Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

No i git  :thumbsup: 
Oczywista dla podniesienia prestiżu i wejścia na poziom wyżej - asystent monstera (a to zawsze wyżej od "ten tam do mycia szorowania podłóg) możesz za jakiś czas wrzucić "ładne" zdjęcia ;) Na powietrzu, na ostro itd (znajdziesz wiele dobrcyh wzorców na FR)

Technicznie zapytam w moim koniku - jak tam sympatycznie wypadł Ci nisko suport? czy skorygowałeś geo też krótszym widłem (bo tak to wygląda na pierwsze oko) no i czy dla dziewczyny/żony też budujesz różnokołowca?
No i skąd pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

skjaatel

Do czegoś takiego chcę dążyć. Piękny! Jak spisują się te oponki, jak amortyzują?

 

Ale skoro chce dążyć, o trza wykonać pierwszy krok :thumbsup:

 

Co śądzicie o tym widele :icon_question: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=271267238208&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

Według sprzedawców mieści oponę 29x2.7/2.8, więc 2.4 + błoto no problem :woot: Mała masa, ogólnie ma niezłe opinie zagranicą...

Co o nim sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak jak pisaliśmy z Adamosem w Rometowym - jak Ci długość pasuje bier i nie zwlekaj. Cenowo wypada bardzo dobrze. Choć kitaj to z "nazwiskiem", ludziska mają i chwalą (nie tylko ich widelce).
A ile wejdzie? Najlepiej jak by Ci sprzedawca napisał dokładnie ile jest mm wolnego na wysokości opony a Ty wtedy ocenisz co wejdzie a co nie (bo jednemu 5mm wystarczy luzu a drugi kapie rower w błocie i nawet 2cm wolnego zapcha)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka steru kończy się na wysokości 915mm, chwyty 985mm. Środek mufy jest na wysokości 290mm. Dzięki tym wysokościom i naprawdę świetnie sprawującym się oponkom rower niesamowicie lepi się do gleby i zachowuje dużą dynamikę. Widelec dobierałem tak, aby z uwzględnieniem sagu zgadzały się kąty po obniżeniu tyłu. Pierwotnie tył miał być 29x2.2, ale moim zdaniem jazda na nim przypominała jazdę dostawczakiem w dieslu. Mniejsze kółko spowodowało, że rama zagościła u mnie na dłużej (pewnie sezon, bo już parę manufakturowych cromo się czai;) ).

 

Co do tłumienia przez opony (opony 2,4 , ciśnienie 1 atm):

- jazda po jumbach, bruku itd jest zupełnie bezbolesna. Jeśli ktoś zaczynał  przygodę z mtb podobnie jak ja, czyli 20 lat temu, to w terenie na takim rowerze powinien czuć się naprawdę dobrze. Podjazdy ze stójki dają niesamowitą radochę, żaden amor nie zapewni takiego poczucia mocy;). Zjazdy po odcinkach średnio trudnych technicznie, gdzie jest dużo małych nierówności (ok 5 cm, korzenie, koleiny) lub pojedyncze duże (ich wielkość to kwestia odwagi i umiejętności) nie sprawiają trudności, duża ilość powtarzających się średnich nierówności (np kamienisty zjazd) to prawdziwa masakra. Jeśli masz takie trasy, odpuść sztywniaka. Jeśli podobnie jak ja gliniaste interwałowe lasy - to będzie Pan zadowolony.

 

 

A "ładne" zdjęcia będą, jak załatwię aparat i dogadam się z koleżanką o włosach w kolorze anody;) W końcu pieniek do podparcia jest zbyt oczywisty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ooo skjatel... jak już zagości u Ciebie coś manufakturowego" (?) to z szerokim ramionami powitam na Paprykarzu2015, pogadamy wieczorem przy odpowiednim trunku w odcieniu jasnej rdzy o "tych stalówkach z lat 90" ;)

Widzisz, ja pomimo dłuższego czasu na różnokołowcu (bo zanim 79er było 69er)  czasem/często mam takie rozkminy czy jednak 29" z tyłu nie dało by ciut więcej komfortu (a ramę mam wybitnie komfortową), nie uspokoiło pedałowania na prostych długich itd.
Z drugiej strony haratanie rowerem na wąskich zakrętach, między jednym drzewem a drugim.. tego na pełnym 29" nie było mi dany odnaleźć (ale też i krótko macałem pełnego29)

Jedynie Koval odszedł od 79er do pełnego 29" ale znów on ma dylematy w drugą stronę :D 
i na tym chyba polega cała ta zabawa - w gonieniu (a nie złapaniu) króliczka ;)

ps: a suport Ci wyszedł fajnie, w sam raz bo pewnie mierzony na sucho i jak siądziesz opada jeszcze koło 1cm (u mnie tak jest) pogratulować decyzji!

