Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Niezły Kozak!
..w sumie to jest największy plus przełaju - jesteś zapracowany, pracujesz w korpo które Ci daje prysznic i saunę ale też tylko 50min wolnego? A może za zimno na 3h w terenie?
Wsiadasz na chudzielca i po 45 minutach jest po Tobie, Twoje ręce mówią "k... mać!", Twoje nadgarstki odmawiają wszystkiego, kark...? Jaki kark?Twoja nic nie wyszło jest przemoczona do cna (zauważcie na filmie ile razy siedział na siodełku a ile miał nad tylnym kołem), błoto masz na 99% ciała a rower znów wymaga cudownych kilku dłuższych chwil w samotności... na serwisowaniu (jak tam obręcze? :) ). 
A tak to człowiek musi się kilka godzin tyrać w lesie na terenowym co by się na podobnym poziomie złoić, bez sensu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No, ale widać Mongoose (biorąc pod uwagę ich doświadczenie w walmartowych wypustach) zrobił takiego przełaja, co to wszystko bez większego pierdnięcia znosi + rzeźnickie kopyto Akrigg'a. :D

A tak serio, to cały czas zastanawiam się jak on z tych błotnych pułapek do połowy koła z taką lekkością się wydostaje. Szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak pod spodem jest twarde a to błocko o gęstości 2-3 w skali 1-6 (jeden -woda,  bagno o lepkości zaschłego betonu - beton) to da radę, ino zerknij jakie on ma ramię do tego wydzierania roweru
Ale ten filmik to taki fajny przykład jak sprzedać produkt niszowy - dobry jeździć, cyrkowe sztuczki i ostra muza.
I KAŻDY BY TAK CHCIAŁ! :D 


Ale jak poczyta się forum to ludzie nawet na bruk najchętniej wsadzili by boxxera do przodu "bo telepie jak diabli" :D :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki on ma laczek w tym goosie ? 35C ?

 

Powiem szczerze,  że od czasu jak mam możliwość jazdy do pracy rowerem zachorowałem na CXa.

Mam 19 km z czego 80% w lesie często po sypkim zastanawiam się czy na takiej 35C dałbym rade.

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..w sumie to co można Ci pozazdrościć to..drogi do pracy :D
Wg filmu to CXem można jeździć do pracy jak się jest ratownikiem GOPRu ;)
A poważniej -niech Adamos co już napomykał się swoim boardmanem-supermanem na wąskich laczkach i szerszych 42 wypowie.
Ja rzeknę tylko od siebie, że zanim powstała Sarna 2 i 3 wpierwy przerobiłem 26" mongoosa na róznokołowca i pierwszą całą zimę i początek wiosny przejeździłem w terenie na maxxisowej oponce crossowo/trekingowej 700x42c (środek łysawy, boki zębate). I było ok.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

i to właśnie dzięki 27,5 można robić tak subtelne róznokołowce jak 79 albo ten tu 67erowiec.
Mocnego sheka nam tu zaproponowałeś Rzymo :D Stare z nowym ,carbo na sztywno, nawet koła jakieś takie ..różne. I te słodkie 8s z tyłu - jest nieźle.
A nie myślałeś co by zostać na 1x8? No i jak to się stało, że po pełnym 650b wróciłeś do mniejszego koła? A miałeś taki ładny pomarańcz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x8 odpada, akurat tu potrzeba mi rozpiętości. Trochę szybkości na asfalty/szutry oraz trochę powolności na leśne i nadwiślańskie piaski.

 

2x 27.5" wróci :) Sztywny, trochę lżejszy od pomarańczy, trochę bardziej komfortowy. Koncepcja jest, ale trochę potrwa zanim się ostatecznie wykrystalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

swoim boardmanem-supermanem na wąskich laczkach i szerszych 42 wypowie.


A co tu dużo pisać?
Przełaj jest dobry i do lasu i na sypkie, a jeszcze jak się szerszy laczek zapoda, to i korzenie się wypłaszczają.
A jak się jeszcze ma możliwość do pracy, to zawsze się "zdanża na czas". ;)

@rzymo

Nicely done! +1

chuck%2Bnorris%2Baprova.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No patrz Pan jakie foto! A ścieżka jak w "o czym szumią wierzby". To takie randonneur  (ino gdzie reszta klamotów) ....ale już nie podróba ostrego rozumiem? ;)
Brawo.... (tylko ta torebka kompletnie nie stylowa)
 


____________________________________________________________________________________________________________________

żeby nie uciekło i żeby się Kolega Yarr nie wywinął to tu napiszę: że zaraz wrzuci coś retro co mnie zaszokowało! (no chyba, że tylko ja w takiej ciemnicy żyłem przez lata)

No Yarr , dawaj! Rozgrzałem Towarzystwo hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No DamianPGN cud, mód, retro- orzeszki ! Ale łańcuch to ty naciągnij chłopie.

 

No dobra z naszych tak zwanych "PWrozkmin" wyszło że prezes był nieświadom iż magura robiła szosowe/CXsowe klamki hydrauliczne HS33 lub HS66.

 

http://www.retrobike.co.uk/forum/download/file.php?id=102247

 

3bdae3014d56c959fac865d5285e656c.jpg

 

 

Niestety są dość rzadkie i czasami pojawiają się na ebayu w jakiś kosmicznych kwotach .

 

@adamos filmik cotica w deche, nie widziałem wcześniej.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo.... (tylko ta torebka kompletnie nie stylowa)

 

Niestylowa, ale spełnia zadanie, łatki, klucze i inne pierdoły mogą się przydać w trasie 

 

 

 

Ale łańcuch to ty naciągnij chłopie.

 

 

Naciągnąłem ile mogłem, ale teraz jak na to patrzę to chyba wywalę jeszcze 2 ogniwa i przesunę trochę koło w hakach i myślę, że będzie ok ;)

Edytowane przez DamianPGN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zajaffka dokumentu "Melons,Trucks & Angry Dogs", czyli z Londynu do Istambułu na AWOL'ach. Kilka kultowych miejscówek, 3100km przez 14 europejskich granic, krew, pot i łzy - zapowiada się ciekawie. ;)

Na vimeo są już poszczególne epizody, ale niestety nie wiem, czy układają się w pełen dokument:
- epizod 1
- epizod 2

- epizod 3

- epizod 4

I jeszcze kilka migawek z własnie trwającego w Berlinie Szoł Rowerowego:

1980350_727425090630565_224531307_o.jpg
10013873_748122921887653_801319939_n.jpg
601604_495466873821718_63694996_n.jpg
1780030_727432587296482_221631220_o.jpg1896928_433984250037558_1796485085_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...ale te filmiki to stare są, bo ja kojarzę je jak pierwszy raz tu wrzucałem avola
(najbardziej podoba mi się fakt, że SPEC tym razem  WYMYŚLIŁ podróżowanie rowerem - jak dobrze, że mamy go tak .... głęboko ;D )
Ale avol (obok epica 2015 - dwa bidony hehe) to jedne z nielicznych które bym przytargał do domowej stajenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to nie wiem (bo ja też filmiki kojarzyłem), pewnie chodziło tylko o to (słabo mi z niemieckim idzie :)), że powstaje pełnoprawny dokument, do którego dorzucono nie publikowane jeszcze materiały. Nieważne...

Jeszcze kilka wybranych migawek z Berlina:

1625477_748345325198746_22937573_n.jpg

554762_726801250675062_1600244361_n.jpg

1920246_748123198554292_546943516_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...