Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. Okulary sprzedane, zostały opony - cena 80zł za sztukę:)
  2. @NormalnyNie Owszem. Jeżdżę obecnie na Curach4 tarczami 203mm P/T, aktualnie klocki żywiczne Formuli. Potężna siła i bardzo dobra modulacja. W dwójkach używałem początkowo metalików Formuli a potem czarnych Galferów. Nie. Standardowy zestaw dwóch strzykawek z końcówkami. Gwintów nie pamiętam, ale nic ekstraordynaryjnego. Odpowietrzanie C2 i C4 jest wg mnie bardzo proste. Tak. Szczelina zarówno w dwutłoczkowych jak i czterotłoczkowych jest bardzo mała. Wymagają precyzyjnego ustawienia zacisków, prostych tarcz i sporej akceptacji dzwonienia:) Czwórki mam od tego roku, więc krótko. Na dwójkach jeździłem 4 czy 5 lat i były zupełnie bezawaryjne. W razie draki Formula sprzedaje drobne częsci. W PL dystrybutorem jest Bicyklon. Wykonanie wg mnie bardzo dobre i są to jedne z ładniejszych hamulców na rynku. Zwłaszcza klamki są piękne, ale na zaciski też miło popatrzeć. Jezu Partykularny Chryste! Tylko srebrne, lub czarne!
  3. @CoolBreezeOne Może to lukier? Próbowałeś polizać?
  4. @zapp, dobrze widzę, że przedni błotnik masz nad podkową? Nie boisz się, że go połamiesz przy większym ugięciu?
  5. Ja tam się nie męczę:) We wspomnianym wyżej grawelu przez dziewięć i pół roku odkręcałem i przykręcałem tarcze całe dwa razy - przy wymianie kół i przy wymianie samych tarcz...
  6. @wr81 Odnośnie grubości tarcz Formuli - Cury zarówno dwu jak i czterotłoczkowe mają bardzo małą odległość między klockami a tarczami, wątpię, żeby Formula zrobiła do nich kiedyś tarcze grubsze niż 2mm, bo to by był festiwal ocieractwa:) Nie pamiętam skąd mi się wzięła informacja, ktorą podałem wyżej, że mają 2mm od rozmiaru 180. Gdzieś to widziałem w necie... Strona Formuli, tak jak piszesz raczej oszczędnie gospodaruje informacjami na temat tarcz. Odnośnie nakrętek CL - niestety nie pomogę. Hejtuję Shimano za wymyślanie takich głupot jak Centerlock (albo Flatmount... ja pierdziu...:)) Konsekwentnie od lat trzymam się w rowerach piast i tarcz na 6 śrub.
  7. @elkaziorro może być jeszcze gorzej - zacznie zakładać wątki w rodzaju "Polećcie nowe siodło", " Jakie podkowy na leśne ścieżki", albo "[Toczek] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?"
  8. Pomierzyłem - wszystkie egzemplarze tarcz Formuli w rozmiarach od 160mm do 220mm mają 2mm grubości.
  9. Dwóch randomowwych ziutków
  10. @wr81 używałem ich z Curami2. Mam 180mm, 203mm i 220mm. 180 i 203 mają 2mm grubości - mierzyłem własnoręcznie. 220mm nie mierzyłem, ale mogę to zrobić bo jeszcze leży w piwnicy:) Edyta dodaje, że 160mm też mogę jutro zmierzyć, bo mam je przecież obecnie w gravelu. W tym rowerze mam hamulce TRP Spyre, więc klocek taki jak stare Deore oidp...
  11. Precyzyjnie wymierzyłem ominięcie średniej wielkości konaru leżącego na ścieżce, ale coś poszło nie tak, konar wkręcił się w błotnik i połamał go na 3 kawałki. ("Gdzie ja teraz taki błotnik znajdę?") Porządne amelinium, a trzasnęło jak byle plastik. W sumie był już dość zmęczony życiem i bez trytek nie dało się go już poprawnie zamocować, ale jednak żal. Muszę kupić nowy. Nienawidzę błotników, ale lubię mieć suchy tyłek.
  12. W MTB to się zaczyna zmieniać i wiele marek zaczyna oferować bardziej proporcjonalne rowery. To trochę dziwne, jak rower XL i S mają tak samo długi (krótki) tył i zupełnie inny FC. Niby ten sam model, a w praktyce to dwa różne rowery pod względem geometrii.
  13. @DyktaTusek Chodzi o Galfer Wave, czy te obłędnie drogie Sharki? Jeśli chodzi o Wave to faktycznie bardzo dobre tarcze, ale równie dobre są np Formula Monolithic (2mm od rozmiaru 180mm wzwyż), czy stare dobre japońskie RT-66 i pewnie cały tabun innych jakościowych tarcz na rynku. Generalnie dobre tarcze, ale niczym się specjalnie nie wyróżniają. Na Sharkach nie jeździłem - cena mnie zniechęca:)
  14. Żeby jeszcze trochę rozwinąć temat - to zahaczanie butem o przednią oponę/błotnik jest głównie problemem w ciasnych zakrętach na wąskich ścieżkach, zawracaniu, manewrach między samochodami itp. Jest to upierdliwość, ale do opanowania.
  15. Nie umiera się, ale jest upierdliwe, zwłaszcza w zimie, jeśli ktoś tak jak ja zakłada na porę deszczowo-śniegową pełne błotniki. Też nie bardzo rozumiem po co w grawelach trzymają się małej bazy kół, ale może za kilka lat nadejdzie rewolucja geometryczna:P
  16. SQ Lab ma sporo modeli z takim spojlerem, ale ceny mogą być bolesne.
  17. @nikbar1 Pan Rowerek i templariusze?
  18. No popatrz, a jak ten Eurokołchoz, żeby trzymać się tej idiotycznej poetki, chciał zakazać stosowania glifosatu, to między innymi polscy rolnicy byli przeciw. Co to dla Ciebie jako konsumenta oznacza?
  19. Dzięki temu są to najsztywniejsze klamki na rynku. A tak naprawdę, to podejrzewam, że po to, żeby ci wepchnąć w gardło czwartą wersję i-speca:)
  20. @Tyfon79 miejmy nadzieję, że będzie do podniebny ebike.
  21. W przypadku MTB było to bardzo podobne przejście - potrzebne były opony, widelce, zmieniona geometria, mocniejsze obręcze itp... Tyle, że tort do podziału był większy moim zdaniem, bo na 29 cali dało się wcisnąć większą część populacji niż na 32. https://www.pinkbike.com/news/32-inch-wheels-will-be-permitted-in-uci-xc-racing-in-2026.html Pewnie się dowiemy niedługo, kto pierwszy wystawi 32" w zawodach.
  22. Oczywiście zależy od wielkości dziury, ale ogólnie to można jeździć. Jeździłem ze sznurkiem wetkniętym w oponę ponad rok bez żadnych problemów.
  23. Fajny plan, ale zupełnie niepotrzebny:) Wystarczy, że kilku zawodników będzie startować w seriach UCI, resztę załatwi kampania marketingowa na YT i na branżowych portalach. Jednakże ze względu na problemy z upakowaniem wszystkiego dla niższych osób wydaje mi się, że to nie będzie taki sukces jak 29 cali, ale dla tej garstki ponaddwumetrowców takie koło ma sens.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...