Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Czytałem, pierwsze miejsce gdzie zaglądnąłem to "sprzęt", a tam: 
"Adela: Crosso Expert Big z tyłu, Crosso Expert Small z przodu oraz worek zakręcany Crosso Classic na bagażniku.
Sakwy niestety nie sprawdziły się. Po dwóch latach okazało się, że przeciekają:(
Kris: Ortlieb Back-Roller City oraz plecak 30L na bagażniku zamiast worka."

No i to (powiedzmy brzydko) klasyczni sakwiarze bez względu czy jechali terenem czy szutrem, piachem czy asfaltem. Nic im nie ujmując, po prostu hasło bikepacking zaczyna być podciągane pod wszystko i za chwilę zrobi się tak modnym słowem jak all mountain czy ęduro.
Bikepacking w swej pierwotnej, "czystej" formie to pakowanie roweru, na ogół w wersji minimum, do toreb, sakw BEZ UŻYWANIA BAGAŻNIKÓW. Czysty rower plus torby. 
Wyrósł z potrzeb pakowania się w trudne tereny gdzie klasyczne sakwy się nie sprawdzą (wąsko, noszenie roweru, rowery w pełni amortyzowane). Drugim głównym powodem był lightpacking czy minimal. Co by nie mówić - torby bikepackingowe to NAJLŻEJSZY SPOSÓB PAKOWANIA. Takie "typowe" 35-40l bagażu wychodzi lżej nawet od wysokiej klasy plecaka - Dakine, Evoc czy deuter (nie licząc ultralekkich od małych manufakturek), o sakwach z bagażnikiem nie mówiąc.

Przyznam, że czasem popada to w skrajność, jak np tutaj :)
biketext.jpg
gdzie spokojnie można było założyć lekkie sakwy i wszystko sensownie i ładnie popakować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

może wróćmy na ciekawsze tereny...
zintegrowana sztyca, pięknie singlowo, stery od Krzyśka, klasyka pod tyłkiem, w dodatkach amerykańcko a smaku włoszczyzny dodaje columbusa stal i kolor bianchi celeste
...i tylko odpowiedź na pytanie "kto to zrobił" umieszczono dyskretnie ;) wow!
IMG_3195.jpg

ps: spójrzcie na profile widelca zaraz nad hakami-co za filigrany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ładny s######iel, nie traktował bym go jako anorektyka ale rower o ... trwałej ramie i komponentach ;) (anorektyk nie stosuje mostka thomsona! całe 155 gramów)
i te..rączki oury.... jak dobrze pójdzie będę miał pod choinkę od Św.Mikołaja aka Lorda Kazafazy ;)
miałem w ręku, dotykałem - LOrd przywiózł w worku z fantami na Paprykarz (a wygrał je .. Adamos na Stallovym)
.. i nie wiedziałem, że trzymam odrobinę kultu w dłoni. Człowiek to jest jednak zacofany burak :)


ps: tytan też pęka ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opowiesz jakie połamałeś, jak pękły  i z czego były ? :)

 

Ostatnie 2 sezony zakończyłem skasowaniem dwóch fulli Author A-Ray (6061) no i niby pancernego Rotwilda C1.FS (7005). Ten ostatni w prawdzie po dzwonie no ale też się liczy.

 

BTW. Kolejna przyszła, oby niedoszła ofiara wczoraj zaczęła przypominać coś na kształt walca :)

 

fat_frameset_03.jpg

 

Przede mną chyba największe wyzwanie. Koła.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...