Skocz do zawartości
  • 0

Zakup używanego Jamis Exile Sport 2012, dobry pomysł?


Gość Marysia

Pytanie

Gość Marysia

Witam, zastanawiam się nad kupnem używanego roweru Jamis Exile Sport z 2012. Mam 165 cm wzrostu, budowę ciała dość szczupłą. Miałam już próbną jazdę i muszę przyznać, że czułam się jakbym miała zrobić miazgę z każdej przeszkody. Podjazd pod górkę sprawiał mi lekkie problemy, niestety rower waży...

Chciałabym kupić solidny rower mtb do 2300zł. Ten model wydaje się taki być, no i cena wynosi 1500, więc mogłabym w przyszłości go podkręcić. Kompletnie nie znam się na rowerach tego typu, to jest mój pierwszy mtb i chciałabym mieć solidną podstawę na dalszy rozwój.

Proszę o poradę, nie chce wyrzucać kasy w błoto, a jak już wcześniej napisałam, moja wiedza jest znikoma. Może jakiś inny model? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ten Jamis to bardzo udany model, w swojej cenie warty zakupu. Nie pisałaś jaki rozmiar próbowałaś, dla Twojego wzrostu tylko Ska by pasowała. Podjazdy... No cóż, każdy rower w podobnej cenie będzie podobnie ważył, na wyraźnie lżejszy trzeba wydać sporo więciej. Jeśli ta używka co możesz kupić za 1.5tys. jest w dobrym stanie warto kupić, potem ewentualnie wymieniać stopniowo części na lepsze i lżejsze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marysia

Na wstępie dzięki za szybką odpowiedź ;) Rama 16tka, więc chyba ok ;) Rower nie był zbytnio używany, jednak po amorkach widać zdecydowanie, że się wyrobiły. Tylko, że tego typu amorki chyba właśnie szybko odpadają:/ Ile przykładowo mogłabym zrzucić z wagi, jakbym zainwestowała w przyszłości w amortyzatory i nowe koła? No i ważne pytanie ile miałabym kasy przygotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marysia

Hmm, no racja... potwór z niego niezły, ale jak dla mnie w dobrym znaczeniu ;) Jeśli chodzi o rozmiar kół, duże rzeczywiście. Problem w tym, że miałam jazdy próbne na 26tkach i nie czułam się dobrze ;) Chyba jestem przyzwyczajona do takiej wielkości :) Problem wagi, rozwiąże się jak zakręcę dobrze jakiegoś faceta który będzie mi go wnosił na 2gie piętro ;p Chciałabym raczej uzyskać poradę czy rower w który wkładam kasę jest warty uwagi i czy da mi podstawy pod dalszy rozwój? Kolejne pytanie, ile bym zrzuciła z wagi jakbym wymieniła koła i amortyzatory? co zapewne stanie się za rok... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator waży 2.70 kg, dając tu Rebę/Epicona zrzucisz 1000/850gramów i wydasz ~1500/980złotych. Koła też są ciężkie(nie chce mi się liczyć ile dokładnie ważą, nigdzie nie jest podane), zrzucisz na nich, ale tanio też nie będzie, dla przykładu coś na maszynach novateca, ważące około 1900gram to już około 700zł. Jak widzisz kwoty nie są małe. Na Twoim miejscu nie dałbym za ten rower 1500 zł, jeśli amortyzator jest zajechany.

 

Powiedz mi do czego będziesz używała tego roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marysia

Przedstawiłeś mi sumy z którymi się godzę i nastawiam się na właśnie mniej więcej taki wydatek, ale nie jestem w stanie aktualnie wyłożyć na rower więcej niż 2300. Za taką sumę chyba ciężko trafić na sprzęt z dobrymi amorkami, koła może już szybciej, ale tego nie wiem ;) Dopiero zaczynam swoją zabawę na rowerach mtb, więc nie czuję też tego zużycia amorków, uświadomiła mnie dopiero osoba która siedzi w temacie i ma na swoim zamontowane hydrauliki, jest też bardzo wymagająca ;) Po analizie całości, stwierdziła że warto kupić ten rower mimo wad które zresztą usunie się za jakiś czas. Nie lubię opierać się na opinii jednej osoby, stąd moja obecność na tym forum ;) 

Potrzebuję roweru do jazdy po ścieżkach leśnych, nie jestem z terenu górzystego, więc nie jestem narażona na walkę z dłuższymi podjazdami ;) Koła 29 chyba sprawią, że mniej będę odczuwała podłoże, więc to na plus. Podsumowując, trasy typowo leśne, kamieniste ścieżki. Jazda po mieście, szosie raczej mnie nie interesuje ;p ;)

Jeśli masz inne dobre propozycje to byłabym wdzięczna za linki do konkretnych modeli, na rynku jest sporo rowerów, ale ja nie sprawdziłabym się w poszukiwaniu, narobiłabym sobie tylko mętliku w głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...