Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałem teamt i chcialem was prosic o prade. Szukam lampki tyl do jazdy na szosie w dzien (posiada sztyce aero). Wyjscie z sytuacji jest montaz pod siodełkiem. Przymierzałem sie do Giant recon tl 100 ale mocowanie pod siodlo jest juz niedostępne, blizniacza Bontrager flare rt lub mini - tez nie widzialem konretnego mocowania. 

Polećcie cos podobnego w mniej wiecej tym samym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mogles napisał:

Witam, przejrzałem teamt i chcialem was prosic o prade. Szukam lampki tyl do jazdy na szosie w dzien (posiada sztyce aero). Wyjscie z sytuacji jest montaz pod siodełkiem. Przymierzałem sie do Giant recon tl 100 ale mocowanie pod siodlo jest juz niedostępne, blizniacza Bontrager flare rt lub mini - tez nie widzialem konretnego mocowania. 

Polećcie cos podobnego w mniej wiecej tym samym budżecie.

Do Flare RT bez problemu znajdziesz na Allegro, szukaj "K-Mount".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taką przednią latarkę jak z obrazka tylko rockbros r3-1000, ale używałem jej z rok i przestała działać, widzę że pełno takich na ali tylko się marka zmienia. Nie odziała tzn. nie włącza się poprawnie, trzeba trzepnąć to zaświeci ale zaraz przestaje, albo w ogóle nie działa. Pytanie czy ktoś ma podobne doświadczenia z tego typu lampkami czy to po prostu felerny model. Nie wiem czy zamawiać znowu, albo czy zamówić od razu dwie xD to w końcu około 40zł.

W linku na dole jakaś tania wersja poniżej 30zł
image.png.e81bb170749ab441d7a596ce690032f9.png

https://pl.aliexpress.com/item/1005005117968576.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.60c97f41qWIUyw&algo_pvid=52a5c340-eeba-4e1c-94ea-75f97ee83664

Edytowane przez bobekzea
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z linka nie kosztuje poniżej 30 zł tylko to jest haczyk dla nowych, po zalogowaniu cena podskoczy.

Druga sprawa, Offbondage do której linkujesz właśnie przerabiam. Nie jest zła jak na taką cenę.

Popatrz sobie na Ali za lampkami i poczekaj bo jutro po godzinie 9-tej startuje "blak frajer" czyli promocje, gdzie możesz nieco oszczędzić i pseudo promocje dla mniej oszczędnych ;)

kD6UleZ.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarówno Kignsevena L3-1000 jak i Rockbrosa R3-1000. Jak dotąd wszystko działa. Jedyne co zauważyłem, to że  1000 lm jest za mocne na to "szkło" z plastiku. Po dłuższym czasie się lekko nadtopiło. Ale to tylko w teście wyszło. Na co dzień (ale wieczorem, po ciemku) wystarczy najsłabszy tryb, 300-350 lm (w każdej instrukcji jest co innego).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.11.2023 o 18:31, bobekzea napisał:

Hej, mam taką przednią latarkę jak z obrazka tylko rockbros r3-1000, ale używałem jej z rok i przestała działać, widzę że pełno takich na ali tylko się marka zmienia. Nie odziała tzn. nie włącza się poprawnie, trzeba trzepnąć to zaświeci ale zaraz przestaje, albo w ogóle nie działa. Pytanie czy ktoś ma podobne doświadczenia z tego typu lampkami czy to po prostu felerny model. Nie wiem czy zamawiać znowu, albo czy zamówić od razu dwie xD to w końcu około 40zł.

W linku na dole jakaś tania wersja poniżej 30zł
image.png.e81bb170749ab441d7a596ce690032f9.png

https://pl.aliexpress.com/item/1005005117968576.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.60c97f41qWIUyw&algo_pvid=52a5c340-eeba-4e1c-94ea-75f97ee83664

😄

Ja tam z chińszczyzną z Ali zakończyłem temat. Zawsze kiedyś coś padało, a to nie chciało się ładować, a to nie świeciło jak akurat trzeba było itd.

Odkąd kupiłem modowanego convoya przez kolegę Rambolbambol bule ustały.

Świeci (jeszcze jak), ładuje, rozładowuje się normalnie, kiedy trzeba jest gotowa!

 

Jeszcze jakbym dobrał na tył coś dobrego to by było git.  Polecane przez kolegę xnx3000 małe kostki dają radę ale też inteligentnie raz na którąś akcje nie ładują. Ciekawe czy ta inteligencja działa przy załączaniu przez czujnik bo nie sprawdzałem jeszcze 😁

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgadzam się z przedmówcą, zmodowany convoy s2+ od @rambolbambol jest w dechę. Niedawno otrzymałem, więc jestem jeszcze w fazie testów, ale co mogę powiedzieć na pewno: świeci świetnie, na najsłabszym trybie w sam raz do miasta, na najmocniejszym - na luzie do lasu na dużą prędkość. W razie potrzeby ma "ukryty" tryb stroboskopowy. Dobre odcięcie, przyjemne dla oka rozproszenie światła, szeroki kąt świecenia, optymalnie doświetlający boki. Zaletą jest też to, że jak ogniwo się zużyje, to je wymieniasz za 30 zł - a do tych chińskich tak łatwo nie wejdziesz. 

