Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Był moment, że już myśłałęm o zanabyciu Moonlander'a. I dobrze, że się wstrzymałęm z tym pomysłem...

 

Nizależnie od zapewnień użytkowników i ludków z Surly  podwójny off set  nie przemawia mi do wyobraźni zupełnie...

 

P4120294.JPG

 

P4120295.JPG

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Ivanie, nazwa zobowiązuje - gdyby był to np. "doctor's shoe" zapewne byłoby nudnie/normalnie ;)

 

A swoją scieżką jestem ciekaw jak skrzywiony jesteś patrząc na Lefty'ego :D

 

 

POZDRo-:ver



p.s.: a żeby i oczom nagrodę sprawić:

 

bamboo-fat-bike-diller-design4-600x450.j

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Jakoś nigdy nie należałem do fanbojów Lewusów i tak mi zostało do dziś. Maverick'i bardziej do mnie przemawiają.

 

Takie znalezisko... Piasty z hamulcem bębnowym, pełne błotniki i jeszcze te rogi w najmniej spodziewanym miejscu...

 

6679750795_17b8662295_b.jpg

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

No to żem się k**wa najeździł...
Zaraz po wjeździe do lasu, małe "bum" na ostrym kamolcu i "kiszka" w tylnym kole :verymad: (dałem ok. 40PSI), co potwierdza tylko słuszność konceptu wymiany opon na coś solidniejszego. Jeszcze muszę dokładnie pomierzyć (seryjnie siedzi tutaj Ritchey Excavader 35mm), ale wszystkie prześwity wyglądają dość optymistycznie :P Jakby co nadal szukam chętnych na "wspólny" zakup napomkniętych już Panaracerów...Czy 700x43 to już będzie MX? :D:P
Pierwsze wrażenia - wszystko jest tak, jak się spodziewałem. :whistling:  Mostek (12cm) jest za długi o jakieś 2-3cm i pomimo, że siodło wysunąłem prawie na max, to i tak ręce chcą mieć jeszcze bliżej. Już teraz czuję, że te duże przełożenia (50/32T) choć dobre na szosę, to w lekkim terenie nie przypadną mi do gustu. Korba do wymiany, podobnie jak i przednia zmieniarka. Pomimo, że od niedawna testuję sramowskiego double-clicka to ten micro-sh*t w zestawieniu z Apex-ową klamko-manetką to jakiś ponury żart - beznadziejnie praca! :down:  Roweru nie ważyłem, ale tu miłe zaskoczenie - wydaje się być nawet lżejszy niż te deklarowane przez producenta 9,9kg.
Poza tym, uważam, że po paru drobnych modyfikacjach (błotniki), to może być całkiem fajny, całoroczny all-rounder :)



jucpav.jpg
1oskra.jpg6h7us5.jpg
fup1y9.jpg
2hz5raf.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj Panie Kolego Adamos - prześliczna łania Ci się zrodziła, prześliczna...
Uwag i pytań kilka:
- po co Cię dwa blaty na przedzie? na jednym koło 40z nie oblecisz wszystkiego?
- myślisz tym robic trasy te same co mtb czy klasycznie "Panie, tam na przełaj"
- jak komfort?
- wideł przedni już za wiele nie pomieści, to węgiel?
- 9cm mostka - tuś mnie uspokoił bo sam poodobny mam koncept
- 43mm to będzie SMX - SemiMonsterCross :)
- pomysł na całoroczny rower - za to masz plusa
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Dziękuję za dobre słowo :)

I teraz tak - punkt po punkcie:
- dobre pytanie - oblecę wszystko w okolicy na jednym blacie, ale gdzieś mi się tak z tyłu głowy kołacze, że jakbym chciał gdzieś dalej, weekendowo to takie 46/36T byłoby idealne...
- typowe MTB w kujawsko-pomorskim? - dobre Panie :D przełajowo natomiast znajdzie się bardzo wiele fajnych tras
- komfort - tak jak pisałem za mało jazdy jeszcze no i ten mostek zdecydowanie za długi jak dla mnie

- tak to węgiel, który z bardzo masywną główką ramy (na fotach tak tego nie widać, ale w rzeczywistości jest potężna) tworzy zaskakująco dobry efekt - jest sztywno i nawet jak przejeżdżałem kilka razy tory kolejowe było naprawdę bardzo dobre tłumienie. tego właśnie się obawiam, ze za wiele tam nie upchnę - te boczne ścianki widła za mocno i za szybko się schodzą
- będzie przysłowiowa "żarówa", ale będzie MX :D (tak naprawdę nie mam konceptu na te opony, gdyby Ci coś do głowy przyszło to daj znać)

PS. poglądowo polecam jeszcze galeryjkę kolegi _Grooby_ , który w końcu zapodał foty swojego XLS-a (mam nadzieję, że się na mnie nie obrazi :) ) - chyba pierwsza taka maszynka na polskich drogach :thumbsup:

