Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to z fotki wygląda na zwykły szybko zamykacz, zresztą jakby to była sztywna oś, to była by to oś FOX'a, a tam chyba napis Shimano widzę?

Jakiś review w necie widzę, piszą o taperze i sztywnej osi z tyłu, nie ma mowy o sztywnej osi z przodu, jakieś jaja generalnie. ;)

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt1031/bigseven-800-rower-merida.html

PIASTA P/T Shimano Deore 15 cen/Deore-12 cen

Ale to już jest wał całkiem spory takie coś...

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w linku wklejonych przez Ciebie to model 2016, ja mam 2015.

 

Faktycznie, wałek jest, bo w opisie podane, ze obie sztywne osie, a przód ma zwykła oske z samozamykaczem.

 

Napisze z ciekawości do sklepu internetowego, z jakiego brałem rower, o co komon. Oni dostają rowery od dystrybutora i raczej watpię, zeby cos w nich zmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam Taurynę. Tauryna urodziła się w 2008r jako 26-calowiec i w swoim długim życiu przeszła wiele przeistoczeń. Chyba najważniejszym z nich było przyjęcie dwa lata temu kół 650b. Koła złożone u Daveo z ZTR Crest, DT240s i Pillar PSR X-TRA1420. W tym okresie swojej świetności kompletna Tauryna, z pedałami, koszykami i licznikiem ważyła 9420g. Teraz Taurynie się przytyło, bo swoimi najlepszymi częściami wymieniła się z nowym bratem Scottem Spark 920(zdjęcia Sparka na w galerii 29-calowców). Tauryna zyskała dumną nazwę zimówki:

3dAaBqE.jpg

DlEEA63.jpg

Edytowane przez Waza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Faktycznie, wałek jest, bo w opisie podane, ze obie sztywne osie, a przód ma zwykła oske z samozamykaczem.

To jest błąd opisu na PL stronie , w angielskojęzycznej jest prawidłowo http://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/hardtails/xc-race-marathon/2015/big-seven-800-2127.html , na fotkach modelu 2015 widać, że jest oś QR9 w amorze tak więc nie ma tu żadnego szwindlu tylko niekonsekwentne podejście producenta do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żbik fajna ta Twoja Merida  :thumbsup:

 

 

Dawno tu nic nie pokaywałem i nic nie pisałem. Ponizej fota mojego Krossa (był już tu jakiś czas temu). Od dość dawna nie dokonałem żadnych zmian w konfiguracji. Zmieniłem tylko koszyk na bidon z regulowanego Topeaka na koszyk Krossa z limitowanej kolekcji #Kross2Rio. W praktyce spisuję się gorzej niż Topeak. Natomiast założyłem go bo mi się podobał. 

 

e6330479f9e4917d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmieniłem tylko koszyk na bidon z regulowanego Topeaka na koszyk Krossa z limitowanej kolekcji #Kross2Rio. W praktyce spisuję się gorzej niż Topeak. Natomiast założyłem go bo mi się podobał.

Podejście jak baba ;  to nic , że buty uwierają i nie da się w nich chodzić - ważne że pasują do torebki :laugh:  (sorry za porównanie , ale takie mi się od razu nasunęło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój Egoista :woot: Po Krossie przyszedł czas na Authora. Rower złożony na ramię Author Egoist 2016. Wszystkie (prawie) części przełożyłem z Krossa. Wyjątkiem jest sztyca, wkład suportu, stery były już w nowej ramie, a kierownica z mostkiem zrobiła na Krossie tylko 10 km czyli też jest nowa  :teehee: Podczas zamawiania ramy zamówiłem również gripy ESI żółte. Z opisu ramy wynikało, że jest w kolorze szaro-żółtym. Okazało się jednak, że bliżej temu żółtemu do zielonkawego niż  żółtego. Tak nie do końca mi to teraz pasuje. Dziś pierwsza jazda - 26 km. Pomimo zbliżonej w tabelce geometrii ramy Krossa, którego miałem dotychczas, a Authora wydaję mi się, że to Author bardziej mi pasuje. Może dlatego, że jeszcze się jaram nową ramą. 

 

Poniżej fota z dzisiejszej jazdy w lesie.

 

  927bc460ced7cb65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój Author jeździ i ma się dobrze. Zmieniłem ostatnio opony na Schwalbe Rapid Rob 27.5x2.10. Wiem już jednak, że nie będa one docelowe. Zmienić musiałem moje Michelnin Wild Grip'r bo były za szerokie do tej ramy. Nowa też jest tylna tarcza bo poprzednia była juz tak krzywa, że hałasowała. Całość wygląda tak jak na poniższym foto. 

 

7e80f58c20492756.jpg

 

Zrobiłem juz trochę tras i uważam, że lepiej mi się jeździ na tej ramie niż na poprzednim Krossie. 

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...