Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

8 i 9 zapomnij.


Skoro zajechane masz 2 ostatnie zębatki, proponuje wrzucić 3 z przodu i używać zębatek wyżej. Gorzej jak nie ma 3 blatów. Proponuję także przesiąść się z jazdy siłowej na kadencyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Wiem, ze kaseta do wymiany, ale jak z korbą i kółeczkami z przerzutki?

O ile korba nie jest rozbieralna cały napęd na szrot. Jak jest to dwójkę zmienić i korba może zostać.

 

 

 

Proszę o ocenę.

Korba ok, spokojnie można kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem, korba wygląda dobrze i jak nie będzie jezdzić z zużytymi łańcuchami to polata jeszcze długo. Zdjęcia kasety są słabe, ale myśle, że jest szansa na to aby nowy łańcuch nie sprawiał problemów(przeskoki na zębatkach). Nawet gdy przeskoczy to sporadycznie i przez niedługi okres kilkuset kilosów. Jak nie będzie skakał to kup dwa, bo na jedną kasete warto zaplanować od razu trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o ocenę mojej kasety Shimano HG30-8 11-32T

IMG_20160328_173840.md.jpg

IMG_20160328_173856.md.jpg
IMG_20160328_173912.md.jpg
IMG_20160328_173925.md.jpg
IMG_20160328_173938.md.jpg
 
Przednia korba:
IMG_20160328_173957.md.jpg
 
Korzystając z wolnego dnia wymieniłem dzisiaj łańcuch i pojawił się problem... Na 6 biegu nie da się jeździć, słychać takie stukanie i łańcuch przeskakuje przy obciążeniu a więc zapewne jednak kaseta do wymiany, ale najpierw wole posłuchać opinii fachowców. 
 
Na pozostałych tarczach jest ok. Przełożenia zmieniają się ok, nic tam nie przeskakuje i chodzi cicho jedynie problem jak dam 2x6 lub 3x6.
 
Z góry dziękuje za pomoc ;)
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mógłbym poprosić o ocenę tylnej i przedniej ?

Wygląda dobrze, ale coś czuje, że łańcuch może być już do rotacji z następnym, aby szybko napędu nie wykończyć

Oceni mi ktoś w jakim stopniu mój napęd jest zużyty? 

https://imageshack.com/a/S2OM/1

Korba jak nowa, kaseta już dosyć zużyta, najwyższa pora podać nowy łańcuch. Jak będzie skakał, to zakładasz obecny i do oporu, poźniej do nowego kupujesz nową kasete.

 

Ludzie, na jedna kasetę minimum 2 łań. lub 3. W szosie planujemy 3 lub 4 łańcuchy na kasete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje blat z korby m590. Jak oceniacie jego stan ? Dostalem w rozliczeniu. Wyglada mi na malo użytkowany. Cena 40 zl z wliczona jest uczciwa?

 

Tarcza jeszcze sporo pojeździ, ale 40 zł za używkę, to stanowczo za dużo. Na centrumrowerowe.pl ten model jest obecnie za 32,90 + 5 zł przesyłki (paczkomat).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...