Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

... na chłopski rozum siła hamowania będzie działała na wideł tak samo (nie licząc stron lewa-prawa) Jedyna różnica, że spaw łączenia mocowania hampla z widłem będzie rozciągany a nie ściskany...
Ale wiem, wygląda to jak by wideł miał być stawiany na sztorc podczas hamowania :)


(to będzie na wzór przetłuszczonych zdjęć grupowych Adamosa)

W kupie raźniej:

tumblr_m6zy7fTrTG1rqprdzo2_1280.jpg

można by rzec creme de la creme :)
tumblr_m6zy7fTrTG1rqprdzo3_1280.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no niestety :( od takich rzeczy mamy tu śledczego nr One - Adamosa :) (po tym co wczoraj znalazł to już wiem, że on WSZYSTKO ZNAJDZIE)

jest trochę zdjęć całego roweru, od takich genialnych, atmosferycznych:

6471143625_a8244beeb6_z.jpg

po całkiem klasyczne:
6328241973_577400b946_z.jpg

Ale w całej kolekcji ani słowa co to ... http://www.flickr.com/photos/53025702@N07/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A zupełnie na innym biegunie rozważań, ale mocno w temacie (w sumie od pierwszej strony i pierwszych wrzuconych rowerów)
Jeszcze dwa, trzy lata temu "duże różnokołowce" -79er (lub tzw B9er) były rzadkością rzadkości - udało się nam wyłapać z Kovalem może 2 sztuki na necie (w tym wliczając naturalnie ventanę)
Teraz gdy koło 650b trafiło pod prawie każdy beret powoli różnokołowce się rodzą. W bólach, a tempo jest co najmniej ślimacze....
Trochę obrazu poproszę...

3384975524_e6d481c4c1_o.jpg
Ten zalega od lat na necie, co ciekawe jeżeli ktoś wychwyci stare posty zauważy, że właściciel przeszedł "tradycyjną drogę" od 69 erowca (ostatecznie chyba zostało na 79er i sztywnym widle)

385256d1219087471-whats-going-here-sm_pi
Ventana i nic więcej pisać nie trzeba....

f0114954_12425454.jpg

Tylko raz mi wpadł w oczy ten niner a potem długo nie mogłem go złapać na necie, ułatwieniem był fakt, że pochodzi z jakiegoś japońskiego (?) forum/blogu (nie doczytałem hehe)

 

o0564042211941061727.jpg
Stary dobry znajomy - 69er Treka tu podciągnięty do 79erowca

767874d1359864063t-b9er-29-27-5-mixed-wh
Na tej paskudnej ramie rodzi się coś Nowego, dokładnie dopasowanego pod oba różne koła

IMAG0398.jpg
Podobnie jak tu, choć tu już się kręci i nęci, pod linkiem więcej foto i rysunek geo jakie właściciel sobie założył: http://forums.mtbr.com/27-5-650b/ewr-650b-29er-750467.htm

 

I na koniec wątek o wielce wymownym i chyba mocno odległym w przyszłości tytule  :) ( i rzec by można - i kto tym razem był pierwszy? kto? )
http://www.bikeradar.com/forums/viewtopic.php?f=10002&t=12947930#p18609765

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słabo panowie żeście szukali. Z czasów Inbreda 69-era to mam jeszcze na kompie gdzieś skitrane zdjęcia różnokołowców na tak nawet interesujacych ramach jak SC Nomad czy Intense Soccom.

 

Jak odgmeram to nie omieszkam wrzucić dla przykładu...

 

na pewno Nomada 76-era - i to jeszcze na dodatek z Rolo z tyłu - miał królik z EMTB. A było to już lat temu dobre 4 czy nawet 5....

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czy p. Anarchy wie może, jaki widelec ma szary IF, ten pierwszy z lewej na górnym zdjęciu?

