Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. 2k rocznie to dość mało, za mało żeby to były realnie jazdy treningowe, więc może to za duże "tempo" było dla Ciebie albo zwyczajnie błąd odżywiania/nawadniania. Dawno temu jak miałem takie epizody to było to spowodowane właśnie brakiem odpowiedniego nawodnienia.
  3. Witam, Dziękuję za sugestię, napisałem już do Dartmoor przez formularz na stronie internetowej, ale żadne potwierdzenie na maila nie przyszło, więc nie wiem, czy wiadomość została wysłana.
  4. Właśnie rzuciło mi się w oczy, że czytałem że Sava to niemiecka firma, a tu odpisuje jakiś Jan Zdenek Nie pojmuję o co chodzi, że zdecydowali się naprawiać tę ramę. Nie ma w tym absolutnie sensu. Taki rower trzeba rozebrać, wysłać ramę do naprawy, złożyć ponownie. Jaka firma ma czas na takie rzeczy? Gdyby to jeszcze była jakaś topowa rama za grube pieniądze, ale nie coś takiego.
  5. Z Niemcami to oni nie mają nic wspólnego, wysyłają rowery z Czech, a sprowadzają je z Chin. Ale serio jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim olewaniem klienta podczas reklamacji. Nie wiem co oni zrobili z tym rowerem, ale fakt że nie odpisują, manipulują i nie chcą wysłać zdjęć rzekomo naprawionego roweru to absolutny red flag. Niestety sprawa musi się rozbić o Europejskie Centrum Konsumenckie, bo UOKIK może pomóc tylko w przypadku firm zarejestrowanych w Polsce.
  6. Nieco ponad budżet bo 3499 zł. ale masz GRX'a + hydraulikę więc zdecydowanie warto dopłacić: https://www.greenbike.pl/rower-gravel-goetze-onyx-pro-shimano-grx-2x10-w-100-gotowy-do-jazdy-gratis-p-10250.html https://szybkierowery.pl/produkt/sprint-whisper-elite-gravel-shimano-grx-1x11-nowy-black/ Budżetowo: https://www.bikeatelier.pl/gravel/3958-rower-mbike-grv-100.html 1000 taniej jak Felt i masz Sorę zamiast Clarisa, z tym że alu widelec.
  7. Trzeba próbować nowych rzeczy, chciałbym spróbować jak to jest Co do problemów technicznych to nie jestem ich świadom, to coś poważnego? @chudzinki może polecasz coś innego?
  8. Najlepsze z tą Savą jest manipulowanie informacją o pochodzeniu. Piszą "SAVA pochodzi z Niemiec", dane kontaktowe są na spółkę zarejestrowaną w Czechach, a fabryka i centrum projektowe w... Huizhou.
  9. Niestety ja strasznie żałuję, że chciałem kupić tańszy karbonowy rower i gdybym mógł odzyskać pieniądze to na pewno dołożyłbym kilka tysięcy i kupił jakąś normalną markę w polskim sklepie. Zobaczcie w ogóle jak wygląda konwersacja z nimi, bo dziś o dziwo odpisali. Pytam dlaczego nie odpisują na wiadomości i kiedy dostanę zdjęcia potwierdzające, że wszystko zostało naprawione (bo podobno rower jest naprawiony), na co odpowiadają "Wczoraj uzgodniliśmy wszystko przez telefon"... Ewidentnie nie chcą żeby cokolwiek było na piśmie, bo uzgadnialiśmy że mają mi wysłać zdjęcia XD W sobotę minie 30 dni odkąd rower został do nich dostarczony (nie obchodzi mnie że w międzyczasie go zgubili, to nie mój problem) a do teraz nie dostałem żadnej informacji na piśmie, że cokolwiek z rowerem zrobili ani jaka jest w ogóle decyzja, no kabaret.
  10. Dzisiaj
  11. to też ale i jakość karbonu od uznanych producentów jest lepsza
  12. Nie wiem czy to przez ogromną popularność tych rowerów, ale ostatnio było sporo tematów o jakiś problemach technicznych związanych z tą marką. A jesteś gotowy na baranka?
  13. Hej. Szukam roweru do 3000 zł. Jeździłem dotychczas głównie po szosie, ale zdarzyło się także odwiedzić leśne ścieżki. Zaznaczam, że jestem raczej amatorem, nie znam się na rowerach. Poczytałem trochę w internecie i gravel wydaje się dobrym wyborem. Sporo osób polecało Felt Broam 60 w kategorii do 3000zł. Co sądzicie, czy to dobry rower, a może macie jakieś inne pozycje? Oczywiście rozumiem, że w tym przedziale cenowym nie zdziałamy cudów. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za pomoc, pozdrawiam!
