Skocz do zawartości

Galvatron

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 000
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Galvatron

  1. Zmiana 1x12 na 2x11 to średni pomysł, bo mają podobny zakres przełożeń, a w wypadku 2x11 częśc przełożeń się dubluje. Do tego coraz mniej ram ma możliwość montazu przedniej przerzutki. Napędy 1x są projektowane do takiej jazdy, więc absolutnie nie dostają w kość. Przy intensywnej jeździe kaseta po prostu się zużywa, niezaleznie od typu napędu. Możesz przedłużyć żywotność kasety i reszty napędu kontrolując stopień rozciągnięcia łańcucha i wymieniając go, kiedy rociągnie się do 0,7%.
  2. RS 35 silver występuje w dwóch wersjach: ze spręzyną powietrzną i metalową. Wersja powietrzna jest o jakies 2 klasy gorsza niż Yari i Revelation, a metalowa spręzyna to kolejny krok w dół. Do tego ma golenie pokryte kiepskiej jakości powłoką, którą nie jest trudno zarysować. Do tego Yari i Revelation przyjmą tłumik Charger 2.1, który poprawi ich pracę względem fabrycznego Motion Control. Niestety, w wypadku 35-ki nie ma możliwości instalacji lepszego tłumika. Tak jak wspomniał @Wojcio, Suntour ma w swojej ofercie i przyzwoite widelce (od Raidona w górę), i atrapy amortyzatorow do najtańszych rowerów, które psują firmie opinię.
  3. Obawiam się, że za te pieniądze możesz nie dostać widelca, który da zauważalną poprawę. Moim zdaniem najsensowniej byłoby kupić Yariego lub Revelationa z wyprzedaży: https://www.bikestacja.pl/amortyzator-rockshox-yari-rc-29-debonair-tapered-boost-140mm-15x110-p-9440.html https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rock-shox-revelation-rc-pd25549/ I zmienić mu trzpień spręzyny powietrznej na 120 mm. Yari będzie sztywniejszy, a Revelation lżejszy,
  4. Radon ma widelec z metalową sprężyną, która trudniej jest wyregulowac pod siebie, bo jak nie wystarczy kręcenie pokrętłem naprężenie wstępnego, to trzeba ją wymienić. Tu masz fajne analogi o skoku 130/120 mm: https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-29-2-2024 https://bikedepot.pl/pl/c/Ibis-Ripley-AF/134 (o ile rozmiarowo Ci pasują). Geometrial i rozmiarówka Ibisa: https://www.ibiscycles.com/bikes/ripley-af
  5. Rochrider ma atrapę przedniego amortyzatora oraz tylny amortyzator bez jakiejkolwiek regulacji (poza ciśnieniem w sprężynie powietrznej). Z kolei przerzytka SX w Radonie jest bardzo kiepskiej jakości, przez co możesz mieć problem ze zmuszeniem jej do poprawnej pracy, a widelec z metalową sprężyną można tylko w ograniczonym zakresie wyregulować pod swoje preferencje. Za 10K nie dostaniesz sensownego, elektrycznego fulla. Jak bym celował w analoga, ale z przyzwoitą amortyzają i napędem. Tu masz wersję bez silnika, za to znacznie lepiej wypozażoną: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrider-feel-700-lt-aluminium-29/_/R-p-334481
  6. Weź Trance'a 29: https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-29-2-2024 Skok zawieszenia 130 mm/120 mm dobrze się sprawdzi w bardziej plaskim terenie, a pozycja będzie wygodniejsza niż na ścigaczu XC. Jeśli jesteś na tyle wysoki, to tu masz przecenionego Ripleya AF w rozmiarze L: https://bikedepot.pl/pl/p/Ibis-Ripley-AF-SRAM-NGX/328 Geometria i rozmiary: https://www.ibiscycles.com/bikes/ripley-af
  7. Możesz kupić ramę bardziej wymęczoną niż Twoja aktualna. Jak zmieniać, to tylko na nową.
  8. Widelec w Cannondale'u Trail 4 (spręzynowy XCR) to atrapa, która nie ma racji bytu w rowerze katalogowo kosztującym 6300 zł. Evolution Bikes wygląda podejrzanie: 1) "Skala Scotta" zamiast po prostu "Scott Scale". 2) Wilier w specyfikacji ma Recona SIL (Silver?), a na zdjęciu jest jakiś SID. To pradopodobnie jakiś zagraniczny sklep ze stroną przetłumaczoną przez automat. Ja bym u nich niczego nie kupił. Z sensownych opcji zostają Trek i podobbnie wyposażony Rockrider XC 120: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-rockrider-120-nx-eagle-aluminiowa-rama/_/R-p-330101
