Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, KurczakNorris napisał:

Jak masz proporcjonalną budowę, rama M w tym chiselu będzie w sam  raz. Pozycja jest bardzo wygodna, moim zdaniem nawet typu relaks jak na taki rower. Szeroka kierownica i dobrze ustawione siodło i łykasz kilometry. Jeżdżę bardzo mało, bo nie mam czasu, ale wczoraj 34 asfaltem, dzisiaj 7, 5 po raz pierwszy z Młodym, co 2 tygodnie temu nauczył się jeździć na 2ch kółkachB)

a co masz takiego chisela ? czy o jakim rowerze  mówisz ? rocznik, model, rozmiar ...  ile masz wzrostu 

2 godziny temu, some1 napisał:

Tylko, że on Cię straszy swoimi dziwnymi problemami, które miał z jeszcze innym standardem (12x142) i szansa, że w Twojej sytuacji wystąpią jest nikła nawet, jeśli zrobisz to samo co on. Jak się rozejrzysz, to akurat takie mocowanie jak Cannondale ma obecnie jeszcze sporo markowych rowerów (Trek, Scott, Specialized itd.) To prędzej tańsze marki przerzuciły się już na najnowszy standard. To właściwie drugo- czy trzeciorzędna rzecz przy wyborze roweru do rekreacyjnej jazdy. 


 

to czyli nie bać się  i brać tego cannon trail 2 z taką tylną osią ? 

2 godziny temu, some1 napisał:

Choć fakt, Cannondale jest w Polsce drogi i nawet po solidnym rabacie nie powiedziałbym, że jest to jakaś mega okazja. 

cena wyjsciowa 6 399 - po rabacie 5 200 to zła cena jak za taki rower ? 

2 godziny temu, some1 napisał:

Jeśli jest tam gold, to już całkiem fajnie, producent nie pochwalił się na stronie ze specyfikacją, więc założyłem, że silver. 

w chiselu podobno jest gold, więc moim zdaniem tragedii nie ma ;)  tylko muszę rozmiar sprawdzić czy M nie będzie za mały... nie chce być taki ściśnięty na rowerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaxczy, tak, mam takiego chisela, rocznik 2018, napęd 2x10, amortyzator Judy Gold, kolor smerfetka. Wzrost 175 cm, rama rozmiar M. Przekrok mógłby być dla mnie małą odrobinkę większy, ale jest dobry. Czuję się bezpiecznie, kiedy się trzeba gdzieś gwałtownie zatrzymać. Do tego rama ma tradycyjny gwintowany suport BSA, co w nowych dobrych rowerach jest rzadkością, a bardzo przydaje się przy serwisie. Muszę sobie właśnie zrobić przegląd, bo pojeździłem po mokrym i coś mi trzeszczy. Ogarnę bez problemu. Jestem bardzo, bardzo zadowolony. Ergo: jeśli pasuje Ci rama i rower w dobrym stanie, za 4k nie zastanawiać się tylko brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KurczakNorris napisał:

@kaxczy, tak, mam takiego chisela, rocznik 2018, napęd 2x10, amortyzator Judy Gold, kolor smerfetka. Wzrost 175 cm, rama rozmiar M. Przekrok mógłby być dla mnie małą odrobinkę większy, ale jest dobry. Czuję się bezpiecznie, kiedy się trzeba gdzieś gwałtownie zatrzymać. Do tego rama ma tradycyjny gwintowany suport BSA, co w nowych dobrych rowerach jest rzadkością, a bardzo przydaje się przy serwisie. Muszę sobie właśnie zrobić przegląd, bo pojeździłem po mokrym i coś mi trzeszczy. Ogarnę bez problemu. Jestem bardzo, bardzo zadowolony. Ergo: jeśli pasuje Ci rama i rower w dobrym stanie, za 4k nie zastanawiać się tylko brać.

dziękuję za odpowiedź. Jutro będę go oglądał to dam znać jak wrażenia.  Jeśli faktycznie 4k to spoko cena to go wezmę :) 

gość tylko nie wie jaki jest amor z przodu, ale podejrzewam że to gold 

podał mi taką specyfikację jego  a tam nie ma wyszczególnione  https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/128949?color=239981-128949&searchText=91718-5002

Dzwoniłem jeszcze do sklepu i jest po promocji chisel expert z 2019 r  za 5999 . Trochę ponad mój budżet ale sprawdzę go ;) . Jest rama  L , może bardziej podpasuje . 

Edytowane przez kaxczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kaxczy napisał:

to czyli nie bać się  i brać tego cannon trail 2 z taką tylną osią ? 