  14. Muszę przyznać że ten Corratec za 10 799 wygląda więcej niż rozsądnie. Nowa elektroniczna 105, karbonowa sztyca... ewentualnie kiera do wymiany i mam kompletny rower pasujący do moich oczekiwań. Widzę, że koła Ursus wsadzone do niego mają bębenek Campy a nie Shimano, to coś zmienia w eksploatacji? Do tej pory spotkałem się z Shimano/SRAM. Z tego co kojarzę sama marka ma sporą historię, ale ostatnie lata chyba chudsze? Przynajmniej u nas, nie wiem jak za granicą. W pro peletonie ich nie widać, więc nie płaci się dodatkowo za znaczek Jest dostępny stacjonarnie, więc przejadę się w weekend i przymierze. Sensę mam na szczękach, więc tarcze też będą dla mnie nowością. Ich serwis jest dużo bardziej wymagający? I jak z tymi zintegrowanymi kablami, ogarnięty serwis poradzi sobie bez problemu?
  15. Ten wątek można pokazywać wszystkim, którzy twierdzą że w przypadku uznanych producentów "dopłaca się tylko za napis na ramie".
  16. Gratuluje zakupu i szerokości....niecałe 10k za adv.1 to bardzo dobra cena. @koro....szukasz okazji do 10k za di2, dokładasz chińskie karbony za 2k i masz fajny sprzęt. Ultegra fajna, ale 105 robi robotę od wielu lat. Jest jeszcze wspomniany wyżej corratec cct, ale jak to jeździ to nie wiem. Wiele lat ścigałem się na ramach corrateca i złego słowa nie powiem....ale było to pierdylion lat temu i od tego czasu mogli pójść w lepszą lub gorsza stronę. Z całą pewnością rower też w jakiś sposób wart uwagi. Co do topowych ram. Po przesiadce z aluminiowej ramy np.: Sensy przesiadka nawet na podstawową ramę któregoś z producentów/składaczy wymienionych przez @ernorator wraz z karbonowymi kołami będzie dużym przeskokiem. Trzeba już sporo jeździć i mieć mocno sprecyzowane potrzeby i oczekiwania żeby czerpać zyski z ram s-worksa , najwyższej dogmy, gianta SL, itp. W centrumrowerowe.p, jest chyba orbea orca z di2 i karbonowymi kołami chyba za ok.12k. W tym budżecie sam wolałbym celować w nowy rower.
  17. Najlepiej napisz na messenger bezpośrednio do dartmoor-bikes. Odpisują z dnia na dzień na techniczne pytania.
  18. Klocki hamulcowe na zapas i drobiazgi do downgrade'u na 1x12 😉
  19. 'Pięta dotyka pedału na wyprostowanej nodze, plus lekko zgięta noga przy pedałowaniu)." Też początkowo tak uważałem W praktyce mam niżej siodełko i Pięta nie jest na wyprostowanej nodze. Tu musisz sam dojść do pozycji. Ja wymieniałem mostek (wyżej plus bliżej), aby pozycja była optymalna. Dzisiaj mogę napisać że jest ok. Rower MTB XC. PS. z Twoją pozycją jest coś "nie HALLO". Pozycja Nienaturalna - dla tego typu roweru. Tak jakbyś siedział na wygodnym Trekkingu. A tak nie jest. Powinna być bardziej pochylona do przodu. Ciężar ciała powinien być przeniesiony jednak w większej części na ręce. Porównanie czynię z moim MTB XC gdzie ostatnio go na wakacjach mocno użytkowałem ze swoimi problemami zdrowotnymi + wiekiem 65+ Siodełko raczej do tyłu. Zmierz pozycję kolana vs. pedał (pedał wysunięty do przodu i poziomo - do kolana przyłóż ciężarek na lince - ten powinien wskazywać na środek pedału). Dwa. Mostek. Zamontować najpierw regulacyjny. Dobrać właściwą pozycję. Wymienić finalnie na sztywny o tak zmierzonych parametrach.
  20. Ten rower jest jakiś dziwny. Przy suporcie rurki są ewidentnie mocowane mufami. Ale przy rurze sterowej one chyba są spawane (te białe rurki). Szczerze mówiąc, to nie spotkałem się z rowerem, który jednocześnie był mufowany i spawany. Albo rurki były łączone na mufy (lutowane) albo spawane. Ale mogę się mylić. Co do widelca, to jest to jakiś ślad, ale nie kojarzę który producent dawał taką główkę. "Zwykłe" Romety w PRL nie miały takich ozdobników,, bo na główkę widelca zakładana była chromowana (w późniejszych latach plastikowa) nakładka. Jaguary i Huragany miały takie jakby pół koniczynki i do tego piękne mufy. Więc to na pewno nie jest Jag czy Huragan. W Rometach Sport (następca Jaguara) był trójkącik. Innych ozdobników widelcy w starych Rometach nie kojarzę. Ale mogę się mylić. Mostek wygląda na typowy chromowany mostek 1" dostępny w sklepach. W PRL-u też takie stosowano.
