Skocz do zawartości

[Korba i Kaseta] Oceniamy stan zębatek napędu cz.2


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Witam kolegów dogada się z nowym łańcuchem?

Mam mieszane odczucia na temat 7 biegu, reszta wgląda w miarę ok.

 

 

Czy kaseta przyjmie nowy łańcuch, jest sens kupować?

11, 10 i 9 wyglądają niepokojąco, jednak na pewno bym ta kasetę reanimował w razie potrzeby, to nie jest najtańsza 11 srama z tego co widzę. Najtańszy xx1 jest czarny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.


 

 

Mam mieszane odczucia na temat 7 biegu, reszta wgląda w miarę ok.

moje doświadczenie (znaczy w moim rowerze) mówi, że ta 7ka jest całkiem spoko - skakać nie będzie, co najwyżej zmiana biegów będzie mniej płynna

a reszta wygląda jak prawie nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

moje doświadczenie (znaczy w moim rowerze) mówi, że ta 7ka jest całkiem spoko - skakać nie będzie, co najwyżej zmiana biegów będzie mniej płynna

a reszta wygląda jak prawie nówki

Super w takim razie kupuję nowy łańcuszek. Jeszcze raz ślicznie dziękuję za dobre wieści z frontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Witam kolegów dogada się z nowym łańcuchem?

Jak nie będziesz cisnął na pedały :)
Trójka zjechana, czwórka zjechana że powoli robią się rekiny a przynajmniej księżyce, piątka dostała swoje, nawet szóstka i jak wspomniał Puklus siódemeczka nosi ślad czasu (choć na tej ciągnie taka ilość łańcucha, że pójdzie) :) 
Ja takie kasety zostawiam na zimę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super w takim razie kupuję nowy łańcuszek. Jeszcze raz ślicznie dziękuję za dobre wieści z frontu.

sory za zamieszanie - pomyliłem posty - bezi - twoja kaste wygląda trochę słabo, akurat 7ke w kasecie 11s kolegi miałem na myśli

 

ale moim zdaniem jest jeszcze szansa na dogadanie z nowym łańcuchem, najwyżej będziesz miał nowy łańcuch do nowej kasety :P

 

udzielam sobie upomnienia :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje porady, jak oceniacie ten napęd, tylko kilka fotek dostałem od sprzedawcy.

Na moje oko kaseta ma juz ze 2-3k kilometrów narobione.

Nada sie to jeszcze do długiej jazdy :)?

 

http://zapodaj.net/49a176f96d376.jpg.html

http://zapodaj.net/b934bdf2d367e.jpg.html

http://zapodaj.net/17e0de9bafedc.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie zurzycie zębatek może powodować hałas z okolicy suportu: trzaski, delikatne strzelanie w momencie największego nacisku na pedał? Kilka dni temu korby i suport demontowałem, czyściłem (shakowałem łańcuch) i smarowałem gdzie trzeba. Suport chodzi płynnie lecz z lekkim tarciem, może być tak, że podczas wakacji dostało się do uszczelnionych łożysk kilka ziaren piasku.

 

W moim przypadku winowajcą trzaskania był wolnobieg. U mnie wyglądało to tak:

Przy zaciśniętym hamulcu przednim naciskam mocno na pedał - jest cyknięcie, przy odpuszczaniu również. Z drugiej strony to samo. Wkład suportu nowy. Łożyska w kole też nie były przyczyną, bo były na nowo smarowane i wymieniane konusy. Po założeniu innego wolnobiegu cykanie ustało. Nie wiem jak to wygląda przy kasecie, bo nie wiem jak się ma wytrzymałość bębenka do wolnobiegu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korba FC-M171 ma około 4000-5000 przebiegu.

Ostatnio na łańcuchu conexant 804 zrobiłem 1300km (wchodzi miarka 0.7). Wydaje mi się, że to mało tym bardziej, że przełożenia stosuję miękkie i 80% asfalt. Kaseta HG51 nowa.

Proszę więc o ocenę poniższej korby.

Dziękuję z góry.

5a66352d30f30e99med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nada sie to jeszcze do długiej jazdy

Kaseta wygląda ok, ale przed ostatnia to jakaś niewyraźna, a rutinoscorbin jej nie pomoże.

 

 

Witam. Proszę o ocenę napędu i czy przyjmie nowy łańcuch.

Marne szanse, a i w korbie 2ka powoli zgonuje.

 

 

Witam, korba FC-M171 ma około 4000-5000 przebiegu.

Jest ok, 3ka najbardziej zjedzona ale można jeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...