Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - uważajcie na aukcje na allegro od 1zł


bartnik

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio licytowałem na 2ch takich aukcjach i nie wygrałem.

 

W czasie przeglądania wszystkich tego typu aukcji Bikestacji zauważyłem , że mają PODBIJACZA.

 

użytkownik p...m licytuje we wszystkich tego typu aukcjach.

 

To nie przypadek, bo mimo ukrycia nazwy przez allegro - liczba komentarzy w nawiasie wszędzie jest ta sama.

 

Jest to zapewne pracownik sklepu, który ma pilnować, żeby sprzęt nie zszedł taniej niż sobie zakładają.

 

Niby legalne, ale ... mam wrażenie robienia ludzi w ch...a

Niesmak pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam, że masz rację ale mnie udało się tam kupić kilka rzeczy w dobrej cenie. Bikestacja te aukcje prowadzi całą zimę i na początku mieli naprawdę fajne rzeczy wystawione. Ja kupiłem rogi BE2 za 48 zł (105zł) i mostek Fly Ride 56zł (119zł) więc da się. Chyba, że mówisz o znacznie droższych częściach np: korbach czy kołach. Wtedy sytuacja o której piszesz jest bardziej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biafra, to Ty mi zwinąłeś mostek sprzed nosa? :P

Tak czy siak też udało mi się go kupić za 60zł z przesyłką, czyli za połowę tego za co normalnie wystawiają. Kierownicę kupiłem za ok. 3/4 najniższej ceny w innym sklepie na allegro, pompkę blisko normalnej ceny, ale to już moja wina bo przed licytacją nie zrobiłem badania rynku. :) Tak czy siak prawie 100zł do przodu.

 

A jak ktoś licytuje bez opamiętania to już sam sobie jest winien... A czy rzeczywiście jest to podstawiony podbijacz? Niekoniecznie, równie dobrze ktoś może próbować wyrwać wszystko za pół ceny, żeby potem sprzedać z zyskiem.

 

Edit: chociaż z drugiej strony, w jedynej aukcji, która mi się w archiwum ostała, zakończona 18 lutego, też mam p...m(60), więc może coś jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robić sztuczne "od złotówki"... <_<

 

Żeby zrobić sztuczny tłok na aukcji który ściągnie kolejnych kupujących, bo przecież jak tylu licytuje to musi to być naj

 

Kupowałem kiedyś u nich właśnie w takich aukcjach i kupiłem faktycznie taniej niż cena standardowa ale obstawiam że właśnie w ten sposób ustalają sobie cenę minimalną żeby przynajmniej nie stracić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam p...m(60)

właśnie to - obejrzałem wszystkie aktualne aukcje "od 1 zł"- wszędzie, gdzie cena była na atrakcyjnie niskim poziomie - jego oferta była najwyższa(prawdopodobnie jego minimum nie zostało przebite jeszcze). Ja akurat licytowałem przedmiot, dla którego ten p.m wszędzie ustawiał cenę ok.10% niższą niż mają normalnie w sklepie - robił to zawsze ok.2 dni przed końcem aukcji i zawsze do tego samego poziomu. Jak cena wjedzie odpowiednio wysoko to już p...m nie podbijał. Nie wierzę, że jest to zwykły użytkownik który licytuje naraz 20 towarów.

 

Ja kupiłem rogi BE2 za 48 zł (105zł) i mostek Fly Ride 56zł (119zł) więc da się

widać za dużo rzeczy schodziło wg nich za tanio i zaczęli "minimalizować straty".

Ciekawe jak załatwiają sprawę prowizji - płacą, czy robią ciągle zwroty za fikcyjny zwrot towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również straciłem zaufanie do nich.

 

Pilnowałem kół na aukcji od BS , ostatecznie poszły niedużo taniej od aukcji kup teraz a przedostatnim licytującym był p...m z liczbą 60 pozytywów

Nic nie można im udowodnić skoro mają konto zarejestrowane na inną osobę , licytującą z innego IP.

Wstyd , że tak duży sklep robi takie przekręty zdając sobie sprawę że na pewno nie tylko my zauważyliśmy ten ewenement.

 

Ps: Sam wystawiam wszystko od 1zł i nigdy nikogo nie prosiłem o podbijanie cen, czasami na tym się traci , a czasami można się mile zaskoczyć.

Ryzyko ma swoje konsekwencje.

 

Nie polecam BS.Dziś już zamieściłem na forum opinię o ich sklepie w odpowiednim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to - obejrzałem wszystkie aktualne aukcje "od 1 zł"- wszędzie, gdzie cena była na atrakcyjnie niskim poziomie - jego oferta była najwyższa(prawdopodobnie jego minimum nie zostało przebite jeszcze). Ja akurat licytowałem przedmiot, dla którego ten p.m wszędzie ustawiał cenę ok.10% niższą niż mają normalnie w sklepie - robił to zawsze ok.2 dni przed końcem aukcji i zawsze do tego samego poziomu. Jak cena wjedzie odpowiednio wysoko to już p...m nie podbijał. Nie wierzę, że jest to zwykły użytkownik który licytuje naraz 20 towarów.