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odmówię dobrego złotego. 79 jest moim strzałem w dziesiątkę, rower który ogarnia cały teren jaki mam dostępny i robi to w lepszym czasie niż poprzednie (Curara z rs Tora, Ghost AMR z rs revelation i Merida Trail z tym samym rev). Nie zamierzam nikogo przekonywać do słuszności w pełni sztywnego roweru, bo to sprawa potrzeb, gustu i nieraz zamożności.

 

A finalnie zagości u mnie jakaś milusia stal z krótkim ogonem i stalowym widelcem na sztywną oś. To co mam obecnie na oku jest nieistotne, bo zanim pojawią się nowe środki to pewnie zmieni się bardzo dużo. Geo chciałbym zachować podobne do obecnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja weekendowa wypraw do vaterland zaowocowała nowymi grubymi doświadczeniami.

Na wejściu hm  jakiś gruby jaki ładny..01.jpg

 

oj 

02.jpg

 

fuj bo z prądem :(

 

dalej było ciekawiej

03.jpg

 

kona na vee gumce

 

i jeszcze ciekawszy niskobudrzetowy dynamics

04.jpg

 

na naprawdę grubej gumie!

05.jpg

 

obejmy 29.8 nie mieli zgwałciłem 28.6 i na razie pojeździ jako prowizorka :)

 

howgh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ktoś mi powie czy jest jakiś sens w takich grubokołowcach?


Pisaliśmy tutaj niejednokrotnie, praktycznie każdy z osobna, czy i w jakich warunkach widzi sens posiadania takiego roweru.

Nie widzę sensu rozpoczynać takiej dysputy od początku.

Poczytaj sobie wątek, na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie i czy oraz kiedy warto.

Miłej lektury. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak pisaliśmy z Adamosem w Rometowym - jak Ci długość pasuje bier i nie zwlekaj.

No właśnie długość, mój amor z sagiem ma 46,5cm, a widelec od skośnych 45. Ludzie z mtbr montują go w rowerach pod 100mm skoku i nie narzekają :icon_confused:, ale czym będzie się to objawiać? Rower będzie bardziej "wrażliwy" na skręcenie i mniej stabilny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czyli nano to w góry i na szlaki. Asfalt od czasu do czasu

 

Z tego co napisał Gitarowy Ted wynika, że opona właśnie mniej na asfalty, ubite błoto i luźny żwir, za to świetnie wgryzająca się w wilgotne drogi błotne, górskie szlaki i single-tracki i teren mieszany. Nie ma ani słowa o dominujących w mojej okolicy piaskach...

 

I jeszcze taki oldschoolowy Stróż Ze Złomowiska ;) - All City’s Junk Yard Dog.

Dostepny od września 2014 za 550$ (frameset), limit miejsca na oponę ok. 2,35", wiecej szczegółów na bajkrumorach

 

All-City-JYD-Junk-Yard-Dog-2.jpg

JYD-geometry.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kaza będzie musiał kupić rower...

 

Dam Ci znać pierwszego - możliwe że okraszę odpowiedź jakąs fotką lub pięcioma gdyz wybieram się na prezentację modeli 2015. Pielucha gotowa ;)

 

 

...a z półświatka różnokołowych: Silverback wypuścił model Signo Technica, prowadzi się to-to na zadnim kole 650b i przednim 29"...więcej opinii po angliczanemu i zdjęć tutaj

 

SIGNO_side.jpg

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ha!
ile to temu? miesiąc? dwa tygodnie? zaraz po tym filmiku znad Gardy 79erowca pisałem, że lada moment ktoś wypuści seryjnego 79erowca.
no i voila!
ciekawie się robi Panocki, ciekawie...

Buchar-Ty nie wrzucaj takich linków  bo się człowiek z rana na pracy nie może skupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...