lyndowss
Użytkownik-
Liczba zawartości
2 767 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez lyndowss
-
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
@mklos1 Ja to wiem i to właśnie powiedziałem, ale niektórzy chyba wolą wierzyć w mit rozciągania łańcucha. -
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Właśnie, że dobrze powiedział. Łańcuch się nie rozciąga, a zużywają się elementy ruchome jak rolki i sworznie. Na to wpływ ma głównie twardość. -
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Nie, nie będzie tak czysta jak nowa, bo wjedzie w reakcje ze smarem i innymi jakimiś zanieczyszczeniami, które będziesz mył. Dlatego nie jest wieczna. Gdyby robiła się całkowicie czysta po odstaniu to każdy by to stosował i starczałoby na całę życie minus rozlania i parowanie. -
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Możesz przesączyć przez coś, albo poczekać na proces sedymentacji i odlać czysty płyn delikatnie, żeby piasku nie ruszyć. I TO COŚ JESZCZE DOSTAŁO PUNKT REPUTACJI?! To jest tragedia i porażka tego świata! Nóż się w kieszeni otwiera. -
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Nawet nie wiem co powiedzieć tutaj, bo przypadek jest beznadziejny! I dobrze, że nie chce wylewać tego byle gdzie. Utylizować co się da. Ziemie mamy tylko jedną i nie jest ona śmietnikiem! -
[amortyzator przód] suntour xcr lo za 200 zł nowy
lyndowss odpowiedział Bejker → na temat → SR Suntour
Co to za rocznik tego XCR'a? Ogólnie za tą kwotę się opłaca i pod wagę 55 kg będzie pracować. Wyciągniesz elastomer i będzie miękko. Ważne, żeby był z tłumieniem kompresji, która jest jakby zintegrowana z blokadą. Dalszej części nie rozumiem co Ty chcesz, ale chodzi o hamulce hydrauliczne, ale wypowiedź nie ma sensu. -
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Potwierdzam. U mnie go nie było po około 30-40km. Zielony Finish Line nie jest długowieczny. Po 100 km go słychać, a po 150 km to już go wcale nie ma. -
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Zastanawiam się nad tym. Jednak po 100 km łańcuch jest suchy jak wiór. Myślę, że to nie jest głupi pomysł jeżeli ktoś robi duże trasy. Jeżeli masz przejechać 200-300 km to warto mieć smar ze sobą. Lepiej go posmarować niż jechać na suchym i się męczyć z piskami. Jak jedziesz 120 km to można sobie darować. Ja jak nie mam czasu, a napęd potrzebuje smarowania to go czasami smaruje bez czyszczenia i przejeżdżam z 50-60 km, ale potem zawsze go dokładnie czyszczę tak jak powinno być. -
Z boku mas zaślepkę, zdjąć ją, odkręcić kontrę, wykręcić bieżnię, ściągnąć pedał, połapać wszystkie kulki. Mogą się różnic wielkością między wewnętrznymi a zewnętrznymi bieżniami więc uważać. Chyba reszt się domyślisz co i jak?
-
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Zakładam, że ludzie którzy czytają mają trochę rozumu. Przynajmniej rozmiaru orzecha i wiedzą, żeby nie robić tego przy rozgrzanym piecu kaflowym etc. W domu raczej nikt nie ma tyle stopni co na zewnątrz. Chyba, że ktoś mieszka w baraku to współczuję. Poza tym samo 32 stopnie Celcjusza jeszcze myślę, że byłyby bezpieczne, ale ja kto były rozgrzane płytki to mogły mieć koło 60 stopni, a to już temeprtatura niebezpieczna. -
Wyczyścić to już wyczyściłeś. Właśnie tym WD-40. Gratuluję Pozbawiłeś je smaru to się nie dziw teraz, że Ci strzelają. Trzeba to rozłożyć, wyczyścić odtłuszczaczem, a nie jakimś WD-40 i złożyć na nowym smarze.
