Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
eNeSik waży podobnoż 2,4kg

 

No to też mało nie jest. Honzo rozmiar 22" z 2012r., ważona z hakami i zaciskiem sztycy waży 6,12lbs = 2,77kg. A te z 2013r. są ponoć lżejsze, ale cały czas cięższe od Unita. :P

 

p3070012.jpg

 

Transsition TransAm, tak świetny, ale to już dość drogi interes.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

LOL!!!! 14 kg to dużo?

Ivan, znam Twoją Moc i chylę czoła, ale jeżeli mój ful z brainem, srailem, revelationem itd itd waży 12,5 i w Górach sprawdza się świetnie to co mam powiedzieć o 14,5 kg potworze na sztywnej ramie? Nawet jeśli jest na Wielkiej Parówie? Że kloc i tyle.

Odnośnie transista z tego co rozmawiałem z Kovalem jakieś pół godziny temu wspominał, że było lżej niż np jego Ragley (o ta ślicznotka):
p4pb9569399.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie dziwota, bo ta rama to jest dopiero kloc

..ale podobno pięknie się prowadzi na beskidzkich ścieżkach.
A co do 2,4kg- jeśli to rama w ciężki teren i pod spory wideł to na moje oko mieści się w granicach rozsądku (tylko każdy z nas ma gdzie indziej te granice hehe)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ale podobno pięknie się prowadzi na beskidzkich ścieżkach.

 

Niewątpię, ale dla kolegi Wojciecha, który wpadł tutaj z pomysłem zakupu wymarzonego jeździdła z USA, którego ściągnięcie do Polski będzie kosztowalo po wszystkich haraczach blisko 1/3 jego ceny najrozsądniejszym wyborem pozostaje chyba jednak Honzo.

 

A może te Pepikowe Subaru od SingleBe?

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

? Popatrz na kąty i ogon, to rama z innego końca świata w odniesieniu do Honzo czy AeMa. Bliżej mu do ścigacza na sterydach niże górskiego włóczęgi.


Fakt, przyznam że geo przyglądałem się w trakcie, gdy to pisałeś. Brzydko pospawany, stalowy ścigant, czyli jednym słowem czeskie subaru. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ivan, znam Twoją Moc i chylę czoła, ale jeżeli mój ful z brainem, srailem, revelationem itd itd waży 12,5 i w Górach sprawdza się świetnie to co mam powiedzieć o 14,5 kg potworze na sztywnej ramie? Nawet jeśli jest na Wielkiej Parówie? Że kloc i tyle.

 

 

To nie kwestia mocy ale ciężkich kół, papuci 2.4 cala, dużej ilości mleka w środku... Ale przynajmniej nie muszę potem dzielić latek na pół aby sie dokulać do "mety" ;)

 

Poza tym jak ktoś potrzeboski zawsze można sprzeta sobie poodchudzać...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jeśli ma być sztywne alu a nie gibka stal to polecam np.: Banshee Paradox - 140mm na przedzie, dosyć krótki zadek cholernie sztywny muszę dodać, modele po 2012 mają poszerzaną główkę i mocowanie przedniej przerzutki direct mount...

 

Wersja przed zmianami, rozmiar L, amor 120mm:

banshee.jpg

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym zgiełku chyba zapomniałeś o tym jak jest rama skonstruowana - profile, średnica rur są inne, a w przytoczonej przez Ciebie tabelce porównuje się(jak mniemam) próbki rur o takich samych rozmiarach.

 

Nie chce mi się nawet wspominać że zastosowałem skrót myślowy...

 

Ty i te Twoje tabelki... :sick:

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@wojtas7, Na 2014 Dartmoor ma wypuścić ramę Primal 29 i myślę, że może ona odpowiadać twoim wymaganiom.

 

Edit: wpadłem na pomysł zbudowania 79era na bazie Primala 27,5 ze 100mm amorem 29" z przodu i co gorsza, niedługo będę miał na to pieniądze... powinienem zignorować te objawy czy coś z tym zrobić?