  21. Z tą topową ramą to przesadziłem racja, wiadomo że to nie poziom S-works czy Dogmy. Chodziło mi bardziej o to, że mam wybór pomiędzy używką od renomowanych producentów i z niezłą specyfikacją jak karbonowe koła, a ten Spec ma dodatkowo kokpit Dedy, a nowymi rowerami z niższej półki. Gdybym miał kupić nowego TCR czy Sculturę i dołożyć do niego lepsze koła itp to wyjdę ponad budżet.
  22. Dzień dobry, Czy ktoś, z szanownych bikerów jest w stanie powiedzieć mi, czy damper o specyfikacji: https://trailhead.rockshox.com/en/product/16T20272547/details?silentAuthAttempted=true Rebound tune Linear Light Compression tune L1 - W/HotDog Piston Lockout force 320 Będzie dobrze funkcjonował w ramie Dartmoor Thunderbird Superenduro 29" w rozmiarze M? Wymiar montażowy dampera oczywiście 205x65mm. Z góry dziękuję.
  23. Ja bym się to tej topowej ramy tak nie przywiązywał, S-works to topowa rama, SL6 jest dobrą ramą. Między wymienionymi Tarmakiem SL6 czy BMC a Gianetem TCR, Meridą Sculturą czy Scottem Addictem RC różnica w jakości ramy będzie żadna.
  24. Od https://szybkierowery.pl niecały miesiąc temu miałem okazję kupić frameset BMC SLR01. Wysyłka dość szybko, jakieś 2 dni i było wszystko wysłane. Problem w tym że przysłali mi części nie do tej kierownicy, która była w zestawie i parę rzeczy nie pasowało. Wysłałem im info i jak na razie przez niecały miesiąc zabrnęliśmy w miejsce "proszę o przesłanie zdjęć, wymiarów i modelu kierownicy". Musiałem zamawiać samemu pasujące za ok 200plna żeby nie marnować pogody w środku sezonu.
  25. Cześć, pozwolę się podłączyć ze swoim tematem, żeby nie zakładać nowego. Też jeżdżę na aluminiowej Sensie, tyle że Romagna i też czuję, że czas przesiąść się na coś z wyższej półki. Po 3 sezonach na Sensie, wiem, że szukam roweru z wyścigowym DNA. Interesuje mnie przede wszystkim topowa rama. Budżet jaki zakładam to 12 tys. i ostatnio skłaniam się bardziej ku opcji kupna używki. Znalazłem dwa wydaje mi się topowe rowery, które spełniają wszystkie warunki, w tym między innymi kable na wierzchu (nie wiem, może to moje widzimisię, ale wydaje mi się że zintegrowane kable to więcej problemów jak zalet). https://kolarskieokazje.pl/pl/p/Specialized-Tarmac-SL6-Expert-Ultegra-Di2-7%2C49-kg-Roval-C38-rozmiar-54/225 https://szybkierowery.pl/produkt/bmc-teammachine-slr-one-ultegra-di2-2x12-zipp-roz-54/ Ktoś może zna te sklepy lub korzystał z oferty i może coś powiedzieć? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, opinie i wskazówki. Na zwrócić jeszcze szczególną uwagę przy oględzinach używek? Wiadomo, że rama najważniejsza, bo koła z czasem można wymienić. Kondycja baterii di2? W tej cenie można znaleźć ciekawe propozycje od Sensy, Rose czy Polygona, ale chciałbym postawić na coś z topową ramą, kosztem tego że rower nie będzie nowy. Wtedy każda rysa nie będzie tak bolała, a rower ma przede wszystkim dobrze jeździć. Mój wzrost to 179 cm, mierzyłem TCR w CR i zdecydowanie jestem bardziej M niż M/L. W obu rowerach jestem przy górnej granicy rozmiarów, ale przy sportowej pozycji co do zasady wybiera się mniejsze rozmiary? Wiadomo, że musiałbym się przymierzyć przed kupnem, ale chciałbym poznać opinie użytkowników tego forum. Pozdro!
  26. Hej Do sprzedania używany rower MTB renomowanej firmy Specialized model Pitch w rozmiarze XS na kołach 27,5 cala. Idealny dla dziecka lub niskiego dorosłego do 170 cm. Rower gotowy do jazdy, stan bardzo dobry, napęd Shimano Deore 1x11 wymieniony w zeszłym roku. Reszta osprzętu katalogowa (amortyzator Santour, hamulce hydrauliczne Tektro, koła Stout, siodełko Specialized). Cena 1599 PLN do rozsądnej negocjacji Link do aukcji https://www.olx.pl/d/oferta/rower-specialized-pitch-comp-roz-xs-CID767-ID1b03hq.html?bs=olx_pro_listing
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...