 

i

 

 

od takich rzeczy mamy tu śledczego nr One - Adamosa

 

Za trudne zagadki zadajecie koledzy. :sweat:  @artoor, jak naprawdę chcesz wiedzieć co to za wideł to napisz do Ken'a Bloomer'a, bo to on najprawdopodobniej budował ten rower, a jeśli nie, to zapewne zna obecnego właściciela. ;) Pewnie odpisze Ci, że to Enve, albo coś na bezpośrednie zamówienie IF (tutaj jest coś podobnego), ale taniej chińszczyzny z alibaby raczej bym nie obstawiał....Chociaż kto wie w dzisiejszych czasach (vide: ta paskudna czerwona naklejka na wewnętrznej goleni).

 

 

A propos poszukiwań - anarchy wrzucał ramę, a tu już na kołach - Różówa Pantera Rychtara

 

P1090221.jpg

P1090223.jpgP1090226.jpg

P1090227.jpg

 

 

I jeszcze więcej różu pod oko...

 

Geekhouse Bikes

HenryT1-760x506.jpg

HenryT7-760x506.jpg

HenryT5-760x506.jpg

HenryT3-760x506.jpg

 

i na koniec Salsa Mukluk (Specjal Edyszyn) :D

 

1452584_359963674139940_2084519166_n.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

uuuu aż zęby bolą, przy tym nawet moja barbie wygląda blado :) 
O pierwszej z brzegu się nie wypowiem bo będzie, żem kuzyn szwagra ciotecznej siostry Maestro :) Ale i tak mnie się k..sko podobie! 
A co do gekonka - pamiętasz Adamos tego kolorowego na maxa podrzucanego na prywatnym? hmm gdzie ja to miałem...
aaaa, mam!

6540196515_54cd740e78_b.jpg
Gienialny!


Ivanu Drogi - pewnie, że słabo jak się nie zna angielskiego czy japońskiego. Tylko, że ja mówię o 79 erowcach. Dokładnie o 79 erowcach. A tych za wiele nie ma, a dawniej gdy 650b raczkowało nie było prawie wcale (jak wskażesz 3 a nie 2 to mało znaczy). Nie mówię o 76 erowcach, czy dajmy na to 69erowcach, które już na rynku trochę istnieją i na necie zalegają.
Ale żeby nie odwracac kota ogonem i liczyc daty i zdjęcia - co Koledzy na wysnute teorie w bikeradarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, te kolory się świetnie komponują, ale wyobrażasz sobie takim różowym Muklukiem na poważną ekspedycję ruszać? :)

A jak już przy fatach jesteśmy (dawno nie było :) ), to chyba jeden z naszych forumowych kolegów właśnie rusza w okolice Moab i Green River.
http://www.youtube.com/watch?v=mTAybfyWAIg#t=123


 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak nie lubię "pojęć i haseł" tak niektóre wywołują tylko westchnienie i odwieczne pytanie "tylko kiedy i za co?"
RAFTBIKING ..ech... (a mowili że to rowery są drogie)
z tego co wiem jest jeden chłopak u nas w Pl (z innego forum) łączący spływ z jazdą, i to całkiem sprawnie i ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stawiam puszkę ryżu mieszanego z resztkami ryby i odrobiną przecieru pomidorowego popitego ciepłym Bosmanem na marina, a kółeczko na przerzutce z tyłu (stawiam pomadkę Odra) to avid. Kiedyś w południowo-wschodniej Polsce dzięki "uprzejmości" Bikershopu oba te elementy były "ogólnodostępne" :)
Ale tez mogła mnie zgubić zwykła nostalgia do Galicji...


..to ja W TEMACIE (a tak naprawdę - kompletnie nie) zaaferowany zdjęciem Adamosa, podróżą, Szczecińskim Paprykarzem i czym tam kto chce (a po prawdzie też projektem nad którym pracuję)
Takie nam COŚ się zrodziło w mieście. Ku chwale Kazimierzowi

IMG_9649.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zdjęcie zrobiono z trzech metrów w prawo to widać by było Główną Kwaterę Kazafazową ;)

 

Dobrze się dzieje, szacun dla LUMP'a! 

 

 

Stawiam puszkę ryżu mieszanego z resztkami ryby i odrobiną przecieru pomidorowego popitego ciepłym Bosmanem na marina

 

 

Nagrodę ze smakiem odbiorę osobiście niebawcem, otóż właśnie się dopaczyłem oszałamiającego podobieństwa z Whyte 46.