Edytowane przez panSocjolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym zgiełku chyba zapomniałeś o tym jak jest rama skonstruowana - profile, średnica rur są inne, a w przytoczonej przez Ciebie tabelce porównuje się(jak mniemam) próbki rur o takich samych rozmiarach.

 

Nie chce mi się nawet wspominać że zastosowałem skrót myślowy...

 

Ty i te Twoje tabelki... :sick:

 

 

POZDRo-:ver

To mi może powiesz co ma średnica wspólnego ze sztywnością, kiedy siła idzie wzdłuż rury - od osi koła do łączenia z podsiodłówką. W tym samym rozmiarze ramy, przy tej samej geometrii, ale przy dwóch różnych materiałeach ten wymiar będzie ten sam. Proponuję przeczytać http://sheldonbrown.com/frame-materials.html - nie ma tam tabelek, za to jest coś o efekcie placebo, bo niemożliwe jest uzyskanie przy pomocy mięśni człowieka siły do odkształcenia półmetrowej grubości aluminium lub stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

powinienem zignorować te objawy czy coś z tym zrobić?


Takich objawów nie nalaży ignorować, zwłaszcza przy zaawansowanej cyklozie. Choroba po prostu się pogłębia, a efekty sa nieprzewidywalne. ;)

 

Proponuję przeczytać http://sheldonbrown....-materials.html - nie ma tam tabelek, za to jest coś o efekcie placebo


A ja proponuję Tobie, zamiast czytania o efektach placebo pojeździć na stalowej ramie. Gwarantuję Ci, że odczujesz różnice w sztywniści w porówaniu z aluminium i może przestaniesz upierać się przy swoich czysto teoretycznych twierdzeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kuśka! Kwadrat pod grubola? Towarzyszu, teraz spowodowałeś powrót rozterek... :)

 

@Adamos: zamówiłem ramę i mostki/kierki i są w drodze "according to email". Nie, nic dla siebie tym razem ;)

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przepraszam Koledzy ale ja muszę...może dostanę bana, może mnie zawieszą ale muszę...

Tofi, Ty nasz serdeczny Kolego. Jak jeszcze niektóre wpisy cieszą oko a teorie (jak ta o "prawdziwym monstecrossie") powodują uśmiech na twarzy tak nam wszystkim potrzebny, jak czasem nie mam wręcz siły pisać na temat niektórych Twoich "spostrzeżeń" (wosk do ramy, czy geometria w przełaju i tabele fit) tak niektóre Twoje kretyństwa doprowadzają mnie do furii. A uważaj, bo zważywszy na spory przerost mięśnia sercowego możesz mieć na sumieniu trójkę osieroconych dzieci (bacz na to!).

Powiedz Ty mnie Teored/tyku czy Ty się z moim Specem na brainy zamieniłeś? Gdzie Ty masz siły idące wzdłuż osi rury? Gdzie? I jak by się miały nawet siły idące wzdłuż osi ( czyli ściskające lub rozciągające) do sił gnących? No chyba, że chcesz się brać za bary z wyboczeniem... ta ja nisko chylę czoła.....
Czy Ty w tej swojej chyba za ciasnej czapeczce (pocztowej?) myślisz, że osią zaczepu jest  suport a wzdłuż górnych piór działa moment o zaczepie w BB? hahaha Ale nawet jak by tak było to moment jest siłą opartą o punkt obrotu zatem też zginałby rurki!
Tofi! Toż to nie full!
A jak się mają w takim razie ramy wysokie z "pionowymi" górnymi rurami do takiej np 13" z rurkami o zupełnie innym kącie względem poziomu?   po diabła producenci gną rury w eski albo wstawiają poprzeczki? A po cholerę kształtują rury w krople, owale, prostokąty? Dla hecy? hahaha A miałes Ty pod tyłkiem kiedyś ten sam rower z dwoma różnie profilowanym ogonami co by poczuć ten efekt "placebo"? I czemu to monostaye są na ogół mniej komfortowe od klasycznych wideł?

