Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

...za Bishop'a plus, a żaba ma brzydki wideł ;)


Co prawda kiedyś już poprezentowany ale z mniej interesowalnego profilu...w te pędy okazuję Lewego Bambusa Na wyPasie:

 

217967_339177019509429_222401701_n.jpg

 

Kurs bambusowania ram powraca w myślach - sprawić sobie Fat'a w OnŁanowej przyzwoitej cenie WŁASNOŁAPNIE  :yes:

 

 

A że tłusty baran zakwiecił mi w głowie to polecimy w tym temacie w podobnej palecie jak powyżej... Wersja dla czcicieli ciemności hołdujących toksycznej zieleni:

 

Surly Pugsley

P1090093.JPG

 

No i ten grubas, psze Państwa, jest singlem! (Ivan'owi się łypia błyszczą) ;)

 

P1090091.JPG

 

...a że mostek wypręcony jak nastolatek na widok stadka dzierlatek? Da się mocniej i klasycniej, ha:

 

Mike Pofahl Fatgo

598332d1298145836-drop-bar-fillet-brazed

 

Po futrze poznaję że w poprzednim wcieleniu był żyrafą... 

 

598334d1298145836-drop-bar-fillet-brazed

 

Milusi detalik ;)

 

598335d1298145836-drop-bar-fillet-brazed

 

A teraz A. do Mistrza:

 

598336d1298145836-drop-bar-fillet-brazed

 

Filip tu był:

 

598337d1298145865-drop-bar-fillet-brazed

 

Chłodniejsza wersja długoterminowa:

 

fatgo14.jpg

 

 

POZDRo-:ver

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, ja chyba w głębokiej rzyci jestem bo pierwszy raz na oka swe spłakane widzę ten wynalazek, a pod jakiegoś MOONSTERA albo przełajki widzi mnie się jak znalazł? (Ivan, to chyba to położenie o jakim myślałem):
droppedImage_1.png
http://www.modolo.com/morphos.html
Jedna klamka do wszystkich biegów? i 8 i 9 i 10? WTF?

Ktokolwiek widział, cokolwiek wie....


Adamos: WALL-E?   :D

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To my w tej rzyci siedzimy razem, anarchy - bo ja też po raz pierwszy toto widzę. Ale dobrze, że wygrzebałeś, chociaż jak widzę opinie są różne. Ciekawe jak z dostępnością, no i cena też nie jest konkurencyjna do dajmy na to RetroShift'a.


 

 

Jedna klamka do wszystkich biegów? i 8 i 9 i 10? WTF?


A Siemano, to nawet w zakresie od 7 do 10 ma obsłużyć... Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie stoi "manipulacja śrubokrętem" więc to raczej nie przestawianie linki, a raczej śrubka ograniczająca wychył ramienia zmieniarki, coś jak H-L w przerzutce, dzieki czemu indeks ma swoje ograniczenie.

Jak zmieniać biegi chwytem na klamki?

Gdzie ten wall-e ma baterie? Bo wygląda na magicshine x2, ewentualnie chińczyk XM-L T6 x2 gdyby nie fakt, że nie widać nawet kabelka do baterii.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No pomyśl Tofi na chłopski rozum (albo ja się Cię nie rozumiem albo już kompletnie nie znam).
8,9,10 itd a jeszcze siemano vs campa różnią się przede wszystkim odległością pomiędzy kolejnymi kołami zębatymi kasety (lub korb).
Zatem ograniczenie ciągnięcia linki jak LiH nic nie da. Musisz przy tym samy skoku manetki raz ciągnąć mniej raz więcej linki. Tylko tyle i aż tyle. Zatem regulacja nawet jeśli śrubokrętem (co ma sens) musi zmieniać długość ramienia ciągnącego. Jak to można uzyskać?
Np śruba, wałek o stożkowym kształcie który w zależności jak bardzo jest wkręcony głęboko np rozpiera okrąg, bęben na który nawijana jest linka, zmieniając jego średnicę. To tylko moje przypuszczenia bez zaglądania w bebechy. Ale to jedna z najprostszych metod. Dużo łatwiej zmienić średnicę nawijania od skoku manetki (zapadki itd)
Oczywista chętnie zobaczę co jest w środku i jak to rozwiązali naprawdę :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego schematu można wywnioskować że trzeba jakąś srubką pokręcić - zapewne jest to "gwint ślimakowy", bęben o zmiennej grubości który trzeba ustawić w konkretnym położeniu pod konkretną biegałkę. Czyli dokladnie co A. popisał :) Fajny pomysł, ale jakies to plasticzane i wątłe mi się wydaje...

droppedImage_2.png

IVAN!!! Przedstaw zdjęcia bodge'a u napotkanego oldboja ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No to kolejne 70 mil w mieszanym cyklu asfaltowo-szutrowo-błotnym zaliczone.