 

 

widać za dużo rzeczy schodziło wg nich za tanio i zaczęli "minimalizować straty".

Ciekawe jak załatwiają sprawę prowizji - płacą, czy robią ciągle zwroty za fikcyjny zwrot towaru

Ale mimo że miałem podbijacza to i tak kupiłem mostek za połowę normalnej ceny, więc jak się ma rozeznanie co ile kosztuje w różnych sklepach i nie licytuje się na siłę, gdy ktoś nas przebije, to nie jest tak źle.

A że sobie w ten sposób ustalają cenę minimalną, to cóż... chcą zarabiać, a nie dokładać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mają ustawionego "podbijacza", może i jest to niezgodne z regulaminem Allegro, ale na dobrą sprawę jak zgłosi to parę osób i zablokują wyżej wymienionego Pana to pewnie skończy się na tym, że zrezygnują z licytacji i na własne życzenie pozbawimy się możliwości wyrwania czegoś taniej niż zwykle. Więc myślę, że jedynie możemy zasugerować ludziom z BS, że jest to nie fair, a nie od razu pchać się do Allegro, bo był by to swego rodzaju strzała we własne kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie trochę. Pomijając to, ze końcowe ceny licytowanych przedmiotów na aukcjach bikestacji przez całą zimę były śmiesznie niskie, to nie rozumiem kompletnie waszego wzburzenia. Niech sobie podbijają, skoro i tak oferta jest nadal atrakcyjna. Sam kupiłem świetne stery KCNC za 1/3 ceny, aż mi wstyd było że zapłaciłem za nie tak śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby nie było sztucznego podbijania - to może zapłaciłbym za coś połowę ceny (skoro towar nie schodzi) a tak - po prostu chamska podpucha.

Co z tego , że kupisz coś "po i tak atrakcyjnej" cenie np.86% normalnej, skoro jest ona sztucznie wywindowana. Niby tak czy siak zyskałbym ale NIESMAK pozostaje, bo gdyby było w pełni uczciwie mógłbym zapłacić mniej. Na aukcjach rzeczywistych (takich z udziałem fizycznym) też znana jest praktyka podbijaczy związanych ze sprzedającym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro na aukcjach rzeczywistych także znana jest taka praktyka, to o co w takim razie to całe narzekanie?

 

Naprawdę was nie rozumiem, śledziłem aukcje bikestacji przez całą zimę, niedziela w niedzielę i mogę śmiało powiedzieć, że ~80% przedmiotów licytowanych na nich schodziła po cenie o 50% niższej, a czasem (co dowodzi mój przypadek, a także przypadek paru kumpli) nawet i mniej. Podbijacz działał i owszem, lecz mimo to ceny przedmiotów były jak już wspomniałem bardzo atrakcyjne. A tutaj lamentowanie, boszze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozmiem z jakiej racji tak zawzięcie bronisz Bikestacji, forumowicze zauważyli krętactwo i mają prawo podzielić się tymi spostrzeżeniami, nie każdemu musi podobać się robienie w balona .

 

 

'Podbijacz' licytował aukcje do niewygórowanych kwot w porównaniu do oficjalnej ceny danego towaru. Rozumiem, gdyby dobijał tak jak ktoś wcześniej wspomniał do tych ~86% realnej ceny (chociaż kolega nie wiem skąd wziął taką liczbę biorąc pod uwagę te aukcje), wtedy sprawa naprawdę mogłaby być nieprzyjemna, jednakże tak się nie działo. Nie wiemy kto, jak i ile na tym zyskiwał, ale to, że sklep wystawia aukcje na których możemy nabyć nowe towary z gwarancją o 50% taniej jest w rzeczy samej mimo wszystko bardzo pozytywną opcją. 'Podbijaczem' była jedna osoba - może to po prostu jakiś interesant chciał kupić wszystko jak leci po tych 50% i po prostu sprzedać w sezonie letnim z jakimś tam zyskiem?

 

Nabywanie produktów za połowę wartości nawet w takiej sytuacji w żadnym, ale to w żadnym stopniu nie nazwałbym krętactwem ani robieniem w balona. Nie bronię samej bikestacji, gdyż sam nie wiem jak sprawa przedstawia się naprawdę, z resztą i tak w zeszłym roku miałem przeboje z amortyzatorem kupionym właśnie u nich, przez co sympatią darzę ich nijaką. Neguję tylko wasze wyimaginowane negatywne opinie oparte na wiedzy pozornej, albo skrajnie usytuowane na granicy sknerstwa. Przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.... Nabywanie produktów za połowę wartości nawet w takiej sytuacji w żadnym, ale to w żadnym stopniu nie nazwałbym krętactwem ani robieniem w balona ....

 

Wypaczasz oczywiście sens i odwracasz kota ogonem do góry, sztuczne nabijanie ceny jest oczywiście krętactwem, i nie jest ważne, że podbita cena jest niższa niż gdzie indziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...