Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
ktoś widzi jakiś szczegół różniący obrazki? Bo ja nie :woot:

 

Hehe, z tego samego kontenera, prosto z Tajwanu. :D Nawet cena chyba ta sama.

 

Edyta: Sprawdziłem na spokojnie. Transition i Traitor to ten sam adres - Ferndale w Waszyngtonie. :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie strzelać do przekaziciela wiadomości. Zapodaję tylko to co napisano, miło żeście to zweryfikowali z doświadczeń własnych :thumbsup:

Gdzież bym śmiał, stwierdzam żadną nowość w informacji podanej przez Sama na jego stronie. Mając kapeć ponad 60mm mam łącznie 24mm luzu od kichy do widełek :D

Zatem pytanie, zmiana nastąpiła w szerokości wideł czy tylko podali to dla wiedzy i pewności przyszłych nabywców zostawiając i tak już dość szeroki tył jak w starym? :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nełem :)

 

 

Just as a reminder of the changes; 

  • Clearance for 2.4" tyres on 35mm rims at rear
  • Clearance for a 29x3.0" (29+) tyre on 50mm up front
  • Modular bolt on cable guides to run singlespeed or geared with no extraneous braze-ons. 
  • Direct mount front derailleur adapter
  • Replaceable rear derailleur hanger 
  • 73mm wide eccentric bottom bracket
  • New colours! Antique Cream with (old) Swift blue panel and red logo on the Swift. Gryphon will be British Racing Green with a black panel and cream logo.

 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehe
ale dobre jest to co poniżej w u Swifta:

"Aside from these changes other key features are as below. 

  • Custom drawn double butted 4130 steel frameset 
  • Reynolds bladed steel fork
  • Clearance for up to 55mm wide tyres 
  • Disc brake only
  • EBB and gear cable guides for derailleurs, internally geared hub, or singlespeed
  • 135mm rear spacing 
  • 2.3kg frame weight in medium size, 1.1kg fork with uncut steerer
  • 1 1/8" threadless fork steerer 
  • 27.2mm seat post, 30.0mm clamp
  • Direct mount front derailleur (adapter supplied)"

No i niech mi ktoś wytłumaczy jak im wyszło 55mm z 2,4", zresztą przy 450mm ogonie uzyskać tyle miejsca chyba nie jest nadersztuką sztuk :D
odnośnie eccentrika ja polecam zerknąć bezpośrednio u źródła: http://www.ns-bikes.com/eccentric,702,pl.htm
2,4kg (nie 2,2) co pewnie realnie zamknie się koło 2,56 :D
Ja raczej zastanawiam się/marzę sobie czy oni będąc tak mili, wizjonerscy i niesztampowi nie mogli by podobnego modelu do powyższego transystora wypuścić. To by się działo!


 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że nowy Swift będzie inny od starego tylko kolorem. Swoją drogą widelec i rama miejsca ma sporo na grube kiszki.

 

NS - Szymon zdaje się coś kombinuje odnośnie roweru CX. Nie żyję blisko z nimi, ale można zasięgnąć wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Śrebne klamki zamocowane :)

 

Odrazu lepiej sie czuję...

 

 

11889897005_517010a7b6_c.jpg

 

11890171573_4a347c6d91_c.jpg

 

11889901105_ccae25d758_c.jpg

 

 

W związku z ciagłym przesówaniem się siodełka w oryginalnej sztycy Stronglight - pomimo zaloktajtowania prętów - postanowiłem sobie zorganizować przyzwoitą, dwuśrubową, srebrną sztycę 25.4mm

 

I co? A no bulba... Na tym kontynencie nie ma takiego dobra, oprócz drogich jak fix Tomków...

 

Czyli znowu przyjdzie ciagnąć zza Wielkiej Sadzwki :(

 

SPST1222.jpg

 

I jak tu nie nienawidzić tych cholernych Hamburgerów...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj tam oj tam, kup coś o dwie, trzy, cztery dziesiątki szersze i zanieś do przetoczenia. Jak by co wal na prywatny - zaraz coś tu wykombinujemy!
A Ty napisz jak tam drop bo widzę, że pogoda dopisuje

@Panda - chcesz rzec, że masz kontakty z ludźmi eNeSa?  Będziesz naszym tajnym szpiegiem? ;)
Jak by co -podsuń im myśl Monstera co by tak wyprofilowali pióra, żeby przynajmniej 42mm weszło.

Odnośnie Figla Migla on ona - nie wiem czy kochać czy nie cierpieć - na pewno 15* to mało (tu myślę, że albo giąć albo pianką wyprofilować uchwyt), i na pewno alu warte konkursu w rzucie w dal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

@Panda - chcesz rzec, że masz kontakty z ludźmi eNeSa? Będziesz naszym tajnym szpiegiem? ;) Jak by co -podsuń im myśl Monstera co by tak wyprofilowali pióra, żeby przynajmniej 42mm weszło.


Ale ja to chyba też gdzieś oficjalnie wyczytałem, że jakaś CX-owa rama ma być.

Ivan, a Ty z szosy tylko na seję wkrzoki zjechałeś, czy w tych kapciuszkach i z błotnikami w terenie latasz? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z ciagłym przesówaniem się siodełka w oryginalnej sztycy Stronglight - pomimo zaloktajtowania prętów - postanowiłem sobie zorganizować przyzwoitą, dwuśrubową, srebrną sztycę 25.4mm

 

I co? A no bulba... Na tym kontynencie nie ma takiego dobra, oprócz drogich jak fix Tomków...