Jeśli okaże się, że jest to najbardziej pasujący Ci rower z tych omawianych, to tak, możesz brać bez większych obaw. Nie jest to duża wada.

Po rabacie cena jest w miarę, choć u konkurencji bez problemu znajdziesz rowery z podobnym osprzętem za tyle samo jeszcze przed negocjacjami. Ale niekoniecznie w połączeniu z taką geometrią, napędem 2x itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaxczy, bardzo dobrze, że pojedziesz obejrzeć i się przymierzyć. Chisel to świetny rower, ale musi pasować przede wszystkim Tobie.

Czyli, jeśli czujesz się lepiej na innym rowerze, wybierz zgodnie ze sobą i nie sugeruj się moimi informacjami.

Specyfikacja od gościa jest zgodna z moją, czyli judy gold jest tam na pewno i jest to naprawdę dobry widelec. Nie wiem, w czym chisel expert 2019 jest lepszy, bo nie mogę znaleźć danych, ma chyba napęd 1x12. 6k to trochę drogo. Nie wiem, jaki  amortyzator siedzi w chisel expert 2019. Za 5-5,5k za nowy po ostrych negocjacjach można się zastanowić. To jest ta sama rama.

Edit:

Jeśli expert 2019 jest z Rebą i napędem Sram 1x12, to za 6k  warto moim zdaniem. Do napędu 1x12 się przyzwyczaisz, a rower jest moim zdaniem lepszy niż w sumie bardzo dobry i trochę tańszy RockRider XC500.

 

 

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, KurczakNorris napisał:

@kaxczy, bardzo dobrze, że pojedziesz obejrzeć i się przymierzyć. Chisel to świetny rower, ale musi pasować przede wszystkim Tobie.

Czyli, jeśli czujesz się lepiej na innym rowerze, wybierz zgodnie ze sobą i nie sugeruj się moimi informacjami.

muszę sprawdzić jutro jak się siedzi na nim i jeździ. Jak będzie dobrze i rower nie będzie skatowany to go wezmę . Trochę kaski przeznaczę na serwis i będzie cacy :) 

Cytat
45 minut temu, some1 napisał:

Jeśli okaże się, że jest to najbardziej pasujący Ci rower z tych omawianych, to tak, możesz brać bez większych obaw. Nie jest to duża wada.

Po rabacie cena jest w miarę, choć u konkurencji bez problemu znajdziesz rowery z podobnym osprzętem za tyle samo jeszcze przed negocjacjami. Ale niekoniecznie w połączeniu z taką geometrią, napędem 2x itd. 

Jeśli expert 2019 jest z Rebą i napędem Sram 1x12, to za 6k  warto moim zdaniem. Do napędu 1x12 się przyzwyczaisz, a rower jest moim zdaniem lepszy niż w sumie bardzo dobry i trochę tańszy RockRider XC500.

expert jest z rebą i napędem Sram . Tylko trochę mnie ten napęd zniechęca  1 x ...  Boję się że braknie mi prędkości bo dużo jeżdzę po asfalcie i ścieżkach rowerowych  

Edytowane przez kaxczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim terenie mieszkasz? Zmienisz sobie tarczę przód na 34t albo 36t, jeśli wejdzie. Na asfalcie da radę. Wiadomo, nie będziesz się ścigał na asfaltach z mającymi 40t i więcej a z górki ostro nie dokręcisz, za to komfortowo pojedziesz po twardym i płaskim te 30 - 35km/h bez kręcenia jak szalony. Ja mam korbę 36-22 w swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, KurczakNorris napisał:

W jakim terenie mieszkasz? Zmienisz sobie tarczę przód na 34t albo 36t, jeśli wejdzie. Na asfalcie da radę. Wiadomo, nie będziesz się ścigał na asfaltach z mającymi 40t i więcej a z górki ostro nie dokręcisz, za to komfortowo pojedziesz po twardym i płaskim te 30 - 35km/h bez kręcenia jak szalony. Ja mam korbę 36-22 w swoim.

Prosty teren . Górek brak ;)  Ty masz tarczę rozmiar 36 t ?  Jesli pojadę tak jak piszesz do 35 km/h to nie jest źle. 

Edytowane przez kaxczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko korba dwurzędowa, blat 36, młyn 22. Teren górzysty, okołobeskidowy. Asfaltem relatywnie często jeżdżę, to nie grzech. Jest dooobrze. Pogodziłem się z tym, że kolegów mających korbę 40/30/22 w 29" nie dogonię na asfalcie :). Przyjemność z jazdy wynagradza brak wyścigowego przełożenia a MTB na kiszce 2,3 nie służy przecież do sprintów. W terenie przyjemność jest jeszcze większa.