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/3505-planet-x-xls/

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Tajemnicza Planeta obejrzana, ja rozumiem, że odniesienie jako "pierwsza" dotyczy tego modelu, bo dobrego porządnego przełaju to chyba w Polsce mamy trochę.
Nieistotne.
Co do biegów tak sobie myślę, że jak "upotolisz" jedną tarczę z przodu to wtedy się przekonasz. Ja do dwa lata temu "nie wyobrażałem sobie" mniej niż 2x8 w podszczecińskie tereny. Teraz "nie wyobrażam sobie" powrotu do 2x8 ale nadal nie wiem "jak to możliwe" jeździc na 1x1 :)
Co do opon sam nie mam pomysłu. Raz, że ograniczam się do tego co na rynku pl (co by sobie nerwów nie szargac i udowadniac na jakim końcu świata żyjemy), dwa -że obecna Kuwahara (gdy tylko zrodzi się z popiołów) sporo nie łyknie. Na początek mam tam kapcie stricte CXowe - maxxisy raze 700x33 - parówa to to nie jest ale ma pokazac gdzie jest minimum w które warto się pakowac. Wiem, że gdybym miał składac tłuste MX to moje nano bym tam wstawił. Ale, że jest Sarna w zagrodzie to na logikę najlepiej będzie szukac/składac coś pod 700x40 - 45. Z nieulubionych schwalbów smarty (wg mnie bardzo fajna niedoceniania opona) lub rara. A może zupełnie coś łysego? Czas pokaże.
A tak wogóle ostatnio gdybałem, że najprościej mnie do MXa w ten deseń - do Sarny na tył idzie 28" (bo taki alterantywne założenie było) opony nano i baranek meee :)

40psi dałeś? ha! bardzo odważnie

edyta: tak sobie przeglądając: u maxxisa nici, za to u contiego taka oponka: http://www.conti-online.com/www/bicycle_de_en/themes/city/CrossTrekking/crossride_en.html

za to rozbawił mnie setnie model Contiego Mountain King II w wersji...CX :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

kurde, co się tu dzieje? - już drugi raz mi całego posta "wcina"
 

że odniesienie jako "pierwsza" dotyczy tego modelu



Oczywista, że o model XLS chodzi, ale ja i tak z tej stajni wybrałbym Dirty Disco. :yes:

Co do opon: te Conti King CX to "śmiech na sali", jeździłem też sporo na smart Samach jeszcze na 26", ale jakoś niespecjalnie mi do gustu przypadły.
Mnie za to te Panaracery chyba żyć nie dadzą, choc ten CrossRIDE też ciekawy, hmmm...
A może tu o Onzę Lynx podpytać w dobrej cenie? Sporo fajnych cen mają: http://sklep.gregorio.pl/pl/c/ONZA/284

Jak ja Ci tej Sarny zazdroszczę anarchy - uniwersalność, wykonanie, stal, itd. Przy tej ramie, to tak naprawdę po co Ci ta Kuwahara? Fanaberia jakaś? :P;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

- 43mm to będzie SMX - SemiMonsterCross :)

 

Bla, bla, bla szufladka :P

 

Nie ma sensu klasyfikować bo to jest nieklasyfikowalne...

 

Jest, jeździ i tak ma być...

 

 

Teraz "nie wyobrażam sobie" powrotu do 2x8 ale nadal nie wiem "jak to możliwe" jeździc na 1x1 :)

 

 

Widziałeś na własne oczy i dalej sobie nie wizualizujesz? Jednak muszę wpaść do tego Paprykarzowa i skopać parę odwłoków raz jeszcze. Może się wizualizacja wyostrzy :icon_mrgreen:

 

Onzy to ja obawiam  się że mimo szczerych chęci nie wejdom tobie w tego Boardman'a kolego...

 

Kiedyś sam przemyśliwałem KrosFajery ale dzis juz dla mnie zdaja sie byc za wąskie... 32c... Really?

 

Zawsze można wsadzić szerszą obręcz, to trochu utyją...

 

No i te dostępne kolory :rolleyes:  http://store.interlocracing.com/cr32ccytikbe.html

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wizualizację i Twojej Mocy i Kazafazy umiejętności widziałem, tam powyżej jest mnóstwo cudzysłowów ale takich malutkich, że mogłeś niedospanym okiem nie zobaczyc Ivan :)
A do Paprykarzowa wpadaj ino szybko bo ścieżki Ci takie szykuję, że długo będziesz pamiętał te "wakacje na jednym biegu" hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Onzy to ja obawiam się że mimo szczerych chęci nie wejdom tobie w tego Boardman'a kolego...



Niestety już to wiem po wizycie na stronie producenta...:( Po prostu myślałem, że są bardziej "zasobni" w rozmiary

Kiedyś sam przemyśliwałem KrosFajery ale dzis juz dla mnie zdaja sie byc za wąskie... 32c... Really? Zawsze można wsadzić szerszą obręcz, to trochu utyją...



