Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz już Petzla szczęściarzu, to tak dla innych wrzucałem , biwakowo :)  knog daje bardzo mocne rozproszone światło, oślepia innych nie bardzo nadaje się na „ czołówkę” do jazdy,  ale do namiotu czy naprawy roweru - patent prosty! :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zmotać pchełkę z Dekla. Ja ja używam jako pozycyjne na rowerze ale też jako oświetlenie w namiocie albo... oświetlenie schowka czy bagażnika w samochodzie (jak nie ma fabrycznego albo jest za slabe).

Jak się uprzesz, to wkleisz ją na kask albo nałożysz na gumkę. Taka zapasowa gumka do Tikki Petzla to chyba 25 czy 35 zlotych. A jaka elegancja 👍

Z tym że ta pchełka pupy nie urywa, co najwyżej doraźnie ratuje 😉

lampka-rowerowa-led-cl-500-przedniatylna-usb_polarr.thumb.jpg.d9e1bb58f0af40d6e4e62e02b92f94ff.jpg

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły lampki. Nie miałem do czynienia z oświetleniem stricte rowerowym, więc nie mam porównania.

B&M - w pudełku wszystko, lepiej niż w Ejplu i Szlamsungu, poza lampką - ładowarka, kabel, kabel OTG (sprawdziłem funkcję powerbanka ładując zegarek po przejażdżce), uchwyt, gumka, śrubki o dwóch różnych długościach, mikroskopijna (bezużyteczna) instrukcja.

Sigmy - tylko z kabelkiem i zapasową "szyną", instrukcja też równie przydatna co w B&M.

Założyłem na rower z jednej strony B&M, z drugiej Bustera 300, a na kask - Bustera 100 (wcześniej kupiłem już uchwyty na kask). Ustawiłem światła pi x drzwi na bramie garażowej.

Na początek - jako że zacząłem na drodze publicznej, by po DDR wyjechać za miasto - B&M - fajnie świeci, tryb eco to ja cię mogę, do spokojnej jazdy wystarczy, ale do ciut szybszej to raczej średni.

Potem zjechałem do lasu, wyłączyłem B&M, włączyłem Bustery, oba na eco - fajnie się uzupełniały. Najpierw był męczący podjazd, potem trochę równiej, nie szaleję na MTB nawet za dnia, bo to mój pierwszy rower tego typu i zero techniki ale super się jeździło. Z kasku można sobie doświetlić to, czego nie obejmuje wiązka z kierownicy. Pewnie do szybszej jazdy lepszy byłby tryb średni ale na moje możliwości eco wystarczył.

Generalnie jestem mega zadowolony. Jutro B&M przełożę do gravela, ewentualnie zdejmę grzędę z kierownicy, jak się pomieszczę z Garminem, lampą, chociaż chyba torba na kierownicę wymusi zostawienie grzędy.

Pytanie konkursowe:

Czy uchwyt do Ixon Rcok jest taki sam jak Ixon Space? Nie widze dedykowanego do Rocka, a nabyłbym najchętniej w drodze kupna na drugi rower.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy pełną jasność Panowie. Pasuje jak ulał. Mam zatem dwa uchwyty na dwa gravele do fajnej lampki z odcięciem - czekam na wiosnę.

Tymczasem Sigmy spisują się super w lesie na MTB - 100-ka na kasku, 300-ka na kierownicy.

Jeżdżę spokojnie bo zaczynam przygodę z MTB i do tego wystarczy tryb Eco na obu lampach. Na szybszy zjazd wrzucam średni na kierownicy i daje radę.

Mogę spokojnie te Sigmy polecić. BUMMa jeszcze nie testowałem na serio więc nic od siebie napisac nie mogę. Ale wierzę, że się sprawdzi 👍

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda się poprawia więc wrócił temat lampki 

Obecnie mam zmodowanego przez Bociana z forum "światełka" Convoy S2+ 1500lm z kolimatorem 30x60, programowalnymi trybami i daszkiem na diodzie Luxeon V bin X. Na 60-70% daje naprawdę dużo światła, teoretycznie 1100lm

https://allegro.pl/oferta/bocialarka-convoy-s2-1520lm-luxeon-v-5000k-rower-8426219721

Niestety o ile przy MTB jest spoko to w szosie takie rozwiązanie średnio się  sprawdza bo wiązka światła jest za szeroka i niedostatecznie długa ( ze względu na obniżenie latarki żeby nie oślepiać kierowców i przez odbicia od daszka)  . W lesie po demontażu daszka wszystko jest ok bo światło ładnie doświetla nam szeroki pas drogi ale w ruchu drogowym to jednak nie to.