-
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Benzyna od razu paruje i się palą jej opary. ON się nie pali jak będziemy podchodzić do niej z ogniem. Olej napędowy, żeby się zapalił to trzeba zrobić ciśnienie. Nie słyszałem, żeby ktoś się skarżył na to, że ekstrakcyjna mu się zapaliła w rękach. Nie masz się czym martwić. Może to jest możliwie w jakiś specjalnych warunkach, ale normalnie one nie występują. Tylko nie szejkować w pobliżu ognia, czyli kuchenek gazowych i innych takich. Z resztą nawet gdyby Ci się zapaliła CUDEM ta benzyna podczas szejkowania to wystarczy, że będziesz dalej szejkować i ogień sam, się zaleje ekstrakcyjną i zgasi. Nawet gdyby tak się nie stało co jest niemożliwe to płomień szybko zgaśnie, bo nie będzie miał dostępu tlenu. -
Siodełko może skrzypieć. U mnie skrzypi skóra, ponieważ siodełko jest skórzane, a ugina się podczas jazdy siedzisko względem dwóch prętów, które są częścią siodełka. Nie jest to jednak dla mnie takie uciążliwe, bo na wybojach i tak podnoszę tyłek. Skrzypienie objawia się tylko przy mocniejszych wybojach. Jeżeli komuś tak bardzo przeszkadza to może się ratować kroplami smaru w tych miejscach. Jednak trzeba ustalić najpierw co jest przyczyną. Przeczyszczenie wszystkich łączeń i nasmarowanie jest podstawą. Potem wszystko dobrze dokręcić, bo powodem może być niedokręcenie czegoś wystarczająco mocno. Wiadomo, gdyby to było cokolwiek innego od WD-40 niż standardowy i znany wszystkim odrdzewiacz, to by to napisał zapewne. kola01 Też chciałem to napisać, ale faktycznie WD-40 robi też smary. Żałosna jest ta firma pisząc, że zwykły podstawowy smar litowy to już do zastosowań specjalistycznych. Wychodzą z założenia, że ten podstawowy WD-40 jest do wszystkiego. Prawda jest tak, że to coś od nich do wszystkiego jest do niczego, a te "specjlaistyczne" dla nich smary można byłoby już gdzieś zastosować. Po mojemu jednak smar w spray'u to porażka. http://www.wd40specialist.pl/produkty/bialy-smar-litowy-400-ml
-
[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby
lyndowss odpowiedział pawel1315 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Żadne pryskadła! Wtedy 90% smaru idzie na wszystko inne, a tylko 10% tam gdzie powinno o ile w ogóle. Po kropelce jakiegoś smaru na ogniwo, a potem wytrzeć! -
Obojętnie, możesz zacząć od tylnej. Raczej przednia nie ma na to wpływu, chyba, że jest skrajnie źle "wyregulowana". Hamulce, stery i wszystko też sprawdź.
-
Wszystko wyreguluj, a przyczyną tych objawów jest pewnie źle wyregulowana przerzutka. Zajmij się obydwiema. Jeżeli to na pewno nie masz zajechanego napędu. Zorientuj się, czy masz odpowiednią długość łańcucha i czy jeździsz na prawidłowych przełażeniach.