Edytowane przez Sensrebrny
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób pyta się mnie o nagrzewanie się latarek, to warto coś sprostować 🙂

To, że latarka się nagrzewa to jest bardzo dobrze. Prawdę powiedziawszy im lepiej się nagrzewa podczas pracy, tym lepiej to może być wykonana latarka (czy host od latarki). Obudowa działa jak radiator. Convoy S2+ ma pojemność cieplną około 10W i tyle ciepła mniej więcej wydziela dioda XM-L2 przy 2.6A. Można by oczywiście dać pod diodę kawałek azbestu, izolacji termicznej i latarka byłaby zupełnie zimna, ale dioda by się szybko upiekła we własnym sosie. Mówimy o kawałku krzemu wielkości 5x5mm wydzielającego aż 10 W ciepła. Niektórzy producenci latarek pakują bardzo mocne diody, zasilane dużymi prądami i to wszystko bez odprowadzania ciepła. Prędzej czy później coś się spali a i ilość światła będzie niższa niż w optymalnie zgranej latarce. 

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spaleniem to już nieco dawne czasy albo stare modele. W s2+ na AMC były przypadki gdzie dioda się odlutowała od gorąca... Aktualnie wiele lampek/latarek ma kontrolę termiczną i szybciej jasność leci w dół, z racji ograniczenia prądu, niż dojdzie do uszkodzenia. Niestety wiele osób tego nie widzi (na oko w wielu przypadkach ciężko stwierdzić spadek jasności) i żyje sobie w świadomym przekonaniu, że jego MAŁA lampka/latarka "daje stabilne" 1000-2000 lumenów przez godzinę czy lepiej, bo "świeci cały czas". Tere fere...

Edytowane przez Dziubek
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do montażu nie mam żadnych zastrzeżeń. Trzyma pewnie i nie hałasuje.Sama lampka dodatkowo daje nieco rozproszonego światła blisko przedniego koła czego chyba z uwagi ba małą czułość urządzenia jamim było nagrywane nie widać.

Posiada tryb długich i krótkich świateł, czego recenzent nie za bardzo ogarnia ( jedno kliknięcie dolnym przyciskiem przechodzi tylko w najwyższy tryb by przejść na stałe w tryb długich trzeba dwukliknąć i wtedy można dopiero zmieniać ich natężenie).

Co do 1600 lumenów to nie ma ona tylu oczywiście 2 h w najwyższym trybie nie wytrzyma. Stawiałbym na jakieś ~1200 i około 1,5 h wtedy trzyma.

Jak dla mnie lampka dobra na asfalt, szutry drogi gruntowe.

Ogólnie obok KingKonga x6 i Rockbrosa RHL3000 najciekawsza ze wschodnich konstrukcji z ostatnich miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockbrosa mam teraz i wczoraj byłem z nią na testach na kompletnym odludziu - jest mocna, świeci konkretnie, ale przeklikiwanie się i przełączanie w rękawiczkach, gdzie ma 2 guziki, to fatalna sprawa. A i tryb "odcięcia" które ma, jest takie pół na pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie coś ciekawego, mocnego na tył do jazdy dziennej szosą? W stylu Bontrager Flare RT, ale niekoniecznie w takiej cenie... ;) Ewentualnie jakiś fajny, sprawdzony zestaw P+T od chińczyka z Ali. Koniecznie z aku i najlepiej USB C.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dziubek napisał:

Rockbrosa mam teraz i wczoraj byłem z nią na testach na kompletnym odludziu - jest mocna, świeci konkretnie, ale przeklikiwanie się i przełączanie w rękawiczkach, gdzie ma 2 guziki, to fatalna sprawa. A i tryb "odcięcia" które ma, jest takie pół na pół.

Samo sterowanie jaj dla mnie jest intuicyjne. Dolny przycisk: światła mijania ( 4 tryby) a górny dołancza długie ( 2 tryby). Łatwo można pod siebie skonfigurować ilość światła.

Ale fakt przyciski chodzą dość ciężko.

Co do odcięcia to dla mnie jest spoko. Nie jest tak ostre jak e lampkach StVzo ale ilość światła idąca ponad odcięcie w trybie mijania jest niewielka. Porównanie świateł mijania i załączonych do nich długich:

DSC_2540.thumb.jpg.88f2e378568b7edb01a74a8d1c99a2c9.jpg

DSC_2541.thumb.jpg.061ac4307e90d1338c6eba80179047a0.jpg

I jeszcze np do porównania Ixion Space w maksymalnym trybie:

DSC_2542.thumb.jpg.6cc7359e403a83929cc7d16d66d69237.jpg

Oraz Kong MF200 światła krótkie i długie:

DSC_2543.thumb.jpg.dbbaadcacac9c74a67f952aec9f81b37.jpg

 

DSC_2544_2.thumb.jpg.43337daf48922cf04e9c0de4ac4c9708.jpg

 

Edytowane przez Nemrod82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za miastem, a i owszem, jest ok. Na maksa jeździ się fajnie, jednak na mieście wartą ją lekko przechylić, "odcięcie" potrafi nieco razić.

@TheJW Na przód obczaj EOS520 która ma różne wariacje https://diodek.pl/najlepsza-lampka-rowerowa-za-50-zl-offbondage-1000lm-eos520/

Na tył jestem w trakcie testów różnych modeli, jednak pod USB-C (aktualnie) nic nie polecę, aby było naprawdę fajne. Teraz mam X-TIGERa z USB-C ale za mało z nią byłem, aby polecić Ci ją z czystym sumieniem. Świeci jednak konkretnie.

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheJW napisał:

A macie coś ciekawego, mocnego na tył do jazdy dziennej szosą? W stylu Bontrager Flare RT, ale niekoniecznie w takiej cenie... ;) Ewentualnie jakiś fajny, sprawdzony zestaw P+T od chińczyka z Ali. Koniecznie z aku i najlepiej USB C.

Magicshine RN120:
https://a.aliexpress.com/_EzIiZZR

Mocna i gabarytowo zbliżona do Flare RT. Jakby co mogę zrobić zdjęcia dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...