Jon Whyte projektował Marin'y mniej więcej na początku tegoż millenium, wszystko to-to wtedy wyglądało jak obecne Skody/Seaty/VW... A dla szczęśliwego posiadacza polecam taki oto szyszak:

 

mMCAmrsdeIaaiv9a4ixXhJA.jpg

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a wracając do tematu rowerów (to ten temat?) hamulce tarczowe TRP, firmy znanej, cenionej i czasem pierońsko drogiej (300$ za canti??) wśród CXu. W wersji mechanicznej ciekawostka - bo odgrzebany sprzed 15 (?) lat pomysł RST (tak tak) na dwustronny ruchomy zacisk. W sumie dlaczego ini do tej pory nie pokusili się o to? Za duża wiotkość systemu?
Wersja TRP zdecydowanie wygląda delikatniej :)
60dvdz3s71eo3xe_b.jpg



 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W sumie dlaczego ini do tej pory nie pokusili się o to? Za duża wiotkość systemu?

Pokusili się. Gusset Chute Mechanical.

 

 

 

bdgu-chute-180k.jpg

Co do samego systemu to fachowe opinie są takie, że bez rozsądnie zaprojektowanego, mocnego piwotu taki hamulec nie jest w stanie konkurować z BB7 pod względem siły hamowania, modulacji i prostoty obsługi serwisowej. Ale to jak wcześniej zaznaczyłem, tylko wyczytana opinia: http://www.cxmagazine.com/review-trp-spyre-dual-piston-mechanical-disc-brake

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łzy same płyną po plecach...

tera rozumiem fascynację różnokołowcami, trza jakoś skorygowac winkla w ślepiach.. ;)

przy okazji niezbyt udanego żarciku zapytam jakby fachowców:

kross unplugged będzie dobrą zabawką dla znudzonego 26 wieloprzekładniową amortyzowaną codziennością dziada po 40?

(nie wiedziałem w który temat strzelić, 29er, stal, jakby srogi ot to chłoste zniese)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ja płakałem nad "pieknem natury" a nie tym tłuściochem :)

Ten nieszczęsny unplugged, nasz kochany powód zawsze szczerego usmiechu to całkiem ciekawy rower.... po usunięciu 26" wypierdka z przodu i amora. Na to miejsce wstawiasz 29' kiszkę lekko dmuchaną i taki widelec cr-mo.
No i jesteś Panisko w tym gronie. Przed 40-stką się sprawdza taki układ to i pewnie po czterdziestce :) Przynajmniej nie kupujesz cabrio i Ci nikt nie płacze, że jakiś syndrom się uruchomił :D


Cóż za bzdury ja piszę (ewidentnie za długo przy kompie). Toż to nie ten rower :)
Tak, unplugged to bardzo fajny prosty i w miarę tani rower, chłopaki z bB zarzucali mu tylko, że przednie koło się przemieszcza przy hamowaniu (kwestia słabego zaciskacza na piaście), mimośrdu szybko puzcza (ale to pierwsza wersja) i że ogon przydługi no ale dla faceta w wieku już nie młodzieńczym może to tylko oznaczać większy ciut komfort więc raczej się cieszyć. Fajny prosty rower -w Szcz w zeszlym roku jeszcze wisiał cały za około 2600zł

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

kross unplugged będzie dobrą zabawką dla znudzonego 26 wieloprzekładniową amortyzowaną codziennością dziada po 40? (nie wiedziałem w który temat strzelić, 29er, stal, jakby srogi ot to chłoste zniese)


Chyba kolega @Panda z wątku "stalowo-rometowego" aktualnie objeżdża/objeżdżał "Odłączonego Od Prądu". Skrobnij do niego PW, to pewnie Ci co-nieco więcej napisze. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp, kozę Pandy już troche popodglądałem( jeden z powodów takiego a nie innego wyboru).

anarchy, mimośród pozostał chyba taki jak był, ale nie widzę w tym jakiegoś problemu, będę delikatny..;)

zaciski kół na imbus i po temacie myślę(przynajmniej do czasu jak zakupię widły bardziej pasujące materiałowo)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...