  9. Z problemów z regulacją słynie SX, nie GX. Za te pieniądze dostaniesz już sensownego, podstawowego fulla (o ile tylko przekrok Ci pasuje): https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrder-am-100-s/_/R-p-309661
  10. Właśnie to miałem na myśli. Do Yariego teoretycznie mozna kupić sprężynę z trzpieniem 100 mm, ale w praktyce nigdzie takiej nie ma, zwłaszcza w najnowszej rewizji. Przy tym samym skoku Revelation jest o 12 mm niższy od Yariego (tutaj 531 vs 543), więc byłby lepszym wyborem.
  11. Wszytko zalezy od tego, czego oczekujesz od roweru. Rocbird to czołg do grawitacji, następca Bluebirda i Blackbirda. Jeśli Twoim priorytetem jest latanie, to Dartmoor może okazać się bardziej trwały od Gianta. Z kolei zawieszenie w Giancie powinno się lepiej zachowywać podczas pedałowania.
  12. Bez samochodu będziesz miał spory problem z zakupami, bo rowerem niewiele przewieziesz, nawet w konfiguracji koszyk + bagażnik + plecak.
  13. Sprężyna powietrzna działa na zasadzie sprężania i rozprężania powietrza zamiast metalowego zwoju. Jej twardość reguluje się zmieniając ilość powietrza w tłoku. Yari 120 mm ma wysokość 543 mm, ale po ustawieniu 25% ugięcia wstępnego realnie będzie mieć 513.
  14. Sprężynę powietrzną możesz bardzo łatwo i bardzo dokładnie ustawić pod siebie dodając i upuszczając powietrze. Sprężyna metalowa ma pokrętło naprężenia wstępnego, ale jeśli kręcenie nim nie wystarczy, to trzeba ją wymienić. W tanich amortyzatorach sprężyny metalowe stosuje się by ograniczyć koszty. Oczywiście, są też dobrej klasy widelce z metalową sprężyną, jak Marzocchi Bomber Z1 czy Cane Creek Helm, ale to niszowe produkty dla specyficznego klienta.
  15. Za te same pieniądze w Decathlonie dostaniesz lepiej wyposażone rowery: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414 https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-rockrider-120-nx-eagle-aluminiowa-rama/_/R-p-330101 Explore 540 ma widelec ze sprężyną powietrzną zamiast metalowej, ktorą trudno jest ustawić pod siebie, a Recon Gold to trzeci od góry widelec w hierarhii Roch Shoxa, ktory jest o jakieś 2-3 klasy lepszy niż powietrzna Judy Silver.
  16. Fatalny pomysł. Rower nie sprawdza się zimą, podczas złej pogody albo gdy jesteś chory. Przy Twojej nadwadze bardzo trudno Ci będzie zbudowac taką kondycję, żeby móc robić 30-50 km dziennie. Będziesz równiez miał problem z dobraniem samego sprzętu, bo wiele rowerów ma limit masy całkowitej 115-135 kg. Samochód zdecydowanie sobie zostaw, a do czasu zebrania funduszy na jednoślad podejmij inną aktywność fizyczną - spacery, gimnastyka, siłownia czy pływanie.
  17. W wypadku zbyt gęstego i lepkiego smaru pogorszy się czułość widelca. Nawet w prostym Suntourze Epixonie/Raidonie można poczuć różnicę w pracy po lepszym nasmarowaniu tłoka komory powietrznej.
  18. Będzie OK, o ile kupisz do niego sprężynę 120 mm.
  19. Najpierw trzeba sprawdzić, czy rura sterowa tej Reby nie jest za krótkka. Przy Twojej dużej wadze dobrym pomysłem może być Yari/Revelation 120 mm (z naciskiem na Yari, jesli masz bardzo solidną nadwagę). Taki widelec będzie sztywniejszy niż typowy amortyzator do XC.
  20. Zrób serwis zgodnie z instrukcją. Przeważnie na tłok daje się smar, a do komory wlewa olej. Nie używaj przypadkowego smaru, bo możesz pogorszyć pracę widelca.
  21. Zastanów się, czy na pewno chcesz metalową sprężynę, którą jest trudniej ustawić pod siebie.
  22. Obydwa mają stosunkowo delikatną powłoke górnych goleni, którą łatwo jest zarysować. Ja bym dozbierał 500 zł i zapolował na Yariega, Revelationa lub Bombera Z2 z wyprzedazy. Przynajmniej miałabyś amortyzator o sensownej wytrzymałości i sztywności.
  23. Akurat jest wyprzedaż Rockriderów Explore 540: https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-expl-540-29/_/R-p-329414 Przynajmniej będzie miała podstawowy widelec powietrzny, a nie jakąś atrapę typu Suntour XCM/XCT.
  24. Waga tego cube's faktycznie jest imponująca, a można jeszcze urwac ok. 0,5 kg wywalając dętki i zmieniając kasetę na XT.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...