Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Anarchy - to jest 2SoulsCycles QH, 416 ogona i miejsce na oponę 2,4 :) Krótszy jest chyba tylko Canfield Nimble 9 ze swoimi 412.75mm, ale nie wiadomo jak z miejscem na oponę.

 

 

Chociaż coś mi po głowie świta że widziałem na mtbr jakiś customowy tytan z jeszcze krótszym ogonem...

 

ED, bo mnie myśl naszła: ten przełaj na niskiego to jest coś seryjnego, czy jakiś custom? Bo nie mam pojęcia co to może być :D

Edytowane przez panSocjolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
a jakie cuda tam podziałane, że 400mm się udało zrobić to nie wiem

 

Według niektórych budowniczych ram, to i nieco ponad 38cm jest możliwe: http://www.44bikes.com/44blog/?p=239

 

"Jak wrzucał, to kucał"? :D

 

Jakiś rozsądny kompromis trzeba jednak znaleźć.

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że ciagle oswajam się z jej straszliwą chudością - a wydawać by się mogło że 2mm grubości to furda i picnawodefotomontaż.\

 

Na youtube znalazłem film, gdzie pod owijkę, w górnej części, koleś włożył wycięte z podkładki materiałowej od myszki, odrysowane od kierownicy kształtki (bo sięgają aż za zagięcie), właśnie po to b osoby z dłuższymi palcami miały pewny, wygodny i miękki chwyt w tej części, tylko nie rozumiem, dlaczego zrobił to tylko w górnej części chwytu.

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Tofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

to jest giecie dedykowane do klamek typu guidonnette (choc inne konfiguracje tez sie uzywa);

typowo turystyczna, podwyzszajaca sylwetke, raczej do jazdy w gornym chwycie (flat)

 

Dobrze wiedzieć. Bedzie jak znalazł na majowe, szosowe C2C z kolegami z pracy :) Podziekował.

 

Dzięki za ideę Tofi ale nie obraź się, to takie zawracanie gitary. Dwie warstwy owijki i jest spoczko. Przetrenowałem juz wcześniej na ostrzynce.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się dzisiaj w pracy ładny przełaj cannondale trafił. Kierownicę miał 31,8 mm na całej długości, tak, że robiła wrażenie. To czego żałuję, to, że przesyłka miała naklejkę. gdyby jej nie miała, i by tak z parę miesięcy poleżała, to bym przygarnął pod dach ten rower. Parówki 40mm, normalnie ameliniowe cudo. Mimo brzydkiego malowania bym kochał jak swoje.

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyglądał na reynoldsa, bo miał naklejkę z cyferkami o charakterystycznej czcionce 85... na smukłej, niczym gałązka leszczyny, pdsiodłówce, jak spojrzałem z drugiej strony, żeby doczytać do końca, to niestety ciągu dalszego nie było. Ktoś wie co mogą owe cyfry oznaczać?

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Tofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa cynizm-_- Powiesz mi jeszcze, że masz stal w owijce? W bibli jest napisane "Niech ten co może wytrzepać dywanik na górnej rurze pierwszy rzuci bidon"... czy jakoś tak. A co do stali, to... Dołączona grafika ... i wszystko jasne. Obecnie jestem czysty jak łza. Już od dawna nie biorę ;) Ani grama amelinium, nawet klamki stalowe. I żeby nie było, to nie mam błotnków, dynama, piasty z biegami, czy też bagażnika. Czysta stal od kierownicy po zębatki.

 

Wróćmy jednak do tego monstera co go w pracy widziałem, co to za 85?

 

 

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy w PL jest dostepny rower Diamonback Mason, jest to HT 29" z duzym skokiem z przodu 140mm i zachorowalem na niego, jako rower na Rychlebskie + Enduro i wyrypy turystyczne. Co o nim sadzicie? Nie chce FS ze wzgledu na dodatkowa wage oraz serwis, oraz HT uzywalbym jako dojazdowke w miescie i zimowke - mozna zostawic pod sklepem..

 

DB_14_Mason_RawWhite_Profile.jpg?1373930

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no wstyd mnie rzucać hasła typu ROS9 ;)
Honzo ale tylko dla mocarzy uda, bo podobno waży to to sporo. Tylko, że znów.. Honzo tak na moje oko jest subtelne jak jego lżejszy brat (UNIT) czyli kowadło. A co powiesz na eccentrica? a jeszcze spasuj go po mojemu ulubionemu 79er? Wspierasz polskiego "producenta". Marka znana, dobra sprawdzona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ciekawi mnie czy w PL jest dostepny rower Diamonback Mason


W Polsce nie znajdziesz dystrybutora.


 

Co o nim sadzicie?


Jako wielkokiszkowca na sztywnej osi i z większym niż 100mm skokiem, to osobiście wybrałbm, zaprezentowaną kilka postów wcześniej Konę Honzo. Głównie ze względu na świetny uginacz, krótszy ogon, no i stal rzecz jasna ;)

A zaglądałeś tutaj?

http://twentynineinches.com/2012/12/09/diamondback-mason-first-impressions/
http://forums.mtbr.com/diamondback/mason-ht-821296.htmlhttp://forums.mtbr.com/diamondback/mason-ht-821296.html
http://www.team29er.pl/start/rowery/696-nowy-qfunbikeq-diamondback-jest-ryzyko-jest-zabawa
 

 

 

A co powiesz na eccentrica?


Anarchy, a ile waży ten Eccentric?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem - poczytałem sporo o Mason i to jest taki rower jaki sobie wymarzyłem.

 

Honzo ma chyba podobną geometrię, tyle że jest ze stali i ma trochę krótszy ogon - nie wiecie może ile Honzo jest cięższy od Masona? jaka jeszcze jest konkurencja dostepna w PL? Sprawdzam jeszcze eccentric tyle ze to nie jest 29, a ja celuje w duze kola (mam 183cm), szeroooka kiere ;-) I Eccentric ma raczej mozliwosc powrotu do 26 niz do 29?

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Honzo cały waży ponad 14 kg, to naprawdę dużo jak na HT. A co do ogona ma ten plus, że te 415 to minimum a haki ma regulowane więc zawsze można go uspokoić.
A tak na boku, przy 183cm - 79erowiec nie powiedziałbym, że będzie nietaktem :)
@Adamos - eNeSik waży podobnoż 2,4kg

No tak, jak podawał Ivan (choć zabrakło tam np ROSa), z czego chromag będzie koszmarnie drogi (przynajmniej ptarząc na polskiego przedstawiciela, za to transiścik. Gorąco bym polecał (Koval miał przez chwilę, może coś napisze)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...