Skocz do zawartości

[Przestroga] Nowy widelec a kwestia smarowania.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Anoda wycierała się w XCRach, Raidonach i innych ze stalowymi goleniami. Miałem Ruxa z alu goleniami i się nic nie ścierała.

 

Oby tylko SR utrzymał dobrą jakosć. Jednak większość ludzi raczej będzie przedkładać jakość nad trochę lepszą pracę. Zaczną się przerzucać na Suntoury, a wtedy RS czy Fox będą musiały powrócić do lepszej jakości żeby odzyskać klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ani Fox ani RS nie odczują owego "przerzucania się" klientów na Suntoury- wiekszość ich sprzedazy to modele OEM, wersje Box to pewnie kilka procent produkcji.

IMO opisywane problemy z brakiem lub zbyt małą ilością oleju głównie dotyczą modeli OEMowych,które w Polsce stanowią chyba 95 % sprzedaży amortyzatorów ( kupione z rowerem i te " z demontażu). Modele w wersji Box sa zawsze nieco lepiej wykonane , bo i cena większa. OEMy musza być tanie, więc producenci ,szukając oszczędności, sięgają po gorsze materiały, tańsze powłoki i ich wykonanie oraz mniejsze ilości środków smarnych.

Niestety my jesteśmy zmuszeni do zakupu wersji OEM ze względu na zbyt wysokie ceny wersji Box.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie tym wszystkim nastraszyliście, że dzisiaj postanowiłem zalać swojego nowego SR Suntour'a Epicon'a 2011 olejem silnikowym po około 13-15 ml na goleń. Mam nadzieje, że podziała długo bez serwisu, a jak nadejdzie czas zaglądania do niego nie okaże się, że dzieją się tam dantejskie sceny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lekko Cię ponosi z taki stwierdzeniami- różnice temperatur musiałby być dosyć duże i częste. Jeden mój rower stoi całą zimę przy grzejniku, drugi w nieogrzewanym garażu- zero takich zjawisk.

Skłaniałbym się raczej w stronę teorii Scarpera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sid i Fox to moje prywatne klocki, reszta to trafiające do mnie na serwis graty. Niestety takie historie zdarzają się bardzo często, wiele osób decyduje się na przegląd dopiero jak coś przestaje działać albo praca się mocno pogarsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Od wewnątrz uszczelki były zdrowe, zadziałał jakiś czynnik zewnętrzny. Ciężko stwierdzić jaki bo popękane uszczelki trafiają się coraz częściej, nawet w widelcach bardzo zdrowych i wizualnie bardzo zadbanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Reba wyglada, jakby do smarowania wlany był niewłaściwy olej.

 

Olej z serii kret chyba :P

 

 

 

ekko Cię ponosi z taki stwierdzeniami- różnice temperatur musiałby być dosyć duże i częste. Jeden mój rower stoi całą zimę przy grzejniku, drugi w nieogrzewanym garażu- zero takich zjawisk.

 

Nie jestem zwolennikiem trzymania czegokolwiek przy grzejniku. Jak stoi w miarę stałej temperaturze to nic. Za to jak mamy zimę i kilka stopni, albo nawet i na minusie wystarczy tylko przejażdżka raz dziennie i zmiany temperatur z np. -2 do 21 w domu to jest szok termiczny prawie, a jak ktoś wstawi pod grzejnik to 40 stopni. Chociaż może i faktycznie ktoś czymś polał ten amortyzator skoro w środku było zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem przy -20 paru℃ potem rower wstawialem do domu, gdzie obciekał i nic takiego sie nie stało (wideł duuużo niższej klasy) .... Tutaj wydaje się że ewidentnie podziałał wręcz jakiś żrący środek, dlatego spytałem Maniaka czyje to - w domyśle sądząc ze ktoś odddał amora do serwisowania. Jestem ciekaw czym był traktowany do "czyszczenia" bądź "konserwacji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Torę SL Coil z piwotami, model 2009, produkcja 2008(z samego początku serii). BOX sprowadzona z USA. Nigdy nie był serwisowany, na górnych goleniach zero rys, wżerów, czy czegokolwiek. Uszczelki wyglądają jak nowe. Smarowane od czasu do czasu Rohloffem. Aczkowiek mam wrażenie, że ostatnio jego czułość odrobinę spadła i pewnie go zaleję jakimś olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Coś w tym może być... Oficjalnie wiadomo ze w sieciach marketów na zachodzie są oferowane produkty lepszej jakości niż u nas, w dodatku często po takich samych cenach. Przykład różnicy cen; nowy Pike u nas ok 500pln drożej niż w Niemczech. No ale Przecież Polska bogaty kraj :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pie.....

Panowie, po tym co tu zobaczyłem zaczynam uważać mojego Epicona Rocznik 2011 za najlepszy wideł na świecie! Pierwsze nasączanie gąbek zrobiłem mu po ponad roku użytkowania. Stan goleni górnych jak w nówce a uszczelki popękane nie są. Psikam je co prawda K2 SIL do uszczelek. Przebieg to 3 sezony po 8-9 tyś każdy. Czyli widelec ma obecnie przejechane powyżej 25 000 km i ma się całkiem dobrze.

Kurcze, właśnie przymierzam się do kupna nowego roweru z zamontowanym seryjnie foxem...

Lepsze rzeczywiście jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można mówić co się chce o cenie, ale nie sądzę żeby producent celowo produkował gorsze części na polski rynek.

 

http://finanse.wp.pl/kat,1033823,title,Internauci-WP-potwierdzaja-produkty-sprzedawane-w-Polsce-sa-gorszej-jakosci,wid,13335613,wiadomosc.html?ticaid=1124a5

 

http://www.hotmoney.pl/Na-nasz-rynek-trafia-towar-gorszej-jakosci-a26959

 

http://natemat.pl/85183,bbc-do-polskich-supermarketow-trafiaja-produkty-drugiej-kategorii

 

jeśli tak jest w chemii i spożywce to czemu by miało nie być i w innych dziedzinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku wędrowałem po markecie Auchan pod Paryżem i muszę przyznać, że takiego poziomu nie prezentują nawet najlepsze i najdroższe sieci w Polsce, ale ze sprzętem bym nie demonizował.

Amortyzator to nie proszek do prania i technicznie zmiana procesu produkcji specjalnie dla Polski mogłaby być nieopłacalna. Za to nie wykluczam możliwości, że na nasz rynek idą odpady z produkcji, bo tu nie ma zwyczaju, że klient jest panem i można go rolować, bo i tak się tym nikt oburzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich sugerujacych jakas teorie spiskowa antypolska zapewniam ze na wszystkie rynki produkuje sie ten sam szit :) Mam z nim stycznosc na co dzien, nie jest to raczej towar sprzedawany ubocznymi kanalami z Polski :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...