Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
dfq odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo wreszcie pogoda -
Szybki update: Dużo optymalizacji backendu, znaczące przyśpieszenie aplikacji, poprawa regułowania sugestii treningowych i dashboardu z planowaniem treningów. Dodano wykresy punktowe/scatter dla Moc/HR oraz HR/Moc uwzględniające cały zakres wybranych jazd aby monitorować postęp globalny a nie tylko w ramach jednej aktywności. Dodano też wykres "Moc wg. Stref tętna" punktowy/scatter wraz z monitorowaniem trendu.
-
[Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
Janusz123 odpowiedział Janusz123 → na temat → Napęd rowerowy
Gwarancja o tym nie pomyślałem mam rower Spectral 125 CF 9 jestem ze Szczecina i tam jest serwis canyon. Myślisz jak kupiłem rower w grudniu mogą oddać kasetę na gwarancje ?? albo ewentulanie kupić Kaseta SHIMANO Deore XT CS-M8200. Podobno jest wytrzymalsza nie to co ten gówno XTR - Dzisiaj
-
[Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
pecio odpowiedział Janusz123 → na temat → Napęd rowerowy
@Janusz123 muszę Ciebie zmartwić . Te kasety maja poważną wadę fabryczną polegającą na wadliwym nitowaniu zębatek do pająka. Po określonym przebiegu ( zależy to też od mocy kopyta i najczęstszego upalania na danym zakresie ) nity zaczynają puszczać . Najpierw trzeszczy , potem spada precyzja zmiany biegów a na końcu zaczynają latać prawie luźnie koronki . Dzieje się to najczęściej na 18/21/24. Ja już miałem kasetę wymienianą dwa razy na gwarancji. Wymienili od strzała . W tej kasecie masz wymienne tylko najmniejsze 4 koła 10-12-14-16 które są ze stali . Reszta jest nitowana do pająka, największe 3 koła zębate 39-45-51T są wykonane z aluminium, kolejne 5 zębatek 18-21-24-28-33T wykonane są z tytanu W kasecie z serii 9200 Shimano otwarcie przyznało iż poprawiło nitowanie które było niezbyt doskonałe w serii 9100/9101 -
[Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
chester_jds odpowiedział Janusz123 → na temat → Napęd rowerowy
Wedle specyfikacji zębatki 18-51 są zintegrowane na wspólnym pająku, dopiero mniejsze (10, 12, 14, 16) są jako niezależne i można je osobno wymieniać. -
kolarzjedrek obserwuje zawartość → [~15K PLN] Gravel - prośba o pomoc w wyborze wygodnego gravela na długie trasy
-
I tu się większość myli do sterów zaglądać jak najczęściej. Niestety w obecnych czasach jakość łożysk w rowerach to dramat (a jak już jest integracja to masakra najtańszy gniot ze słabym uszczelnieniem). Jak kolega w krosie ma problem z serwisem to po co się pchać w takie rozwiązanie. Czysty kokpit i łatwa serwisowalność to niestety nie tutaj.
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
przecietny.kolarz odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
@zekker zakładając tą samą długość mostka to reach kierownicy to na ogół okolice 70mm. Nie wiem dokładnie ile mają manetki, ale trzeba liczyć około 50-70mm. Daje to 12-14cm dłuższy rower. Ramy do rowerów z barankiem są króciutkie nie bez powodu. Szosa w moim rozmiarze ma Reach około 375 mm. Reach w MTB które miałem, a był to rower raczej z wygodną pozycją to już 435 mm. Masz różnicę 60 mm na samej ramie. Nie jest to wartość którą da się zniwelować krótszym mostkiem czy innymi sztuczkami. -
Witam wszystkich mam takie pytanie od jakiegoś czasu zauważyłem że strasznie mi trzeszczy napęd z początku myślałem że jest brudnym, wyczyściłem go jak tylko sie da ale dalej trzeszczało i co sie okazało że występuje to na 2 zębatkach 18T 21T 7,8 przełożenie. Na rowerze śmigam dopiero od kwietnia czy to możliwe żę już sie zużyły. Drugie pytanie czy jest możliwość dokupienia tych dwóch zębatek 18t znalazłem na allegro ale jest problem z 21t. Jak byście pomogli byłbym bardzo wdzięczny
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
pecio odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Wrzuciłby bibsy pod spód a nie w jeansach.😉 Pomijam fakt na kolejne poparcie tezy o wyższości platform nad spd. Jak sam namaszczony przez "Najwyższego" na owych śmiga. -
KNKS obserwuje zawartość → [~15K PLN] Gravel - prośba o pomoc w wyborze wygodnego gravela na długie trasy
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
KNKS odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Dla @marvelo to było wczoraj 😁. @uzurpator Klamkomanetki są dla pozerów co golą nogi, a "baranek" ma zapewniać, przede wszystkim, wygodę. -
Tak @olo850. Postanowiłem przejść na suport Token Ninja, ale chciałem najpierw obadać jaka jest obecnie linia.