Jeśli znajdziesz czas, daj znać proszę szczerze na Forum jak wrażenia po przymiarkach tych Speców. Zawsze to cenna informacja dla innych rozważających zakup.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria rekreacyjna - dla długonogich. Ciężki amortyzator stąd waga roweru. Brak sztywnej osi z tyłu - dziwaczny qr 141. Brak sztywnej osi z przodu.

Trzeba się przymierzyć bo to specyficzny rower. Właściwie powinienem napisać dziwoląg.

Osprzęt całkiem OK za wyjątkiem hamulców ale w tej cenie to wszędzie pakują byle co. O kołach nic nie powiem. Zaletą jest zdecydowanie mocowanie bagażnika i błotników bo każdy rekreacyjny rower powinien to mieć. 

Powyżej 3 000 nawet bym na to nie spojrzał. W normalnych nieepidemicznych czasach po upustach by pewnie tyle kosztował. Ski-team to taki śmieszny sklep - trzyma cenę długo a potem daje wysokie upusty.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wkg napisał:

Geometria rekreacyjna - dla długonogich. Ciężki amortyzator stąd waga roweru. Brak sztywnej osi z tyłu - dziwaczny qr 141. Brak sztywnej osi z przodu.

Trzeba się przymierzyć bo to specyficzny rower. Właściwie powinienem napisać dziwoląg.

Osprzęt całkiem OK za wyjątkiem hamulców ale w tej cenie to wszędzie pakują byle co. O kołach nic nie powiem. Zaletą jest zdecydowanie mocowanie bagażnika i błotników bo każdy rekreacyjny rower powinien to mieć. 

Powyżej 3 000 nawet bym na to nie spojrzał. W normalnych nieepidemicznych czasach po upustach by pewnie tyle kosztował. Ski-team to taki śmieszny sklep - trzyma cenę długo a potem daje wysokie upusty.

W takim razie co byś zaproponował w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu pada tu model kellys gate 50. Po małej wymianie informacji tutaj na forum,  zdecydowałem się na zakup roweru z rocznika 2020. Co prawda przejechałem kilkadziesiąt km lecz mogę już powiedzieć, ze rower spełnia moje oczekiwania. Mam 182cm wzrostu i ok 80kg - stąd wziąłem ramę M. Rekreacyjna jazda po wymianie kierownicy na taką z lekkim wzniosem stała się przyjemnością.   Rower, jak pisali koledzy ma potencjał, jest ładnie wykonany i zwyczajnie cieszy oko :) 

Gate 50 jest naprawdę wygodny, choć wydaje się troszke ciężki. Teraz ustawienie amora pod siebie i myśle, ze wiele kilometrów przed nami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Cześć koledzy/koleżanki,

od dłuższego czasu przeglądam wątek szukając roweru dla siebie.

Zdecydowany byłem na któregoś z krossa levev 7.0 i wzwyż. Pojechałem dziś do martensa, akurat mieli na stanie kilka i przymierzyłem się do ramy 20 cali. Mam 191cm wzrostu, przekrok około 91cm. Miły Pan dokręcił platformy, nawet mostek obrócił ale nie czyłem się w 100% komfortowo, miałem wrażenie że cisnę na nadgarstki. Pojeździłem nim trochę i zszedłem. Usiadłem na Ghost kato 7.9 w rozmiarze L i tam czułem się lepiej. Tyle że rozmiar pode mnie powienien być XL, którego nigdzie nie ma. W tym kato brakuje oczywiście sztywnej osi, amor jest jaki jest ale myślę, że bym się zdecydował.

Na geometri się za bardzo nie znam, ale porównałem sobie tego Ghosta z Cube Attention SL i wygląda podobnie. W Cubie pasowała by mi rama 23 (oni chyba mają zaniżone te rozmiary) ale tego też nigdzie nie ma :P

Zastanawiam się też mocno nad Indianą X8, X9, X10. Tyle, że nie mogę w okolicach Krakowa znaleźć nic na miejscu aby się przymierzyć. Czy te Indiany będą podobne geometrią bardziej do Krossa 7.0 czy do tego Ghosta?

A może jest ktoś z Krakowa lub okolicy, kto posiada Indianę i dałby się przymierzyć/przejechać 10 metrów ?