W związku z powyższym szukam lampki  z jakimś odcięciem, mocą około 1000-1500  lm, czasem pracy 2h i możliwością montażu pod uchwyt Garmina lub GUB 609

Gdyby jeszcze była na ogniwa 18650 to już w ogóle byłaby bajka 

https://allegro.pl/oferta/gub-609-uchwyt-na-kierownice-rowerowa-stem-mount-r-12582232797

W internetach znalazłem coś takiego z obracaną soczewką w cenie 230 zł 

https://allegro.pl/oferta/lampka-rowerowa-przednia-chudy-cycling-1500lm-12679161188

a na alli jej pierwowzór w cenie 169 zł 

https://pl.aliexpress.com/item/1005004260799329.html?gatewayAdapt=glo2pol

Co o tym myślicie, warta ta lampka swojej ceny ? 

Może polecicie coś innego ?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się po co i dlaczego Bocian zakłada optykę 30x60, dedykowaną pod diody 5x5mm (XM-L2) na diodę 4x4mm (Luxeon V).

Odbicie światła zanim dotrze ono w optykę jest tak duże, że latarka świeci na 70-80% swojego potencjału. Nie ma optyk 30x60 pod diody 4x4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Przeczytałem przed momentem z 40 stron tego wątku, wieczór zleciał, a ja i tak zostałem z pytaniami :D Kochani szukam odpowiednio:

1. Oświetlenie dla mnie: Duże miasto, ścieżki rowerowe, ulica, parki miejskie: 80% czasu w dzień/20% wieczór.  Tył KNOG PLUS/PROX MINOR i przód z odcięciem Prox AERO III. Tu pytanie jaka alternatywa w tym budżecie do Proxa AERO? Która tylna jest bardziej wytrzymała jeśli chodzi o zacisk i wykonanie?

2. Oświetlenie dla mnie na na zmierzch/mrok (krótkie dni jesieni i wczesnej zimy), gdzie szybko robi się ciemno, do LASU: Najlepsze budżetowe tak za 150zł? Posiłkować się mogę bardzo dobrą latarką czołową (światło punktowe i rozproszone).

Jeżdżę bardzo rekreacyjnie i przez następne kilka lat z dziećmi. Krótkie trasy. Wypady na 2-4h.

3. Oświetlenie dla małżonki. Jazda bardzo rzadko, rekreacyjna. Szukam uniwersalnego rozwiązania. Jazda raczej w dzień bo nikt z dziećmi na wieczór nie zostanie. Myślałem o zestawie budżetowym: Mactronic Duo Slim 60 lm, ewentualnie PROX AERO III SET: https://www.rowertour.com/p/170899/zestaw-lampek-prox-aero-iii-set-cree-400-lm-aku-usb

4. Sygnalizacyjne dla dzieci: 2km codziennie rano do szkoły i wypady z tatą do lasu do momentu ściemnienia. Zawszę mogę pokombinować tak, że od małżonki odepniemy lampki i damy jednemu z dzieci. Więc proszę nie tylko o rozwiązania budżetowe (patrz punkt 3), ale też takie które przydadzą się dzieciom.

 

Podsumowując:

Tata: Zestaw przód/tył sygnalizacyjny + przednia oświetlająca - miasto, dziury w asfalcie, ścieżki rowerowe, parki miejskie w przyszłości las po zmroku (póki co posiłkowanie się czołówką).

Mama: Krótkie wypady rodzinne w dzień i dobrą pogodę, po parkach miejskich, lasach, ścieżki rowerowe i czasem wjazd na ulicę (rzadko). Przód i tył.

Dzieci: Dwójka: Dojazdy poranne i popołudniowe do szkoły 10-minutowe i wypady rodzinne do lasu/parków miejskich w dzień i czasem jak tata przeciągnie do zmierzchu/mroku.

Zwracam uwagę na wytrzymałość mocowania oraz szybkość i łatwość ściągania przy zestawach dla dzieci. Zastanawiam się jeszcze nad źródłem energii.

Tu zdaję się na Was i doświadczenia. Sam jeżdzę jak już 20km. Chcę wkręcić dzieciaki w rowery, więc pakiet na start. Dopiero co osiągają wiek, co za tym idzie siłę na dalsze dystanse.

Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem. Bardzo prosze o pomoc.

 

 

Edytowane przez Majchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majchu1, 2 - Lumintop B01, u mnie Prox Minor sprawdza się znakomicie a jeżdżę sporo w deszczu i w okresie zimowym - świeci długo i mocno nawet w najsłabszym trybie. Co do Lumintopa chyba wszyscy znają, do 150 można spokojnie dostać z ChLRD do tego jakieś dobre ogniwo 21700 5Ah np. LG M50.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieciaków i żony kup zestawy Knogg Pop przód i tył. Wersji kolorystycznych mnóstwo na pewno coś każdemu przypasuje. Jakość lampek rewelacyjna, a cena niska. Przy takiej jeździe to baterie zwykłe. W przyszłości zaopatrzyć się w akumulatory Ladda lub Eneloop.

