Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

no z prestą to mocno nietrafiony pomysł - nie da się precyzyjnie ustawic ciśnienia. Od kiedy przerobiłem pierwszego w Polsce Darta na luft, to pomysł poszedł w Polskę i nie takie już przeróbki widziałem...
W kwestii druciarstwa - a o ruskich co to pojechali na rowerki w góry, chcieli zrobic sobie szaszłyki ale okazało się że nie było na czym, więc rozpletli koło, upiekli szaszłyki na szprychach, a po zjedzeniu zapletli kółko i śmignęli dalej - słyszeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

czemu? jeśli to były nierdzewki to wystarczyło oczyścic od sadzy i śmignąc dalej. Stal nierdzewna nie zmiania swoich właściwości po nagrzaniu, no i szaszłyki nie robi się nad otwartym ogniem jeno nad żarem :P
Nie znalazłem dalszej części historii, a cała akcja miała miejsce w połowie lat 90-tych. W opisie było że wrócili do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

szprychy wskutek walcowania lub ciągnięcia się utwardzają - w obu wypadkach następuje zgniot wierzchniej warstwy materiału.

tzw. kucie na zimno można pod to podciągnąć. Po nagrzaniu naprężenia powstał przy zgniocie się uwalniają i wmateriał staje się

bardziej miękki - czytaj plastyczny a mniej twardy/sprężysty.

 

"druciarstwo" kojarzy mi się raczej z prowizorycznymi naprawami/usprawnieniami a nie z psuciem roweru

- a pod to podciągnąłbym trzymanie szprych w ogniu (jeżeli nie ,co gorsze ze względu na wyższą temperaturę, w żarze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisko może mieć koło 400C a do zmiany struktury stali potrzeba powyżej 700, więc bardziej prawdopodobne, że zrobili centrownice z procy niż że się coś rozhartowało.

 

Sent from my ASUS Transformer Pad TF700T using Tapatalk 4

 

Edytowane przez Tofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gość przyprowadził rower dziewczyny, żebym mu zrobił przegląd.

Patrzę na klamki, a pod nimi napchane gałęzi, bo okazało się, że klamki pękły i żeby się nie ruszały, to te kije miały w tym pomóc.

Zresztą lampka tyl i przód też na takim patencie i jeszcze tak fajnie to wystawało...

Rower Lasu :D

 

Kolega po złapaniu kapcia też użył "natury" i napchał sobie trawy do opony. Niestety za mało.

Edytowane przez kundello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja w dzieciństwie do wygrzebanego w rupieciarni roweru marki ZIS model 1952 zamiast dętki włożyłem gruby wąż ogrodowy bo dętki nie można było do niego kupic :D
Dobra przyznam się wąż wcale nie był ogrodowy, tylko mój świętej pamięci dziadek używał go do bimberaparatu...
Dostałem wtedy łomot od mateczki...
 

 

 

ale rower jeździł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
zamiast dętki włożyłem gruby wąż ogrodowy

 

Tak ponoć powstała pierwsza pneumatyczna opona rowerowa. Dunlop założył na obręcz rowerku swojego syna właśnie wąż ogrodowy i wypełnił go najpierw wodą, a potem powietrzem, co by się młodemu wygodniej jeździło.

 

Co do Rosjan i ich grillowego druciarstwa, to tutaj bez dwóch zdań, uczciwie trzeba im oddać pałeczkę pierszeństwa.

 

Fot. nr 2 - rozpalanie grilla - level hard :D

 

998667_586530734702621_527911935_n.jpg

992783_590892440933117_1217454477_n.jpg

1175340_618065894882438_1021037039_n.jpg1374348_629582853730742_1341728203_n.jpg1380481_635673233121704_1675046139_n.jpg1391837_638963476126013_1731957870_n.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...