Skocz do zawartości

[2016] Nowa grupa Shimano XT M8000 11-speed


lucass3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
najwiekszy tryb jest "dołożony" od strony szprych

Sugerujesz ta wypowiedzią iż 10 i 11sp są ze sobą kompatybilne ? Domniemałem taką ewentualność ale nie mam póki co jak sprawdzić.

 

 

Czasy kasety XT ważącej 250 gramów odeszły bezpowrotnie.

Słuchaj co 9 zębatek stalowych to nie 11 z czego nie dokładamy 10 i 8t tylko 40t ... no to musi ważyć. Nawet jak by 36 i 40 były z aluminium to i tak będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens ładować się w 1x11?

 

Obecnie mam SLXa 2x10 i jest ok, ale zauważyłem, że praktycznie nie korzystam z mniejszej zębatki z przodu, a jak już to z tyłu mam zapięte 3 lub 4.

Gdybym wrzucił 1x11, kaseta 11-42, korba 34T to powinno być cacy.

W przyszłym roku chciałbym wymienić rower na 29" i zastanawiam się nad napędem 1x11.

 

Macie jakieś doświadczenia z 1x11? 

Kiedy to się sprawdza, a kiedy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gracias popełniłem pomiar kasety 771, i ... 37.5 ... czary?
 

 

Nie bo teoretycznie 11s ma pasować do piast/bębenków 10s. Na co zwracać uwagę pisałem na poprzednich stronach.

 

 

 

est sens ładować się w 1x11?   Obecnie mam SLXa 2x10 i jest ok, ale zauważyłem, że praktycznie nie korzystam z mniejszej zębatki z przodu, a jak już to z tyłu mam zapięte 3 lub 4. Gdybym wrzucił 1x11, kaseta 11-42, korba 34T to powinno być cacy. W przyszłym roku chciałbym wymienić rower na 29" i zastanawiam się nad napędem 1x11.   Macie jakieś doświadczenia z 1x11?  Kiedy to się sprawdza, a kiedy nie?
 

 

Kup dokładaną zębatkę 40/42 do obecnego napędu i przetestuj. Tu nikt na to pytanie nikt Ci nie odpowie bo każdy jeździ inaczej i ma inne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to tutaj pisałem, że dla mnie ideałem i napędem absolutnie wystarczającym byłaby korba 10rz 38-24 z kasetą 11rz 11-40.

 

Do napędu 10rz możesz kupić kasetę 10rz. Sunrace 11-40 lub 11-42. W sprzedaży w PL ma się pojawić za miesiąc, można było pomacać na targach w Kielcach w wersji z czarnym malowaniem.

 

http://www.bikerumor.com/2015/04/14/tpe15-sunrace-adds-wide-range-10-11-speed-mountain-bike-cassettes-derailleurs/

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do napędu 10rz możesz kupić kasetę 10rz. Sunrace 11-40 lub 11-42. W sprzedaży w PL ma się pojawić za miesiąc, można było pomacać na targach w Kielcach w wersji z czarnym malowaniem.

 

No to właśnie nie mogę jeszcze. Ale dobra wieść, że ma to się zmienić. Cokolwiek wiadomo o cenie?

 

 

 

 

kaseta o zakresie 9-36/38 pozwalałaby i dokręcać i podjechać wszystko (przy blacie 30 :D)

 

 

30/38=0,79 do podjeżdżania wszystkiego? Gratuluję łydy/zapraszam w góry*.

 

*niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu na 32x32 albo nawet 32przód 28 tył chyba wjechałem na Turbacz :D koło 26. Faktem jest, że 9t byłoby fajną sprawą, ale na kasecie 12 rzędów przynajmniej tak aby stopniowanie do 42 było jakieś sensowne. Na razie taka zebatka tylko w wersji na XD i to przerabiając standardowy, oryginalny zestaw sramowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w  trakcie zakupu nowego napędu XT, zatrzymałem się na przedniej przerzutce...

Jest do wyboru 8 różnych modeli.. Napęd ma docelowo trafić do Kross'a B9 2014, i tu moje pytanie która będzie pasowała?

 

FD- M8020-H

FD- M8020-L

FD- M8020-E

FD- M8020-D

FD- M8025-L

FD- M8025-H

FD- M8025-E

FD- M8025-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jaki typ przerzutki był w fabrycznej specyfikacji i dobierz taka samą wersję. Nic prostszego.

 

Kluczowe parametry:

 

- rodzaj mocowania: obejma (w tym średnica rury), DS, e-type...

- rodzaj wózka: DownSwing, TopSwing czy SwideSwing*

- ciąg linki: górny, dolny, boczny*

 

* - nowe rozwiązania specyficzne dla M8000/9000

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Założyłem korbę 2x11rz i przerzutkę przednią 2x11rz. do manetki przedniej 2/3x10rz i 10-rzędowego łańcucha. I lipa, nie mogę wyregulować dobrej pracy dla dwóch blatów. Przy prawidłowym wyregulowaniu dla dużego, na mniejszym blacie zaczyna się tarcie o przerzutkę już w połowie kasety.

 

Czy konwersja manetki 3x na 2x polega tylko na przekręceniu pokrętła blokującego przerzucanie na najmniejszy blat? Czy wyciąg linki w ustawieniu 2rz powinien być taki sam jak w 3rz między środkowym a dużym blatem?

 

Założyłem korbę 2x11rz i przerzutkę przednią 2x11rz. do manetki przedniej 2/3x10rz i 10-rzędowego łańcucha. I lipa, nie mogę wyregulować dobrej pracy dla dwóch blatów. Przy prawidłowym wyregulowaniu dla dużego, na mniejszym blacie zaczyna się tarcie łańcucha o przednią przerzutkę już w połowie kasety (dobrze działa dla najmniejszych koronek).

 

Czy konwersja manetki 3x na 2x polega tylko na przekręceniu pokrętła blokującego przerzucanie na najmniejszy blat? Czy wyciąg linki w ustawieniu 2rz powinien być taki sam jak w 3rz między środkowym a dużym blatem?

 

EDIT:

 

Dobra, nie chce mi się już do garażu schodzić ale przyszła mi taka myśl że być może korba nie jest prawidłowo włożona i bardziej wystaje z prawej strony. Rano sprawdzę.

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...