 

Sutton Coldfield Park ma potężny potencjał, a w/g Lorda to najwiekszy park miejski w Europie.

 

Obiecane zestawienie Myszatych.

 

10784243903_e5d28610b4_b.jpg

 

10784106184_5b2672f630_b.jpg

 

10784235713_f40dbccae8_b.jpg

 

Byćmoże Lord bedzie chciał coś dorzucić ze swojego jednokomórkowca.

 

I jeszcze bonus od Pana Starszego.

 

Potrzeba armatka wynalazku i na pewno kosztowało to tyle co nic :icon_mrgreen:

 

10784233773_81ab0095ef_b.jpg

 

10784009366_f8dacd1a63_b.jpg

 

10784095484_5c128711b6_b.jpg

 

10784093674_27eaa204d6_b.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem ograniczenie ciągnięcia linki jak LiH nic nie da. Musisz przy tym samy skoku manetki raz ciągnąć mniej raz więcej linki. Tylko tyle i aż tyle. Zatem regulacja nawet jeśli śrubokrętem (co ma sens) musi zmieniać długość ramienia ciągnącego. Jak to można uzyskać?

Odp. ścisk stolarski jednoręczny. Ciągniesz wajchę i ściska, jeżeli regulujesz zakres ruchu, to ściska tylko o odpowiednią ilość ząbków, wystarczy żeby ilość ząbków miała wspólny mianownik dla wszystkich systemów, by w mniejszych skokach wychylenia wajchy regulować ile ciągnie linki.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co do parku, to się zgadza - największy-miejski w Europie.

Podziękował za fotki. Teraz bardzo ładnie widać, jak różnią się ustawienia Waszych Myszatych.

Kaza, jaki dokładnie mostek zapodałeś w "Dobrym, Złym i Brzydkim"?

A Pan Starszy fajnie sobie poradził, tylko że notoryczne opieranie kierownicy o ścianę tudzież zahaczenie o gałąź/inną przeszkodę terenową może się średnio skończyć dla tych manetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no i rzekłbym BRAWO! ale jak ze ..zrzucaniem biegów? :)
jak miałby wyglądać system zapadki blokujący ruch wsteczny wywołany sprężynom przerzutki:) hę?

Na kółkach zębatych mechanizmu są dość duże ząbki co nie wskazywało by na rozwiązanie o jakim piszesz (bo podziałka musiała by być bardzo gęsta żeby być wspólnym mianownikiem dla każdego z systemów) ale z drugiej strony śruba regulująca jest prostopadła do osi nawijania więc historia z bębenkiem o zmiennej średnicy też jest mało realna.
Czy ktoś ma zdjęcie rozebranego mechanizmu tejże manetki spod znaku enigmy? (no i pytanie się rodzi - czy zatem można by samemu spokojnie zmienić w swojej manetce indeksację?)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee Panie, ja to tu za wiele do okazania nie mam ;)

 

Kiera Ivan'a vs Kiera mua

 

Pan szanowny posiadał ciekawą inwencję, nieco zdziwiony zaś był dopadnięciem przez dwóch umorusanych jegomościów wychwalających Jego "fuszerę" i masujących się przy tym niezrozumiale...a ja cichcem wymykam szukać retro manetek ;)

 

Dzięki za mile spędzony dzionek, Panie Ivanie  :thumbsup:

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: doczytałem iż Sutton Park to również największy park położony nie-w-stolycy!


Adamos: 90mm, standardowy mostek Marin'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

A Pan Starszy fajnie sobie poradził, tylko że notoryczne opieranie kierownicy o ścianę tudzież zahaczenie o gałąź/inną przeszkodę terenową może się średnio skończyć dla tych manetek.

 

Myślę że to nie problem dla Jegomościa ze Srebrem na Brodzie.

 

Rowerek czysto audaxowy, do jazdy po utwrdzonych-asfaltowanych nawierzchniach także gałęzie raczej nie stanowia problemu.

 

To było bardzo miły wypad Lordzie :)

 

Bedziemy w gniazdku w temacie głębszego zwiedzania Suttona no i cotambądź jeszcze :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czy ktoś ma zdjęcie rozebranego mechanizmu tejże manetki spod znaku enigmy?

 

Anarchiusz łap: http://www.modolo.com/download_files/Morphos%20manual%20V1-10k.pdf

 

Może pomoże. Nie chciało mi się wszystkiego kartkować. :)

 

PS. po opiniach krążących w necie, widzę że ludzie mają niemały problem z poprawną konfiguracją i ustawieniem tego Modolo-Żigolo :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...