 

Czyli znowu przyjdzie ciagnąć zza Wielkiej Sadzwki :(

 

SPST1222.jpg

 

I jak tu nie nienawidzić tych cholernych Hamburgerów...

 

Szacunek...

I.

IvanMTB, ta sztyca wygląda zupełnie jak Accent SP-408 bez anody i logo, więc może po prostu kup ten model, o którym piszę? Jest w bardzo szerokiej gamie rozmiarów, 25.4 chyba też się znajdzie-właściwie wystarczy to sobie wygooglować (nie wiem, jak tu wygląda sprawa wklejania linków ze sklepów, więc się powstrzymam, żeby nie oberwać...). Mam taką sztycę w ostrym kole, tylko 26.2 i nie ma na co narzekać. No i mam zamiar wkrótce zdjąć anodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Natenczas nie mam specjalnie czasu wjechać w teren, także szfendam się po szosach i okolicznych bejłejkach.

 

Accent ma jedną podstawową wadę. Jest czarny... Jak bym chciał czarnego to bym sobie kupił BBB Skyscraper'a

 

Ta sama sztyca, tylko z innym logo.

 

Podziekował Prezesie, ale zanim coś tam zorganizujecie, przetoczycie i poślecie mi to ten Kaloy dojdzie do mnie z Hamburgerowa.

 

Wstępne wrażenia są ciagle pozytywne ale pozostawiam ostateczne opinie do wjazdu w teren...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Ventana jak zwykle fajna, ale to niestety Alu... A szkoda. Bo i SS ready...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Accent ma jedną podstawową wadę. Jest czarny... Jak bym chciał czarnego to bym sobie kupił BBB Skyscraper'a

Był Ivanu też srebrny, a tak po zatem, nawet Lord Ci powie, że szybko i tanim kosztem z czarnego czy szarego możesz sobie wylizać do lusterka rurkę. Naprawdę.
O jak na załąćzonym obrazku :)
DSCN1062.1.jpg
No i zawsze odznaka "Szybka Polerka" wpadnie na klapę Harcerzu :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Te BMXowe wynalazki już przegladałem.

 

Wiem że to  nieracjonalne, w końcu to do łomotu jest, ale jakoś zupełnie nie mam zaufania do takiego patentu z karbowanym środkiem zaciskanym przez głowicę sztycy.

 

No poprostu nie kompiluje mi się to-to...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ja nie mówie ze to filozofia, ale jak byś przeczytał wcześniej kolego rambolbambol to byś wiedział że w gre wchodziło także przetaczanie. A to już jest jakby nieco inny stopień zorganizowania.

 

Poza tym nawet do zabawy z papierem i pasta polerską trzeba sobie zorganizować miejsce w którym można "świnić". Raczej na kanapie przed telewizorem tego nie będziesz ćwiczyć, szczególnie na nietwojej kanapie, w miejscu gdzie każde wbicie gwoździa w ścianę trzeba ustalać z agencją/właścicielem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Kilka papierów ściernych wodnych, pasta polerska i kilka godzin czasu. Żadna filozofia. Właśnie zapadła decyzja co będę robił w następny weekend

"natrzepać" się rączką na rurce pewnie że nie filozofia.
Filozofią jest zrobić a nie narobić się  - KRET Drodzy Koledzy, odwali za Was połowę roboty... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Open-FS-29er.jpg

Źródło:

http://reviews.mtbr.com/eurobike-2013-worlds-lightest-29er-hardtail

 

Amortyzator przedni (Lauf TR29) będzie mi sie po nocach śnić. 6.7kg dla 29erowego hardtaila to już absurdalny wynik.

 

----------------------------

I coś z bicykloanoreksji - ażurowa rama wykonana dzięki wycinarce CNC

homemade-fixed-gear-600x450.png

Źródło: http://cyclingmagazine.ca/sections/news/revolutionary-handmade-truss-frame-track-bike-for-80/

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
I coś z bicykloanoreksji

ciekawe jak się ma bicykloanoreksja w tej konstrukcji do gęstego błota :D bo ja bym raczej tą ramę widział w sam raz dla ..geologa, przynajmniej nie musi nosić ze sobą skrzynek na pobierane próbek gruntu 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

.łatwo wyjdzie

z tym akurat bym się nie zgodził, leci płynne ale potem zasycha i masz 5 kilo stabilności roweru na plus :D 
Z drugiej strony - już wiem gdzie by można wozić stelaż od namiotu

@rambolrambol - ten wideł tak jak te pełne opony - jak tam z indywidualnym SAGiem, czy negatywną :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechy chichy, ale taka "ażuracja" może okazać się trendem.

Odpowiednio dobrane i wykrojone rurki aluminiowe/stalowe mogą być tańszą i ciekawszą alternatywą dla cieniowania. Jakby to obrzucić jakąś lekką termokurczliwą powłoką, to nawet ciekawie by to wyglądało i przed ubłoceniem chroniło.

 

@anarchy

Gdyby Batman kupował sobie rower ... pewnie brałby go własnie z takim widłem :-D

Jest tak bardzo nietypowy i intrygujący na swój sposób, że kupując go raczej nie powinno sie myśleć o geometrii, SAGu, itd. Wygląda czadowo i do tego został stworzony.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...