Ivan te KrosFajery, wprost od Panaracer'a są w rozmiarze 700x45c, więc możesz sobie zapodać tylko kolorku nie będziesz miał :P Jak dla mnie ten bieżnik jest zbyt agresywny...Jak trochę odłożę do świnki skarbonki, to zakupię te od Mr Gordona (wysyłka pakietu - 2opony+3dętki do Polandii to 64$)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Agresywny? Klasyczny bieżnik Fajera... Na monstera powinien być bardzobravo... Fakt że nieco opóźni na asfalcie ale poza tym pociagniesz na nim wszedzie. I jeszcze na dodatek bardzo miło czyści się z błota...

 

Fajer jak dla mnie = klasyka :)

 

Ten wzór bieżnika jest niezmieniony od dobrych kilkunastu lat...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Może i jest klasyczna, bardzobravo i samoczyszcząca, ale jak na moje potrzeby chyba zbyt agresywna...
Śpieszę wyjaśnić...
Wiem, lata temu jeździło się na tym co było i nikt nikt marudził. Sam, jako młodzian popylałem po wszelakich asfaltach i terenach, nawet nie zwracając na to uwagi jaki mam bieżnik i było git majonez. Teraz kiedy jest wybór wszelaki i czarowanie marketingowe jestem męczydusza okropna, bo cała moja zagwozdka z tymi oponami polega na tym, że na wszelakie przełajowe bujanie muszę dojeżdżać asfaltami...i to dość spore odległości niestety :( Chcę dojechać szybko, a nie chcę i nie będę, jak głupol jakiś jeździł narowerzesamochodem. Próbuje więc to wszystko jakoś sobie wypośrodkować i wybrać coś bardziej uniwersalnego. Przewaliłem tego tony przez ostatnie 3 dni i "wiem, że nic nie wiem". Tzn. na obecną chwilę najlepszą opcją wydaje się być Panaracer Gordona, ale szczerze mówiąc wolałbym jakiś zakup na miejscu uczynić i nie bulić kosztu przesyłki ponad cenę jednej opony+dętka.

Taka sytuacja... :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

OK...

Czyli taki bool...

 

To ja bym proponował nieco bardziej MTB-owe wyjście. Coś niskoprofilowego, wręcz smiliczanego na tył i na przód bardziej agresywny biężnik. Dojazd asfaltem 60-80PSI w obie gumy, terrren w dół do czegotambądź. Powrót asfaltem, ponownie do 80 psów. Szczególnie jeśli tego asfalta sporawo...

 

Przyznam że mi tak dojazdówki jak i teren - w tym całkiem wredny i błotnisty całkiem kilka latek temu, ale nie jakieś dekady - bardzo miło robiło sie na paputku który znalazłem w piwnicy Teścia jako spadek po poprzednim ustroju - Dębica Gronostaj.

 

P1274827.JPG

 

P1274823.JPG

 

Ba! Onże służył mi-był bardzo dzielnie jako zimowa opona prowadząca właśnie na asfalcie, a konkretnie podczas dojazdów do pracki - 11mil w jedna stronę 5x w tygu...

 

Także można jak mi sie zdawa...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Na ten przykład taki wynalazek.

 

Kenda Happy Medium 700x40c

 

6084068430_56e5f34b7e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

jako spadek po poprzednim ustroju - Dębica Gronostaj.

 

Hehe, super guma z PRL! Pamiętam te Gronostaje nawet z późniejszych lat...niestety Dębica już nie robi opon rowerowych od ładnych paru lat.

 

Kenda Happy - no może to jest pomysł...Dzięki za hint :)

 

PS. Przeglądam jeszcze opony od Clemente - co prawda większość raczej wąska, ale leciutkie, relatywnie tanie i można zakupić w Europie.

 

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

taka kenda - to fakt - wygląda przyjemnie
no właśnie rozumiem adamosa problem bo sam się z nim borykam,
tak na boku adamos - kuwahara po to by sarna paskudną jesienią czy zimą mogła odpocząć, gdy szlaki w lesie tak paskudne, że jazda to prawdziwa i niczym nie zmącona głupota (2h jazdy = 3h obróbki roweru i ciuchów) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

kuwahara po to by sarna paskudną jesienią czy zimą mogła odpocząć, gdy szlaki w lesie tak paskudne, że jazda to prawdziwa i niczym nie zmącona głupota (2h jazdy = 3h obróbki roweru i ciuchów)



no jaaasne...domyślam się, że rower do jesienno-zimowego katowania...

hehe, te Klementyny nawet podobne do Kendy: http://www.cosmicsports.de/products/clement-las-faltreifen/show_searched?&&search[conditions][product_fields_of_uses][fields_of_use_id][]=

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...