wiem czy te dwa różnią się tak że warto dołożyć te 60zeta ?

1. http://allegro.pl/lazaro-generation-v2-men-hydraulika-acera-suntour-i5458937473.html

2.http://allegro.pl/lazaro-elitary-v2-meski-cross-acera-hydraulika-i5447226716.html

 

czy ten pierwszy to MTB? bo poza różnicą w oponach i amorku to innych nie widzę, ale jestem laikiem więc proszę o pomoc co będzie lepsze , lub dajcie swoje propozycje w podobnych cenach bo chciałbym już pojeździć a tu ciągle jakieś dylematy :bye2:

 

Poza tym zna może ktoś tą firmę czy jest żetelna? bo jestem z Łodzi więc zakup będzie na odległość :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Nie warto tego kupować. Z chin można to sprowadzić za połowę ceny :whistling:

Za tą cenę można mieć rower na dużo lepszym osprzęcie(Alivio). Poszukaj na allegro rowerów marki  Kands czy Lazaro. Będą one dużo lepszym wyborem niż ten złom z chin 

 

Przyjrzyj się dokładnie rowerowi w kolorze zielonym. :w00t:

Czemu złom??? Ja posiadam taki rower i jestem zadowolony. Hamulce tarczowe mechaniczne nie są złe, chodziarz i tak za jakiś czas  powymieniam na hydrauliczne  bo testowałem  takie hamulce u znajomego. Sprzed Shimano to jest dobra firma, miałem dwóch poprzednich rowerach i nie miałem żadnych problemów. Jest to fajny rower, zaiste ma koła i kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...