-
kola01 Ta 19" może by dla niej dobra. Kobiety mają inne proporcje, więc ta tabela może dobrze pokazywać. Piękności mają dłuższe nogi i krótsze tułowia, a ramy dla nich mają inne proporcje. To zależy od długości nogi Twojej wybranki. Według tabeli KROSS'a. Zjedź na dół to zobaczysz. Możesz suwakiem przesuwać wzrost, dziecko, kobieta mężczyzna. Do tych parametrów co podałeś pasuje rama 17" lub 19" Jeżeli ma =<75cm to 17", jeżeli >75 to 19". Czas na pomiary. Ja bym wziął 19", bo nie ma nic gorszego niż za małą rama. Lepszym złem jest za duża niż za mała. Twoja dziewczyna jest na pograniczu, więc możliwe, że będzie się dobrze jej jeździć na jednej i drugiej. Ja jednak jestem za 19". http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-femi-line/lea-f1
-
[SR SUNTOUR Epicon X1 RL-RC] brak blokady skoku
lyndowss odpowiedział seczuan → na temat → SR Suntour
Przeczytaj sobie te dwa tematy. To może być niestety to. http://www.forumrowerowe.org/topic/159216-amortyzator-sr-suntour-epicon-2011-lod-awaria/ http://www.forumrowerowe.org/topic/145272-amortyzator-suntour-epicon-rld-sf9-traci-cisnienie/ -
[Amortyzator] SR Suntour Epicon 2011 LOD - awaria
lyndowss odpowiedział Laqss24 → na temat → SR Suntour
Raczej tak. Tylko odlew jest inny, bo najwidoczniej tak im pasowało. Pewnie dlatego, żeby był przystosowany do osi 15mm. Reszta w środku prawdopodobnie taka sama. -
Ja nie rozumiem tego "którą nazywam "uszczelkami". Uszczelki to uszczelki, a każda część sterów ma swoją nazwę. Gwiazdkę miałaś normalną. Każda ma podwójne gwiazdki w gwiazdce, że tak powiem. Chodzi o to, żeby było osiowo i nie trzeba było tego ustawiać. "w sam raz na korek, czy jak to się zwie" To się zwie Top Cap. Co do serwisu to porażka totalna. Mam nadzieje, że nigdy nie odwiedzisz takiego z powrotem. Powiem tylko, że to jest mega żałosne jak się zachowali i ja bym ich wyśmiał w twarz i wyszedł. Gratuluję samodzielnego montażu!
-
[DIY] Projekt taniego błotnika rowerowego
lyndowss odpowiedział brave → na temat → Druciarstwo rowerowe
Po mojemu projekt, czy jak to tam nazwać jest całkowicie bezsensowny. Nie pomaga on w niczym, jedynie zwiększa masę roweru, sprawia, że wygląda już inaczej i trochę cudacznie po mojemu, a w dodatku nie spełnia żadnej funkcji. Przy dużych prędkościach może też wpadać w rezonans i dawać nieprzyjemne dźwięki pierdzenia, piszczenia i inne. Rower nie jest porcelaną, którą się pieści i czyści i trzyma za szklaną szybą. To ma jeździć, a nie chronić od odprysków. Poza tym powłoka lakierowa jest dosyć wytrzymała i spokojnie da radę kamieniom. Kiedyś odpryski się pojawią, ale nie są one bardzo widoczne. Te opaski samozaciskowe (tytrytki) same będą skrobać lakier i będzie to na pewno gorzej wyglądać niż małe odpryski od kamieni, które mogą się nie pojawiać wcale. Poza tym kamienie raczej nie latają w te strony ramy, które zabezpieczyłeś. Jeżeli już to w błocie coś takiego mogłoby się wydarzyć, ale wtedy po pierwszym osadzeniu błocka samo spełnia funkcję chroniącą i następne warstwy nie stykają się z lakierem, a zaciągają to co już się przykleiło. -
[Amortyzator] SR Suntour Epicon 2011 LOD - awaria
lyndowss odpowiedział Laqss24 → na temat → SR Suntour
Tak, właśnie o tego. To jest SR Suntoru Epicon 2011. -
Za rzadki olej może wyciekać, więc pamiętaj o tym.
-
Z przesyłką, czy bez? Kwota całkiem przyzwoita, ale taka część i tak w fabryce kosztuje pewnie o wiele mniej.
-
Tylko za jaką cenę dorobi. Jak chciałem klucz do bębenka dorobić to mi powiedział jeden tokarz, że 50 zł to nawet mało. Nie opłaca mu się maszyny ruszać. Chociaż ja trafiłem na jakiegoś "wyłudzacza", bo słyszałem, że ktoś jakąś cześć u tokarza dorabiał i spokojnie za paręnaście złotych. burz W jakiej cenie?