    Przeciągnij tutaj aby załączyć lub dodaj pliki...
    Akceptowane typy plików jpeg, jpg, gpx, fit, tcx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, rower dla ojca, 175cm wzrostu wiek dorosły;p Jeździł cały czas trekingiem, ale uznał, ze będzie jeździł tylko po lasach bo jest fajniej. Smiga 20letnim rowerem i chce mu kupić nowy.
Jest fajna oferta używanego roweru w Niemczech. brat mieszka obok więc mógłby podjechać. Pytanie brzmi tylko czy warto w tej cenie kupić ten rower. https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/cube-reaction-c62-race-carbon-10-1-kg/1513472771-217-12173

Jest za 1150e ( 5100zł) do wzięcia. Lepiej kupić ten rower czy np Nowego Gianta XTC SLR 2 lub czekać aż Decathlon doprodukuje Rockridery 500.
Minusy jak dla mnie samego roweru to Kaseta bardzo droga, wołałbym shimano ale to tylko taki tam pierd.. bo poza tym ma świetne heble i amor i wolałbym dla ojca żeby miał w miarę komfortową pozycję na rowerze bo starość.
Co myślicie? Zobaczcie na zdjęcia czy może coś się rzuca w oczy.

Mi się rzuciło tylko to, że Niemiec napisał iż rower ma 4 lata chociaż to model z 2019 https://www.cube.eu/en/2019/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-c62-race-eagle-greyngreen-2019/

No i to, że kierownica jest krzywo założona

I sztyca jakaś dziwna i ciężka

I rozumiem, że przy kupnie roweru używanego już gwarancja nie przechodzi dalej..? No to taki drugi minus mały;p

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ojciec jeździł albo chociaż przymierzał się do takiego roweru? Bo piszesz, że szukasz komfortowego roweru a wrzucasz w założeniu sportowe XC. Ok, będzie mniej trzęsło w terenie niż na trekkingu, ale trzeba się bardziej pochylić. Choć Cube ma dość krótkie i wysokie ramy, więc może to być jakiś kompromis. 

Kierownica wygląda na dobrze założoną a sztyca jest regulowana (myk-myk), ale to podstawowy model z wajchą pod siodełkiem.

W gwarancjach często są zapisy, że dotyczy tylko pierwszego właściciela, no i pytanie czy będzie honorowana w innym kraju. Ale to już każdy producent decyduje po swojemu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Ma trekinga, ale ostatnio jeździ na starym mtb 26 który wg mojej miarki ma TTh 61cm (siodło z offsetem 2cm ale na maksa przesunięte do przodu) i siodełko na równo z kierownicą i mu jest ok lecz rura podsiodłowa ma bardzo mały kąt co w połączeniu z amortyzatorem który ktoś sobie kiedyś wsadził 130mm chociaż w specyfikacji jest rama pod 100 daje naprawdę dziwną pozycję "czopera" i pedałowania {do przodu) Tak czy siak wydaje mi się, ze ta rama starego roweru jest za duża bo sztyca wystaje ok 10cm i przekrok jest bardzo wysoki. Nie pamiętam dokładnie jaki ale ja mając 81-82 przekroku mam może 1-2cm zapasu. W tym Cube wydaje się, że ta rama dużo bardziej "opada" w stronę podsiodłówki. Ogólnie geometria wydaje się spoko, niezbyt sportowa chociaż oczywiście tylko na papierze.

I nie nie przymierzał się do tej ramy bo nigdzie jej nie ma. Nie pytam tutaj o geometrie i rozmiar tylko o to ile taki rower jest wart i czy może lepiej kupić słabszy rower ale nowy.

Wiem, że używany karbon to trzeba dokładnie obejrzeć etc. Chodzi mi o jakość tego roweru do ceny i może ktoś wie jak ewentualnie wygląda gwarancja w tym Cube. Ja mieszkam 50km od granicy z Niemcami, serwisuje rower samemu, pokazałbym się tylko w serwisie jakby mi pękła rama i tylko o to mi chodzi.

Jakby oddał za 1000e to już by stał w garażu ale się niemiec nie daje. Nie jestem jakoś super na ten rower najarany bo teraz zaczyna się okres dla osób kupujących używane rowery i na pewno coś ciekawego znajdzie, natomiast jeśli chodzi o takie fajne i lekkie rowerki to większość ma bardziej sportową geo od tej ramy c62 a to już w tym wypadku na minus.

Co do tej kierownicy to faktycznie dobrze, przynajmniej tak samo jak na zdjęcia strony producenta, co nie zmienia faktu, że dziwnie to wygląda ten zielony dziubek niesymetrycznie w stosunku do tego okienka w mostku.

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...