-
Liczba zawartości
1 970 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez RabbitHood
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wraz z likwidacją naturalnych siedlisk dzik będzie szukał żarcia u ludzi. Inna kwestia to całoroczne "dokarmianie" (tuczenie) dzikich zwierząt przez LP i Koła łowieckie - to uczy zwierzęta, że ludzie=jedzenie i powoduje rozrost populacji ponad możliwości niszy ekologicznej w której żyją. Na dziki w mieście sami sobie zapracowaliśmy. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
RabbitHood odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No manetka droższa od zmieniarki a kaseta to równowartość jednego i drugiego. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Widzisz kolego Typon - gdybyście częściej wychodzili potrenować zamiast siedzieć przy komputerze, może by was wtedy ideologia nie zaczadziła. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
W temacie "ekoterroryzmu" - dzisiaj zrobiłem sobie poświąteczną rundkę po wsiach polskich - z każdego komina czorny dym z biało-czerwonego, patriotycznego wungla. Tak się zastanawiam czy zażyłem dzisiaj sportu dla zdrowia czy tylko to sobie zdrowie pogorszyłem. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No i tak jak napisałem - sprawa jest czysto ideowo-polityczna. Nie ma nic wspólnego z jazdą rowerem i tym co się dzieje w lesie. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ogólnie największy problem z tą dyskusją jest taki, że niektórzy tutaj mylą politykę i ideologię ze stanem faktycznym. Wiadomo ekoterrorysty i łunia zła, narodowe i katolickie lasy państwowe dobre. Nikt tutaj nie krytykuje LP z wydumanych powodów - to są doświadczenia wielu którzy korzystają z Lasów rekreacyjnie i w interesie naszym jako rowerzystów (bez względu na stopień zaawansowania) jest to, by lasy były zadbane i nastawione na sport i turystykę a nie traktowane jak zagon buraków. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nie byłeś dawno w lesie co? Szlaki turystyczne, nordingwokingowe czy rowerowe są NOTORYCZNIE niszczone. Nikt z K* Państwowych się nie patrzy co przez ICH folwark biegnie. -
[rower] Miejski, trekingowy, zrywny i lekki
RabbitHood odpowiedział Pulse → na temat → Miejskie i trekkingowe
A ja dorzucę coś z innej beczki: jeśli ktoś jest między rozmiarami - niech weźmie sobie mniejszy rozmiar - zdecydowanie wpływa na sterowność i można na takim cuda robić między przeszkodami. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zdecydowanie widać, że koleś nigdy MTB nie jeździł i nie widział w jakim stanie leśne drogi pozostawiają po sobie CIĘŻARÓWKI i HARWESTERY. To nie jest jak kiedyś koleś co kuniem albo ciapkiem po drewno przyjechał - teraz po lasach jeżdżą wielotonowe kolosy. Po takiej gospodarce rabunkowej ciężko w gumofilcach przejść po ścieżkach a co dopiero cieszyć się "flow" jazdy. O aspektach obcowania z naturą to już nawet się nie będę wspominał. -
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
RabbitHood odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Pączuś? Makowiec? Kawusia z mleczkiem? No to tak będzie 10h ostrego kręcenia - albo będzie piąta oponka.- 1 437 odpowiedzi
-
- 3
-
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[multitool] Dyskusja na temat multitooli
RabbitHood odpowiedział pecio → na temat → Akcesoria rowerowe
A jeszcze jedno mi się przypomniało - taki mały tip - zakondonowanie multitola w ucięty kawałek dętki! Nie rdzewieje, nie rusza się, nie stuka w skrzynce z narzędziami, jak upadnie to dodatkowo jest zabezpieczony! -
[multitool] Dyskusja na temat multitooli
RabbitHood odpowiedział pecio → na temat → Akcesoria rowerowe
A ja z kolei nie rozumiem sensu używania multitoola w "bazie". Wożę ze sobą chińską podróbę CB z skuwaczem - może z kilka razy przez 15tyś km używałem - głównie do regulacji siodełka. W piwnicy mam skrzyneczkę z bitami, grzechotki różnych rozmiarów, pełnowymiarowy skuwacz, stojak ze śrubokrętami i zestaw hexów od wery (o specjalistycznych kluczach rowerowych nie wspominam). Jakbym miał rowery oblatywać "scyzorykiem" to bym dostał z miejsca autyzmu. -