Tutaj przykład zestawu: https://allegro.pl/oferta/komplet-lampek-knog-pop-led-p-t-carbon-70-ceny-8915512724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, keltu napisał:

@Majchu1, 2 - Lumintop B01, u mnie Prox Minor sprawdza się znakomicie a jeżdżę sporo w deszczu i w okresie zimowym - świeci długo i mocno nawet w najsłabszym trybie. Co do Lumintopa chyba wszyscy znają, do 150 można spokojnie dostać z ChLRD do tego jakieś dobre ogniwo 21700 5Ah np. LG M50.

Mi na chińskim Lumintop B01 + ogniwo 21700 z zestawu udało się uzyskać prawie 11 godzin działania na 260 lumenach. Co do ogniwa, ładowałem bezpośrednio lampkę kiedy działał jeszcze tryb 15 lumenów. Powebank 20000 Ah. W chałupniczy sposób wyszło mi że do ogniwa doszło 4420 Ah. Sprawność tego powebanka to ok 13000 Ah, podczas ładowania stopień naładowania spadł z 72 do 38 procent czyli zużyto 34, 13000*0,34=4420 Ah. Tylko nie wiem czy jest to w jakiś sposób miarodajne.

Tak czy siak, jak na ogniwo dołączane do zestawu jak na razie daję rade, a można dokupić naprawdę dobre ogniwo w razie W. Dałem za ten zestaw ~ 130 zł.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużego doświadczenia w jeździe po lesie ale w dobrej cenie kupiłem Sigmę Buster - 300 na kierownicę, 100 - na kask (musisz jeszcze oddzielnie upolować uchwyt).

https://www.szumgum.com/product/search?query=Sigma+buster

Naprawdę nie wiem, po co kombinowałem z tymi Convoyami, kolimatorami, uchwytami, ładowarkami ...

Kupujesz gotową lampkę, z porządnym uchwytem, ładowaną przez USB, także w czasie święcenia, ze wskaźnikiem poziomu naładowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, co do wskaźnika ładowania. Lumintop B01 mi ostatnio zgasł nagle, tzn zmienił tryb z 260 na 15 lumenów i dopiero na 15 lumenach mruga na zielono.. W żaden sposób nie komunikuje że bateria się kończy, nawet nie ma płynnej zmiany, wtedy byłby czas na reakcję. Bo to trochę słabe, w ciemnicy 30 km/h miedzy krzaczorami jak lampka zgaśnie, bo w zasadzie tak jest. Ja na szczęście jechałem wolno i na asfalcie.

Kingseven L3-1000/Rockbros R3-1000 jakieś 20 minut palą się na czerwono zanim się wyłączy, bo sprawdzałem na najsłabszym czyli 300 lumenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wskazówki.

@vincek Ten zestaw przód tył to świetny i przede wszystkim budżetowy pomysł. Nawet jak dzieciaki zgubią to nie będzie żalu. W dodatku ma kilka wersji kolorystycznych. Zaraz zamówię - dziękuje!

@spidelliDzięki za wskazówkę. Popatrzę bo widzę ceny dla mnie dobre. Nie potrzebuje potwora przy mojej czołówce. Poczytam forum o tych modelach jeszcze. Najbardziej teraz zależy mi na miejskiej przedniej.

@keltu  Lumintop to tak jak kojarzę z poprzednich stron forum, ciekawy wybór tylko póki co cena oscyluje wokół 200zł. Poczekam. Coś bliżej 150zł. Co do Minora to myślę nad Knog Plus, żeby nie oślepiać za bardzo rowerzystów za mną.

Jeszcze są jakieś alternatywy godne sprawdzenia na przód? Wydaje się, że temat dzieciaków i mojej drugiej połówki, wyczerpał vincek. Wygląda to na dobry strzał.

 

 

 

Edytowane przez Majchu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Lumintop to tak jak kojarzę z poprzednich stron forum, ciekawy wybór tylko póki co cena oscyluje wokół 200zł. Poczekam. Coś bliżej 150zł

@Majchu Rockbros RHL 1000 masz za 130 zł z Chin, na alle za 150 zł z dostawą w 3 dni. Używam do jazdy miejskiej na niższym trybie, nie muszę pamiętać o ładowaniu codziennie.

Edytowane przez xnx3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 17:35, keltu napisał:

Wróciła promka na Lumintopa B01, 149 zł. z ogniwem 21700. https://www.pepper.pl/promocje/lampka-rowerowa-lumintop-b01-z-akumulatorem-21700-652588

Przyznam, że trochę nie rozumiem tej popularności Lumintopa B01. To "odcięcie" jest trochę umowne, IMHO w tej cenie można kupić coś dużo bliżej normy StVZO, z niemniejszym reflektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przyznam, że trochę nie rozumiem tej popularności Lumintopa B01. To "odcięcie" jest trochę umowne, IMHO w tej cenie można kupić coś dużo bliżej normy StVZO, z niemniejszym reflektorem.

Bo mało która, o ile w ogóle oferuje wymianę ogniw. Na tym właśnie takie latarki robią różnicę ;) . 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...