-
Garlock obserwuje zawartość → [Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
-
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
Garlock odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Obawiam się, że Twój rower to jednak nie Jaguar. Jaguary miały bardziej ozdobne mufy na łączeniach rurek. Takie proste mufy to były w Rekordach, Orkanach, Mistralach i tym podobnych rowerach turystycznych. Ale to ma też dobrą stronę. Jaguary miały inny gwint w miskach suportu (chyba 26 tpi zamiast typowego 24 tpi). I typowych misek nie da się tam wkręcić. -
Mentos obserwuje zawartość → [video] 669 km Rowerem nad Morze w 25h | Policja zatrzymuje nas za gangsterkę rowerową
-
[video] 669 km Rowerem nad Morze w 25h | Policja zatrzymuje nas za gangsterkę rowerową
Mentos odpowiedział nbk → na temat → Relacje z wypraw
Podziwiam. Jadę podobny 'patent' longiem w piątek ino z KRK do GDK. Pieeeerdolino come back już kupione, notabene niezłe problemy z miejscem z rowerem. Ja ładuję gravelem i trasa tak wyznaczona by tylko lokalne drogi, czasem szutry a żółte/pomarańczowe na Mapach.com to może z 15km jak DDRy wzdłuż, albo tylko jako łączniki bo inaczej już nie było opcji. Wyszło tego 620km. Będę 50mm kapcie mocniej musiał dmuchnąć, ale i tak zakładam sobie znacznie więcej czasu 😉 -
przecietny.kolarz obserwuje zawartość → [Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
przecietny.kolarz odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Co kto lubi 🤷♂️ Ja osobiście bym nie założył, bo nie lubię tego typu ubrań ogólnie. Nie bardzo mi się podoba żeby wyglądać jak jeżdżąca reklama. Niezależnie czy mówimy o kolarstwie czy ubraniach na codzień. Moje ubrania w większości są jednolite, unikam nawet dużych widocznych logo. Ubrania Teamowe czy mistrzowskie? No cóż, jeden przejedzie obojętnie, drugi spojrzy z zaciekawieniem, a trzeci się zapluje bo tak nie wolno albo że wstyd. Zakładaj to co Tobie się podoba i olej opinię innych. Rok temu lekko przytarłem lakier na szosie i chciałem to czymś zakryć. Okazało się że łatwo dostępne są naklejki z imieniem i nazwiskiem, dość małe, 1x3 cm mniej więcej. Za kilkanaście złotych jest kilka sztuk, więc wystarczą mi na wieki wieków. Z ciekawości spojrzałem co o tym mówi internet: 1. Udawanie że jest się pro, wieś i tandeta 2. Naklejka jak naklejka, jak Ci się podoba to naklej Nakleiłem, przytarcie nie rzuca się w oczy, a jak komuś się nie podoba to jego problem. Who cares. -
Czyli teraz przeskakujemy z korb Srama na Shimano? Gubię się w rozważaniach. Mocowanie bardziej przyszłościowe w M6120 , ogólnie z tego co widziałem to Deore zawsze robiło lepsze wrażenie niż MT.
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
ernorator odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Keepers of the Cog RULE #15// Respect the jersey. Championship and race leader jerseys must only be worn if you’ve won the championship or led the race. RULE #16// Team kit is for members of the team. Wearing Pro team kit is also questionable if you’re not paid to wear it. If you must fly the colors of Pro teams, all garments should match perfectly, i.e no Mapei jersey with Kelme shorts and Telekom socks. Szczególnie noszenie teamowych setów mnie zastanawia gdyż wyglądają kijowo i o ile rozumiem zawodowego kolarza, któremu płacą za jego noszenie to niedzielny Janek w stroju UAE kiedy ma tyle lepiej wyglądających rzeczy, jest bez sensu. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bastard83 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
zekker odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Takie pytanie powstało w mojej głowie - czy jazda w np białej koszulce mistrza świata to przegięcie pałki ? Czy to może działać jak płachta na byka na innych z rowerowej braci ? Pretekstem do tego są koszulki dostępne na Vinted, oryginały np Mistrzowska Biala caly zestaw koszulek liderów z TdF, w dobrych cenach. Mnie osobiście klubowe koszulki nie ruszają, ale taka mistrzowska - już zastanawiam się czy wypada ubierać.
