Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kaset nikomu nie polecam bawić się w ekstra koronki 40/42T. Lasce zamontowałem kasetę 10sp CSMS3 od Sunrace (klasa XT m771). W dolnej części kasety gdzie wylatują koronki 15 lub 17T, albo są zastępowane 16T kultura pracy takiej kasety XT z już jest mizerna jak tanie Alivio, a tutaj działa jak po maśle i łańcuch nie  spada z 42T podczas pedałowania do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem przydługiej jazdy. Ponad trzy godziny tyrania po krzakach, a miało być lekko i ostrożnie żeby nic nie uszkodzić :]

 

Powiem tak. Melon wymiata!!! Jestem w szoku jak zaledwie 12% owalizacji może wpłynąć na mechanikę. Noga idzie teraz dosłownie jak po maśle. Fantastyczne uczucie. Wręcz miałem wrażenie jakby mi co najmniej jeden ząbek z korby urwało.

 

Pierwszy szok to była dojazdówka asfaltem (wbrew pozorom to najcięższy teren dla fata). Wiadomo opory toczenia opony 4.7 + zero zawieszenia wcześniej powodowało, że przy zbyt miękkim przełożeniu był niezły ping pong na siodełku. Teraz ten durny efekt po prostu znikł!

 

Ciężkie techniczne podjazdy 30%+ (piach/korzenie/błoto). Mocno zredukował się efekt martwego punktu. Na okrągłej bywały momenty, gdy rower stał w prawie w miejscu, front zrywał się do lotu, a piasta z tyłu już ostro kwiczała. Wówczas jedynym ratunkiem było poderwanie lekko dupy z siodła, aby przełamać ten cholerny punkt, gdy korba była w pionie (inaczej gleba). Teraz nie miałem ani razu takiego momentu. Nie wiem dokładnie ile jest lżej kolanom na jaju w takich sytuacjach ale wydaje mi się, że... całkiem sporo  :laugh:

 

Szybka jazda ubitymi ścieżkami. Jak już napędziłem to swoje bydle to szedł jak dzik. Jest niezły flow.

 

Dropy, hopy. W drodze powrotnej zahaczyłem o jedną z miejscówek grawitacyjnych i nie udało mi się zwalić łańcucha. Z resztą zobaczcie jakie to ma zębiska!

 

f9rjfgr8g8fjv.jpg

 

Nie zauważyłem też, aby jajko jakoś negatywnie wpływało na sprzęgło mojej przerzutki (sram type 2.1). Lekko kołysze wózkiem i tyle.

 

No dobra to tyle wrażeń na gorąco z pierwszego spotkania z jajem. Idę na recovery bo ledwo żyje (jak głupi musiałem oblecieć większość okolicznych ścianek)  :sorcerer:  

 

 

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Melon wymiata!!!
ja takie niespodziewane zjawiska obserwowałem na Biopace 20 lat temu...;-) szczególnie te ostatnie dokręcenie przed szczytem technicznego wzniesienia - łatwiej było przepchnąć pedały. To już było, zapomnieli.... a znów rewolucja. Można by jeszcze kilka takich odgrzewanych pomysłów odnaleźć. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie zauważyłem też, aby jajko jakoś negatywnie wpływało na sprzęgło mojej przerzutki (sram type 2.1). Lekko kołysze wózkiem i tyle.
 

A miałeś wcześniej jakieś obawy?

Daj jakąś fotkę z profilu jak masz, bo na tych to nawet na jajko nie wygląda. :P

Ciekawe, czy zastosowanie tegoż ma również znacząco zbawienny wpływ na kolana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A miałeś wcześniej jakieś obawy?
 

 

Nie. Sprzęgło trzyma łańcuch w ryzach.

Chodziło mi o to czy sprzęgło nie będzie oddziaływać na ruch obrotowy korby (stawiać jakiś opór).

Z tego co się przyjrzałem to wózek przesuwa się wprzód/tył może ~1cm całkiem swobodnie.

 

 

 

Daj jakąś fotkę z profilu jak masz, bo na tych to nawet na jajko nie wygląda.
 

 

1x10_18.JPG

 

 

 

Ciekawe, czy zastosowanie tegoż ma również znacząco zbawienny wpływ na kolana...

 

To będę mógł powiedzieć po parę tysięcy km, ale przyjemna "lekkość" z jaką się to kręci była dla mnie zauważalna już po pierwszych kilometrach.

Nie wiem, może te doznania potęguje extremum mojej maszyny (na asfalcie lekka kotwica, na podjazdach terenowych z koleimax ciąg). Tu każdy wat jest na wagę złota :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak się zmienił kształt od wewnątrz ząbka( napina łańcuch, rower do góry kołami jest),  ustawiona względem kasety jest zresztą dobrze. Kmc x10 93 nie ma złego PR ( albo nie znalazłem), nie kręcę siłowo, wręcz przeciwnie, zwykła jazda po lesie i dojazd, żadnego ęudro, kupiona 11.2015.

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu lepiej widać, sztachety straciły coś więcej niż anodę ( nie mam lepszego aparatu niestety)

DSC_0031.JPG

 

Witam 

Po zimowym przeglądzie okazało się, że moja hcc straciła ząb,  nigdzie nie uderzyłem , nie jeżdżę po błocie ... cóż, albo trafiłem pechowy egzemplarz albo jakość produktu uległa pogorszeniu 
Pozdr

Tu lepiej widać, sztachety straciły coś więcej niż anodę ( nie mam lepszego aparatu niestety)

DSC_0031.JPG

 

post-194567-0-56143300-1457527225_thumb.jpg

post-194567-0-80450900-1457527713_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, z ciekawość, jaki przebieg?

Jak się może skiepścić produkt który jest coś koło 1.5 roku na rynku? ( z tego co kojarzę Rambol dostał na testy zaraz po wprowadzeniu, jeśli się mylę..to i tak niewiele to zmienia wg mnie).

 

Prośbę mam, nie pamiętam kto robił na forum NW w stali, jakby ktoś był na tyle miły i przypomniał byłbym wdzięczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę mam, nie pamiętam kto robił na forum NW w stali, jakby ktoś był na tyle miły i przypomniał byłbym wdzięczny.

 

banless.pl

 

 

 

Przebieg ?.., może 1000

 

Moja przy większym przebiegu (bliżej 1500) była ledwo dotarta. Coś chyba jest na rzeczy.

 

1x10_11.JPG

 

PS. Może Wy łańcuchów nie smarujecie? :D

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...