Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Brawo dla obu odgadujących, bardzo dobrze, 3+ :P

 

P2 jest tępy jak angielski budowlaniec i subtelny jak ruska wódka. Cromoto o wiele lepiej pracuje, ładniej wygląda i mieści jak widać oponę 3 cale na obręczy 50mm. W P2 na obreczy 19mm wewnętrznie było już ciasnawo, także jakby użyć choćby P35 lub Dually o Króliczej Norce nie wspominawszy to by sie tam to-to poprostu nie zmieściło.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus za naklejkę na bidonie! :)

 

Ciekawie się zaprezencił podtuczony Romek, widać dieta zagramanicznym bekonem mu służy ;)

 
Zazdraszczam Towarzyszu, fajna kowertka i na pewno niecodzienne wrażenia z taakim kapciem na dziobie! A czy czasem zapasowego papucia nie masz nieco bliżej?  :blush:

 

A jak rozmiarowo-średnicowo wypada Knardzik? Pytam, bo:

 

 

 

No chyba, ze rozwijamy idee Prezesa A. i tak jak Guitar Ted wsadzamy w miarę standardowe koła 29 lub 29+ cali do ramy fatbajka.
 

 

...pomyślałem o Gienku Caribou - przeca tam wejdzie mięsiste 29" jak nic! Fakt, że na nieludzkich piastach(znalazłem też gdzieś wątek o możliwej konwersji piast tandemowych pod fata!), ale dy rydy! A gdyby 29+ się "upchło" to już w ogóle szał, muzyka, hulanki i swawole :D

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Papuć jest, teraz czekam na przemyt z Kraju-Raju i kto wie, kto wie moze jeszcze w tym roku Projekt Tajne-przez-Poufne ujrzy światło dnia.

 

Rozmiar Twardziocha... średnicy nie mierzyłem a balon na P35 to 68mm z klockami 74mm.

 

Caribou niestety odpada w moim przypadku, jakoze singla z tego  nie zrobie bez wstretnego napinacza...

 

Co zasie tyczy piast to już są dostepne zamienniki i to niekoniecznie w tak faszystowskiej cenie jak Phil Wood czy Paul Components. I Hope już jest i Salsa i insze... http://fatbikes.com/hubs2.html

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymam prawego kciuka u stopy za powodzenie projektu TpP :D

 

Fakt smutny że brak singielstwa w Karibu ale to by mnie nie powstrzymało przed wypróbowaniem grubalstwa, a możliwa zamiana kół na bardziej cywilizowane kusi mocno...jeśli o piasty jeździ to raczej na pewno wybrałbym trzecie Mukluk'i gdyż cenowo są najprzymniejsze a i obrastają legendą protoplasty powoli ;)

 

Ale to takie głośne gdybanki, właśnie dostałem opiernicz od PrezesA. żebym bastował swe emocje i podumał przez dwa do sześciu lat nad sensownością pakowania się w następną niewiadomą...a Caribou dostępny dokładnie za cztery tygodnie  :whistling:

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W pytę przydatna tabelka Lordzie.

 

Dalej będę malkontencił jednakowoż kolego Socjo. Offsetowana rama Nosacza pod 135mm to jednak dla mnie esetyczny kompromis na jaki nie jestem się w stanie zdecydować. Symetryczne ramy 170 czy 190mm to jednak jak dla mnie ideolo :)

 

Poszukiwania lub kastom zatem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka...

http://www.pinkbike.com/v/embed/343126/?colors=c80000

 

Zastanawiam się czy z czasem wykształci się podgrupa FAT-bajków zwanych bajk-park-fat-bajkami, które będą specjalizowane (sic!) dla bike-parków, które zbudowane będą dla fat-bajków, które przystosuje się do bajk-parków, które......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Patrząc na ostatnie zmagania kolegów z emtb ze śniegiem w górach, to chyba tylko dla prawdziwych zapaleńców.

No ale jakby się komuś taki snow-bike-park chciało odpowiednio przygotować, to czemu nie?

Prawidłowe zastosowanie raczej na bardziej twardym i ubitym.

O Panu Ericu Larsenie już było:



PS. dobrze, że już wiosna #2 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wygląda, że zawodnik nawet nie zaspecjalnie kuma co sprzedaje :)

 

A co do Erica... Zawsze fascynowało mnie jak słabe ślady zostaja na śniegu po przejeździe nawet zapakowanym tłuściochem. Myślałem że poprostu po zmrozonym i ubitym jeżdżą ale jak wytoczyłem Twardziocha na śnieg to sie nagle okazało ze wiecej śladów zostaje mi po Nevegalce niz po przednim kole :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...