Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
- Dzisiaj
-
Cześć, szukam nowego roweru gravelowego i potrzebuje waszej Opini/Rady. O mnie i jeździe: - wzrost 183 cm - jeżdżę głównie po Kaszubach i na Mazowszu: głównie szuter i leśne drogi (Kaszuby = dużo kamieni), trochę asfaltu, czasem Gassy i mityczna GK - dystanse od 80-200 km i więcej, czasem z płetwą na 2-3 dni. - chcę na tym rowerze zrobić spokojnie następne 15kkm. Budżet: do ~15 000 zł, mogę dołożyć, jeśli coś jest tego warte, ale musi się to mocno bronić. Priorytety: - przede wszystkim wygoda na dłuższych trasach - elektroniczny napęd priorytetem, ale mechanik też będzie ok :-) - ważna dobra serwisowalność (standardowe rozwiązania, bez egzotyki) - zależy mi na schowanych przewodach (czysty kokpit) i estetyce Co sprawdziłem do tej pory: - Specialized Diverge (Future Shock kusi pod dłonie, ale ma zewnętrzne linki - odpada estetycznie i coś czuję, że z serwisem słabo) - Trek Checkpoint - nie umiem rozgryźć tego roweru, z jednej strony fajny ale z drugiej niczym się nie wyróżnia podczas jazdy próbnej - Canyon Grizl (nie podchodzi mi wizualnie) - RAYMON Soreno Ultimate 700 - ale to imo bardziej podchodzi pod wyścigi - Unibike Craton - jak do tej pory najbardziej mi przypadł do gustu, ale dziwna rozmiarówka - przy 56 mogłem się spokojnie położyć do przodu Pytania/Prośby do Was: 1. Co polecacie i dlaczego? 2. Jak wygląda sprawa serwisowania i gwarancji? 3. Czy czekać na nowości z Eurobike? Z góry dzięki za pomoc!
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
chester_jds odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: Draco1987
-
[Rower] cross/trekking do 2k
draxxonpl odpowiedział madridista011 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Mam pytanie, ponieważ sam zastanawiam się nad nad tym modelem (Felt Broam 60), ale mam 178 wzrostu, jestem na pograniczu rozmiarów 54/56... Jak to jest u Ciebie? Jesteś w stanie coś doradzić? -
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
KNKS odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Masz zamontowaną sztycę z offsetem. Gdybyś potrzebował "skrócić" pozycje, możesz zacząć od wymiany sztycy na taka z offsetem zerowym (lub mniejszym). Tak jak pisał kolega @dfq, siodełko minimalnie w dół + wywal 10mm podkładek spod mostka. Fajny rower. -
"Phantom of Vienna" Composed and performed by Peter Bence Izabela Trojanowska - MODRY LEN
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Sansei6 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
sakul odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
@dfq czy to powinno bardziej uruchomić pośladkowe? Bo mam dzisiaj zakwasy jak cholera w czwórkach a tyłek, dwógłowe i łydki nic nie bolą. A chyba jednak też powinny po intenstwnej jeździe? Może siodełko powiniennem też dać do tyłu troche? @KNKS Bianchi Oltre Race + Elite Wheels 50mm -
Zarejestrował się nowy użytkownik: dorjan
-
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
GreyVelo odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Ceny obecnie takie są, dlatego najczęściej kupujemy w zimie lub polujemy na promki. Taśmy raczej o 2-3 mm szersze niż wewnętrzna obręcz. Używam mleka Doc Blue/Stans, u mnie sie sprawdza, nie szukam zamienników. Zawory to według uznania. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
elkaziorro odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Chyba jedyne zboczenie, które jest powszechnie akceptowane w społeczeństwie. A u mnie o jeden most za daleko. -
Tez tak miałem z dwoma Cyclami; porobiły się jakieś mini dziurki, nie do załatania. Reszta jest ok. Widać taka kontrola jakości.
-
Czarna i nie Wide 🙂. To teraz mam zagwozdkę czy zakładać MT511 z tą samą linią czy M6120 z 55 mm... Które mocowanie zębatek jest bardziej, że tak powiem, przyszłościowe? Oczywiście po wymianie suportu żeby nie było.
-
[rower] Trek Slash 7 jak M/L jak nowy 2024
gustavomota odpowiedział gustavomota → na temat → Rowery i ramy rowerowe
Up Możliwa również zamiana za rower szosowy. -
[video] 669 km Rowerem nad Morze w 25h | Policja zatrzymuje nas za gangsterkę rowerową
spidelli odpowiedział nbk → na temat → Relacje z wypraw
Zastanawiam się, jak Ty to robisz Przy średniej 30 km/h to jest ponad 20 godzin netto czyli brutto doba się zbierze? Obiecuję, że puszczę sobie jutro sobie cały filmik, niestety tylko do nasłuchu, bo w drodze do roboty W sobotę miałem plan zrobić 400 km ale pogoda pokrzyżowała mi plany, uciekłem przed burzą i wyszło tylko 350 km, 14 godzin netto. 400 było w zasięgu ale doby na okrągło bym nie wytrzymał, na pewno nie tego dnia -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
siemalysy odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo co to za różnica, czy zmoczy, czy nie zmoczy 😄 -
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
Janisz odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
@GreyVelo z tym zmierzeniem będzie problem bo jestem na wyjeździe i chciałem wszystko zakupić żeby po powrocie zabrać się w weekend za serwis. Dlatego tak dopytuje o to wszystko. Co do opon, przyznaję, że jestem już zmęczony czytaniem i szukaniem złotego grala. Zestaw 29x2,25 Vittoria Barzo XC Race + Vittoria Mezcal XC Race to koszt 485zł Znalazłem zestaw 29x2,25 Wolfpack Super Speed + Race + mleko Trezado za 500zł ...i się zastanawiam co brać 🙃 Przyznam, że nie sądziłem, że opony do roweru mogą tyle kosztować 🤦♂️ Podpowiecie jaką szerokość taśmy pod tubeless powinienem dobrać, bo co czytam to rózne zasady widzę. No i czy po takim czasie wymienić sam wkład zaworu presta czy mam kupić całe nowe zawory? -
dfq obserwuje zawartość → [ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
dfq odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Na mój gust to masz siodełko nieco za wysoko i naciągasz te 4-głowe podczas jazdy młynkiem (na wysokiej kadencji). Spróbuj obniżyć o 0.5cm -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
gnomon odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
ale do widać na takim klocku, jesli jest zapaćkany, przewżnie robi się ciemny, w stronę czarnego. -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
vincek odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Zgadza sie. Jakbym nie miał, to już byłbym w drodze -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Też się pierwszy raz z tym spotykam. Może nie miałem jakiegoś wielkiego przekroju, ale też wcześniej miałem kilka na tarczach i nigdy tego problemu... Mogłem go jakoś przypadkiem zapaćkać ale na nieświadomce więc się nie liczy XD -
[trail] Powrót z emtb do lekkiego trail, co wybrać.
KSikorski odpowiedział dejmienoKr → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Ja tam jestem fanem Izzo. Od pewnego czasu YT ma dystrybutora w Polsce, ZZR rowery. Gdyby kupować przez nich to ryzyko maleje. -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
revolta odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Myślę że cena nawet rewelacyjna bym powiedział -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
vincek odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Ogre w dobrej cenie, trzepak XL OLX
