Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Gdzie będziesz zbijał wagę? Jak sprawdzam to za 100g trzeba kilka stówek zapłacić. Na razie nie chcę zbijać bo wszystko nowe, ale takie różnice w cenie to nawet jak się np kaseta zużyje to trochę odechciewa się zrzucać +800zl za 80g, korba wygląda lepiej bo jakieś z 200g, ale za 1000+, a oczywiście jednej rzeczy nie ma sensu zmieniać, choć w jeździe pewnie i 1kg wielkiej różnicy nie zrobi, jednak taka lekkość jakoś nie wiem po co ale jakoś kusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyg ja przełożyłem koła z Treka, którego mam w profilu, tylko na nich ugrałem prawie pół kilo wagi. Kolejne pół planuję zejść na oponach, mam obecnie Ardenty, które ważą 900 gram. Poluję na coś w okolicach 600 g. Nie mam ciśnienia na nowe opony, ale w końcu będę musiał je wymienić. Oczywiście w kołach mam mleko. Domyślnie nowa maszynka waży około 13,5 kg, dziś już odczuwalnie zelżał. Nie ma nic wspólnego z wagą, ale zamówiłem manetkę XT, bo obecna Deore po przesiadce z XT jest sporym downgradem. Raczej na pewno zmienię heble na co najmniej SLX, choć pewnie też XT. Obecnie są Deorki 6100. Jednak to wszystko będzie rozłożone w czasie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się, przesadziłem żonę z 27.5 XC na 29 Trail, zmiana na bardzo duży plus, znacznie wygodniejsze, SKS nas dopadał powoli, maszynka już objeżdżona, nadal trwają prace nad dostosowaniem pod wymagania małżonki, w tym pewne sprawy serwisowe, jak wymiana opon na mniej agresywne i lżejsze, mleko, zmiana hebli na SLX dwutłoczkowe., obecnie siedzą tam czterotłoczkowe, które w przypadku mojej żony (50kg, 160cm) są masakrycznie przesadzone, tarcze 180 tył, 203 przód, przód dostanie 180 również. :)
20220527_172202_optimized.thumb.jpg.8563699ab05a70daab3c51144b4cef24.jpg
 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...