[rozmiar ramy Winora] dobór rozmiaru
RabbitHood odpowiedział rykarol → na temat → Elektryczne - e-bike
Winona Rajder? -
[Buty zimowe] Bez wpinania / Platformowe
RabbitHood odpowiedział shimaserduszko → na temat → Pytania i porady odzieżowe
Ogólnie każdy ma inne potrzeby termiczne. Ja mogę w mrozy jeździć w szmacianych aiddasach i dżinsach - nie czuję jakiegoś wielkiego dyskomfortu. Ale wystarczy, że temperatura spadnie poniżej 10stopni i bez rękawiczek to nawet do biedronki po bułki się nie wybieram. Dbanie o ciepły "core" (korpus) to zawsze dobry pomysł - ciepłe okolice serca, ciepła krew - a układ krwionośny "roznosi" ciepło po całym organizmie. -
[Buty zimowe] Bez wpinania / Platformowe
RabbitHood odpowiedział shimaserduszko → na temat → Pytania i porady odzieżowe
Zwykłe zimowe buciory, o pół/numer większe, ciepłe wełniane skarpety. Najważniejsze jest to, żeby but nie był tak samo dopasowany jak ten letni - stopa musi mieć dobre krążenie. Istnieją też domowe sposoby - np warstwa foli aluminiowej między dwiema skarpetami - znajomy tak w zeszłym sezonie jeździł ze mną i sobie chwalił rezultat. -
Zdecydowanie tragedia - dwa la ta temu przez pół lutego i marca dochodziłem do jakiejkolwiek normy po styczniowej koronie. Oprócz normalnego spadku formy pozimowego doszedł jeszcze spadek wydolności oddechowo-krążeniowej, mięśnie chciały a człowiek nie miał czym oddychać. Co do szczepionek nie będę się wypowiadał, bo polski internet (pod wpływem pewnego "życzliwego" nam sąsiada) jest środowiskiem bardziej toksycznym w tej kwestii od jakiegokolwiek preparatu medycznego.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
RabbitHood odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Tę czapkę z decla drugi rok objeżdżam - jest świetna i kolor też jest świetny! -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
A co do "wyprowadzania samochodów z centrów miast" to temat na osobny wątek - tyle się wokół tego nieprawd opowiada w Polsce że aż człowiekowi smutno nad poziomem samochodozy w narodzie. -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Prawie tydzień śniegu a DDRy w mieście nieodśnieżone. BA nawet większość chodników nietknięta. Jak zwykle wychodzi na to, że miasta są dla samochodów a nie dla ludzi. A co do barierek - nie od dzisiaj wiadomo, że lobby blaszane ma spore wtyki w samorządach i barierkują wszystko i wszędzie -
[Suport] Miska suportu - jak wykręcić
RabbitHood odpowiedział Asinek → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Jak już było napisane - ja bym brzeszczotem zaczął rozcinać miskę od środka i w kawałkach ją wyciągnął. -
Nie wiem, nie znam się, nie jestem biochemikiem. Powtarzam to co usłyszałem - że organizm trawi kolagen i rozkłada go na aminokwasy jak każde inne białko.
-
Mój znajomy lekarz powiedział, że wszystko oparte na kolagenie to zwykła "magia" nie oparta na niczym i szkoda kasy. Jak ci "strzela" to albo jakiś początek zwyrodnienia - czyli pomyśl nad stylem życia i jakimiś ćwiczeniami rozciągającymi (typu joga itp) albo to jakieś zapalenie (samo przejdzie - albo po jakiś antybiotykach). W drugim przypadku lekarz pomoże.
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
RabbitHood odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Wolałbym minusa niż tę zgniliznę co właśnie widzę za oknem. A miało być dzisiaj długie kręcenie - zamiast tego zrobię wypad na godzinę objadę kilka ścianek w okolicy i uciekam do chałupy... -
[hamulec torpedo] Jak się pozbyć hamulca torpedo?
RabbitHood odpowiedział siemanisko → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Przyzwyczaisz się. Mam teraz 3 rowery którymi regularnie rotuję - hardtaila na tarczach, śmiecio-gravelo-szosę na vbrejikach i komunera po bułki z torpedo (którego jak mam fantazję flopuję na ostro). -
[rekawiczki] Rękawiczki na zimę
RabbitHood odpowiedział alexsob → na temat → Pytania i porady odzieżowe
A jak już przy ciasnych rękawiczkach jesteśmy - to sprawa podobna jak z butami - lepiej wybrać coś o pół numeru większe na zimę - lepszy obieg krwi = cieplej.
