Skocz do zawartości

[rozmiar] Stumpjumper FSR 29 rozmiarówka


HansKloss

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

 

Poradźcie coś .. rozglądam sie za specem Stumpjumperem FSR COMP mam jakieś 186-187cm wzrostu przekrok około 86-87 o ile dobrze mierze. no i teraz powstaje pytanie jaki rozmiar? L czyli 19 wg strony podsiodłówke ma długą zaledwie na 468mm, tyle to ma w zasadzie 17,5`` mongoose mojej żony.

Jeśli codzi o rure górną to ten Stump miałby w sam raz.. wytłumaczcie mi o co kaman z tą rozmiarówką , miałem juz gianta reigna 18.5  ale sztyca była wysunięta w kosmos,rower wyglądał dziwnie i mnie denerwowało ze za mały ..

XL chyba nie wchodzi w gre to już fest kobyła jest,  z 468mm przeskok rozmiaru jest na 523mm.

Edytowane przez HansKloss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może im sie chochlik zakradł na strone i ten rozmiar to nie 468 :) ma ktos stumpa FSR 2013 i jest w stanie podać fakatyczna dlugosc od srodka suportu do konca rury górnej..

 

 

znalzem jeszcze cos takiego ale to juz chyba nieaktualne

http://www.hargrovescycles.co.uk/main.asp?sitepages=buyersguides_specializedbikes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria rowerów ewoluuje. Są coraz dłuższe i coraz niższe. Sam jeszcze niedawno mieściłem się w Lkach. Teraz XLki mają wystarczającą długość podsiodłówki. Przykład speca jest ekstremalny. 47cm w L'ce to mało.

 

Dłuższe górne rury są na ogół kompensowane krótszymi mostkami i to jest ok, ale jak widzę bazę kół 120cm to ogarniają mnie wątpliwości, czy takie rowery nie prowadzą się jak autobusy?

 

Ma ktoś doświadczenie z przesiadki z HT na tak długaśnego fulla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po przemyśleniu edit do mojej wypowiedzi.

 

Ja mam porównanie Stumpjumpera 2010 i Enduro 2013. Oba w L,obydwa 26 . Stumpi ma podsiodłówkę 482, Enduro 468 mm. Oba długie i niskie , na moje 181/182 ok. Natomiast co mnie zastanawia , to reach w SJ 29 . W L jest mniejszy niż w SJ 26 i Enduro. W związku z tym przy  186/187 bym tak szybko XL nie skreślał jednak , przynajmniej jeśli chodzi o długość. Oczywiście trzeba być świadomym innych pochodnych faktu posiadania XLki :)
M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może im sie chochlik zakradł na strone i ten rozmiar to nie 468 :) ma ktos stumpa FSR 2013 i jest w stanie podać fakatyczna dlugosc od srodka suportu do konca rury górnej..

 

 

 

Kumpel ma i chyba jest wymiarowy (znaczy się rama w stosunku do geometrii). W sumie przy jego 185 cm wystarcza więc może być OK i dla Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...