Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam nie mówie o jakimś błocie trzycholeryidwiedżumy. O takim zwykłym, odlistopadowo-domarcowym :)

 

Ale może fakt. Choć z drugiej strony Hamburgery troche jak Fajfokloki. Jak coś ichniego jest to juz najlepsiejsze w całym świecie choćby nawet sypało się w rękach...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Guitar Ted Samozwańczy Spec od Graveli też kiedyś tam wytypował powyższe jako opony na najcięższy teren, Nano na teren średni, a clementy (z tego co pamietam) na gładkie drogi. 
Ale nie zapominajmy o jednym - to są wg nich opony do gravela/żwirówki/pyłożercy a nie błotniaka! Czyli wg ich rozumowania mogą to być kamieniste suche szlaki.
To, że my sobie z automatu podciągamy pod nasze słoneczne lądy to już inna sprawa...

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I need some help!!!

 

 

Mianowicie chcę wymienić napęd w Fat Biku na 1x9. Najbardziej "odjechany" :icon_confused: napęd jaki miałem do tej pory to 2x9 (3x7,3x8 ujeżdzałem 3x9 jeszcze się nie dorobiłem ) Mam zębatkę 32t i kasetę 11-34. Napęd 2x9 ze zwykłą przerzutką troche szwankował więc chcę spróbować czego nowego. Mam zatem pytanie jak do tego ustrojstwa obliczyć długość łańcucha :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyć? Kurczę, jakoś nigdy nie teoretyzowałem jaka ma być długość łańcucha, po prostu skracałem go na tyle aby przerzutka miała nadal leciuchny luz w najbardziej rozciągniętej pozycji...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obliczyć? Kurczę, jakoś nigdy nie teoretyzowałem jaka ma być długość łańcucha, po prostu skracałem go na tyle aby przerzutka miała nadal leciuchny luz w najbardziej rozciągniętej pozycji...

 

Dokładnie! W tym nie ma żadnej większej filozofii  :sorcerer: 

Ewentualnie w przypadku fulla warto dorzucić jedno ekstra ogniwo na ruchy związane z pracą wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Świetny projekt! :thumbsup:

"Adventure cyclocross", "go anywhere bike" - pojęcia zupełnie niezrozumiałe, obce i nieznane na polskim rynku. Nic tylko patrzeć i się uczyć. Może by tak podesłać link Rometowi? ;)

A myk-myk zapewne się przyda, nie raz i nie dwa, jak się takie ścieżki na tym robi.






  Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filmiku to jakbym oglądał siebie jeżdżącego na crossie Phanaticu jakieś 9 lat temu po Górach Opawskich (palcami wytykany) ;) I co da się? Da się!! Tylko u nas w Polsce do takiej jazdy musi być koniecznie "góral" a obecnie to już nawet "bez fulla nie marz o górach" ;) Piękny przykład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

spoko w oko wodza
Selvan, ten wątek jest właśnie dla tych co urwali się z choinki (na czasie!) ;)
Z drugiej strony pomyśl (dla Ciebie ta przerwa to 9 lat, dla mnie około 20) o powrocie do korzenie, zapętleniu historii itd itd
metafizyka, liryka i jeszcze kilka innych nam się wkrada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny projekt! :thumbsup:

 

"Adventure cyclocross", "go anywhere bike" - pojęcia zupełnie niezrozumiałe, obce i nieznane na polskim rynku. Nic tylko patrzeć i się uczyć. Może by tak podesłać link Rometowi? ;)

 

A myk-myk zapewne się przyda, nie raz i nie dwa, jak się takie ścieżki na tym robi.

 

 

 

 

 

 

 

Brawo Adamos! W 100% popieram takie zastosowanie CXa. Wiem to z autopsji, no może po mniej strasznych szlakach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...