-
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
emski odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
@Janisz mam w garażu zarchiwizowane Mezcal 29x2.35 XC TNT G2 oraz Barzo 29x2.35 XC TNT G2 czarno/antracytowa, kupione na początki 2025r., założone na 1 przejażdżkę ~50km, nie podpasowały mi, mogę Ci oddać za niewielką opłatą -
uzurpator obserwuje zawartość → [Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
uzurpator odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Jeżeli robiłbyś to w ramach hobby tudzież eksperymentu, nic Cię nie ogranicza. Ale, jezeli okazyjna cena to nie jest "za darmo" to takie akcje wychodzą drożej niż rower dedykowany pod dane zastosowanie. Jeżeli ulep nie ma wartości dodanej, to się finansowo nie spina. Aha - mówią to z perspektywy nałogowego ulepiacza rowerów z kategorii dziwnych. To było prawdą milion lat temu, kiedy manetki były na ramie, a kierownice jakieś 20cm wyżej. Od czasu upowszechnienia się klamkomanetek, kierownice wywędrowały niżej, i "dolny" chwyt sprzed 40 lat, to górny aktualnie. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
zekker odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
SwissStop Catalyst Pro, czyli powinny być całkiem ok. Przód się w miarę trzyma. Problem jest z tyłem, gdzie był epizod z wyciekiem z piasty ale tarcza myta wielokrotnie, kilka różnych klocków, a problem wraca. Być może doszło w jakimś momencie do przegrzania i zeszklenia tarczy przy okazji tego wycieku i stąd problemy. Sam się zastanawiam, bo o ile codziennie mam trochę metrów w dół, to przeważnie nie muszę tam hamować. Reszta to standardowe przed światłami itp. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
zekker odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Ale jakie 20cm do przodu? Skąd tyle wytrzasnąłeś? Między mieszczuchem na ramie mtb, fullem z szeroką kierownicą, a barnakowym mam około 2cm różnicy na odległości od siodła, do chwytu, z czego baranek najdłuższy. Grawelowy bazuje na ramie crossowej. Czy jest wygodnie? Względnie tak, choć nie bez problemów i ciągle szukam dobrej pozycji. Zmiana ramy na grawelową, wątpię, żeby cokolwiek rozwiązała, tak samo musiałbym szukać ustawienia siodła, kierownicy, klamkomanetek, długości i wzniosu mostka, a może znowu kierownica nie do końca trafiona. Dopasowanie do baranka to dosyć złożony proces i sama rama jest tylko ułamkiem układanki. Bardziej wyprostowana pozycja? Większe wyciągnięcie na szosie chyba jest pożądane? Jeżeli to mechaniczne, to nie będą współgrać z klamkami szosowymi, bo jest inny skok linki. W góralach jest dłuższy, więc po takiej konwersji będzie trzeba ustawić klocki bardzo blisko tarczy, więc każde lekkie zwichrowanie tarcz będzie powodować ocieranie. Jeżeli hydrauliczne, to klamkomanetki są wyraźnie droższe, do tego pewnie będą potrzebne adaptery przewodów i zmiana napędu (hydrauliczne zaczynają się chyba od 10rz, więc trzeba już uważać na kompatybilność z przerzutkami). Jak się trafi odpowiednia kierownica, to idzie wcisnąć, zwłaszcza jak obecne graty raczej tańsze i z bardziej wiotkimi obejmami, ewentualnie trzeba by trochę materiału zeskrobać. Niemniej nie jest to wygodne rozwiązanie, będzie działać ale w zasadzie masz tylko jeden chwyt, żeby hamować i zmieniać biegi. Klamkomanetki szosowe jednak są o wiele wygodniejsze i w zasadzie bezpieczniejsze. Sam kiedyś popełniłem taki ulep ale to laaata temu, czasy późnostudenckie z bardzo ograniczonym budżetem. Kierownica używana spod lady za bodajże 25zł, reszta +/- była, nie licząc jakichś linek, pancerzy i owijki. Wersja prawie ostateczna jak już uruchomiłem także przednią przerzutkę (teraz jak patrzę na te kable 🤣😞 Niestety kilka miesięcy później poszła rama i na sporo lat przygoda z barankiem poszła w odstawkę. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Już jakiś czas temu kupiłem taki wynalazek i to chyba jedne z lepiej wydanych $ na Ali. Wygodne to, proste do granic możliwości, robi robotę, link: https://pl.aliexpress.com/item/1005008498824171.html?gatewayAdapt=glo2pol