ale....Załóżmy na chwilę, że "masz rację" :D, Spójrzmy na rower z profilu, reakcja od gleby nie idzie w górę ale nich sobie idzie od osi koła wzdłuż górnych rur. Rozumiem, że idzie JednaMocnaSiła (umówmy się, że opona dociska w jednym punkcie glebę). Jest OK?
To teraz popatrz na swój rower od tyłu, lekko z góry z płaszczyzny równoległej do górnych rurek ( w geometrii wykreślnej rzekłbym -wykonaj transformację rzutni równolegle do tych rur), narysuj tą siłę i popatrz na te rurki - jak idą "z boku" i w dodatku nierównolegle do tej "Twojej Siły".... 
Smutnie prawdziwe czy nadal za trudne...?

Może otwórz jakiś podstawowy podręcznik mechaniki. Poczytaj, a przede wszystkim POMYŚL zanim znów coś nam tu przekleisz.... O jeździe nie wspominam bo tu chyba wszyscy razem nie wiele wskóramy. Bo Panie Teoredyku to co tu wyrabiasz to kompromitacja, że żal tyłek ściska... I proszę, poczytaj o tych "Twoich" wykresach dotyczących wytrzymałości materiałów, potem pomyśl jak one są robione, czego dotyczą, potem odnieś to do profili w ramach rowerowych a potem dopiero zastanów jak to się dzieje, że rama stalowa nie jest np 4-krotnie sztywniejsza od aluminiowej...

Wiesz, co jest najciekawsze (najsmutniejsze)? Że pisze to człowiek, który podobno w jakimś tam momencie swojego życia otarł się o konstrukcje stalowe. No i ja się zastanawiam, jak ktoś kto prawdopodobnie wie co to larsen, bortnica czy HEB może pisać takie pierdy......

ps: a co się tyczy nawet sił idących wzdłuż osi "rury" to średnica ma znaczenie Nasz Ty Geniuszu, bo dla sił ściskających istotna jest powierzchnia przekroju a ta rośnie wraz ze średnicą...

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam myślę na chłopski rozum, że gdyby amelinium było sztywniejsze niż stal, to by się rycerze po łbach ameliniowymi mieczami naparzali a i mosty z glinu by lepiono.

 

... chociaż, przecież jeżdzę na ameliunium i jakoś to ktoś pomalował a niby nie da się.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

rambolrambolu :D ale na chłopski  rozum powinieneś też "wrócić do szkoły" i poczytać jakie to "metale" potrafili wytopić w średniowieczu, kiedy opracowano tak naprawę tzw "durale lotnicze" (to drugie słowo wskazuje, że nie był to ani romanizm ani gotyk), a na koniec i co najważniejsze nie mylić twardości ze sztywnością, zapominać o plastyczności materiału, sprężystości. Do tego dodaj koszty obróbki i wyjdą Ci odpowiedzi....
Naprawdę warto pomyśleć jak się mają wykresy wytrzymałości do rur stosowanych choćby w rowerach i czemu po jeździe na stalówce nie wypadają ostanie plomby ;) Ale to tak na luzie piszę i bez obrazy mi tutaj proszę :D
No i nie o tym ta polemika a głownie o "tajemniczych siłach i efekcie placebo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anarchy BRAWO! Ja nie miałem siły...karmić trolla

 

Zaprawdę popisuję Wam - zacznijcie ludy jeździć na rowerach a nie tylko o nich czytać! Ewentualnie jeśli poziom czyjejś (nie)wiedzy jest odstający od średniej forumowej to może nieco skromności by się przydało tudzież roztwarcia jaźni...no a jeśli kilka osób się obrusza a nie tylko nadawca/odbiorca flejmu to znak że chyba warto pomacać nowe rowery a nie klawkę i myszkę ;)

 

Tofi, jak bejsbol kocham, na przyszłość proszę: think outside of the box, mate!

 

 

POZDRo-:ver


p.s.: Ivan, Towarzyszu szlachetny, przepraszam serdecznie za OOOOT, obiecuję poprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...