Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum
chester_jds odpowiedział Nial → na temat → Akcesoria rowerowe
I o to mnie się rozchodzi. Btw, Miłej zabawy z suwmiarką. -
@dfq teraz zszywane paski to praktycznie norma w flagowych garnkach . W Airbrakeer 2.0 , GameChanger 2.0 i wielu innych Abusa masz to samo.
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Nie nie, przed aplikacją, 2 kąpiele w odtłuszczaczu, 4 w benzynie ekstrakcyjnej 2 w IPA, odtłuszczanie korby kasety i kółek od wózka, aplikacja + noc na wyschnięcie, druga aplikacja 8h na wyschnięcie i dopiero jazda XDD Zielony zostanie do gravela -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
pecio odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
W wykastrowanym Edge czyli Explore 2 ( bo o takiego chodzi ) masz takie pola danych o jakich piszą w instrukcji strona 62 https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/GUID-E67DE53E-5B08-4903-9767-F58973BC1829/PL-PL/Edge_Explore_2_OM_PL-PL.pdf A żeby przekonać się czy pole można zmienić , naciśnij palcem ( to pole ) na ekranie i przytrzymaj . Jak się podświetli to możesz edytować zawartość. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
marcesco odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@D1ckSteele tylko nie mieszaj z zielonym 🤓 Do mnie dotarła kaseta i przerzutka, migracja na 1x12 zakończona. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
D1ckSteele odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Cues serii 3000 i 4000 to zupełnie co innego niż serii 6000 - 8000. I dodatkowo Shimano nie radzi zakładać innych łańcuchów. Do Tourneya nie ma co porównywać - 3x7 to o wiele łatwiejszy w obsłudze napęd. Raczej do 9 rzędów 11-46 na Altusie - też nie był to wzorowy napęd.
- Dzisiaj
-
wymiennik obserwuje zawartość → [Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
-
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
wymiennik odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
Zapytam tutaj pytania aby nie zakładać nowego tematu. Garmin Edge 2 Ekrany danych -> ClimbPro Na dole jest miejsce na dwa pola, które można edytować. I tu moje główne pytanie. Jak nazywa się pole, które będzie pokazywać pozostały dystans do końca podjazdu, a nie do końca trasy? Chcę wiedzieć ile muszę się jeszcze męczyć. 😁 I drugie pytanie. W tym samy widoku ekranu danych, u góry są dwa pola "poz. dystans" i "poz. wznios". Czy tych pól nie można zmienić? -
Manetka SL-U4000, przerzutka RD-U4000.
-
A który to był Cues?
-
[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum
Dokumosa odpowiedział Nial → na temat → Akcesoria rowerowe
Pisząc blacha mam na myśli te sprawdzine, które nie rozpychają rolek w przeciwne strony, np. ParkTool CC4 -
[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum
Turysta05 odpowiedział Nial → na temat → Akcesoria rowerowe
@chester_jds ja projektowałem przekładnie łańcuchowe i pasowe, i wiem w jakich "ceglastych knipach" temat jest opisany. Jeśli Ty chcesz rozwijać temat łańcuchów "kosmicznie/galaktycznie"😄 to proszę, pisz i rozwijaj😉. Nie chcę deprecjonować miernika p. Bronisława, bo jest rzetelnie wykonany (jak każdy inny z zaczepem na rolkę), ale w praktyce to sprawdza się jak słynna onegdaj Turbinka Kowalskiego. Zejdźmy na poziom inżynierii praktycznej, prędzej zgodzę się ze stanowiskiem: To racja, proponuję jednak na początku porównać wskazania posiadanej "blaszki" z metodą pomiarową, aby mieć pewność, że wskazania są rzetelne, potem już łatwizna😉, sprawdzamy szybko i w miarę często👍. -
[centrumrowerowe.pl] Reklamacje z tytułu niezgodności z umową
luker7 odpowiedział xnx3000 → na temat → Sklepy rowerowe
Nie zbyt dużo doświadczenia w tym temacie ale dużo zeleży od marki roweru i czy to będzie rower z polskiej dystrybucji. -
[latarka] Convoy S2+ rowerowy, czyli dobrze zrobiona latarka rowerowa
chester_jds odpowiedział rambolbambol → na temat → Akcesoria rowerowe
Ech, prawie cały bezprogowy bas sobie narychtowalem na częściach z Ali. W kraju kupiłem tylko drewno na gryf, cała reszta z Chin, włącznie z hebanową podstrunnicą. jak coś będzie i tak nietanie, to nawet te 3 EUR nie zrobią wielkiej różnicy, gorzej z tą drobnicą za kilka-kilkanaście złotych, tu wzrost zauważalny.. ja nawet bym się pogodził z kupowaniem tego na Alledrogo, ale co mają Chińczycy, czego nie ma Allegro, to komasowanie przesyłek w jedno i oszczędności na wysyłce. Na Allegro każda drobna rzecz to 10+ PLN za wysyłkę co robi się równie idiotyczne.- 49 odpowiedzi
-
Dużo jednak będę jeździł po mieście i z tego co słyszałem gravel będzie łatwiejszy i stabilniejszy. Czy to krawężniki czy dziury nie będę musiał się aż tak przejmować, na czym mi zależy. Testowałem KTM X-strada 10 pro, którego myślałem, ze już kupię, ale miał dużo agresywniejszą geometrię i bliżej położoną kierownicę, co od razu mi się nie spodobało. Nie będę ukrywał, że patrzę trochę też na aspekt wizualny, stąd padła decyzja, że raczej będę wybierał jeden z wymienionych wcześniej modeli. Poszedłbym pewnie w Orbeę, natomiast martwię się, że pójście w osprzęt grx 400, gdzię w innych jest 600/800 w tej samej cenie może być głupotą. Nie znam się, więc nie wiem jak duża jest różnica między nimi.
-
Opisz dokładniej owo strzelanie. Albo nagraj. Bo w korbie ze zintegrowaną osią co może strzelać? Słabo skręcone lewe ramię? To by raczej odpadło. Prędzej suche gwinty na pedalach ale zaradzenie temu to 5 minut i jeden klucz. No i w końcu śruby na tarczach, ale temu też można łatwo zaradzić.
-
[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum
chester_jds odpowiedział Nial → na temat → Akcesoria rowerowe
Ponieważ nie wiesz, o czym mówisz, to mówisz średnio prawdziwie. najpierw weź odszukaj film na kanale unbroken reed, o łańcuchach i pomiarach ich wydłużenia i zakuwaj o co chodzi z tą problematyką. I czemu zwykłe blaszki do pomiaru, a nawet suwmiarki to nie to. I potem możesz przejść do dalszej części filmu, z której się dowiesz, czemu ten Polski wynalazek jest tak dobry. -
Hej Używam SH-XC701, kupione w 2019 roku, wygodne, trwałe (jeżdżone wiosna, lato i jesień) ale już się kończą. Zastanawiam się czy zamiast droższych SH-XC703 nie kupić SH-XC503. Czy ma ktoś porównanie zapięcia na 2 BOA w 703 ( tutaj wiem czego się spodziewać, to pewnie model 701 + kosmetyka) vs 1 BOA w 503 , którego nie znam ani butów na 1 BOA.
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
szajbna odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
😁ulubiony wątek wyższość platform nad spd 🤣 W temacie wątku koszulka ważna sprawa, preferuje jak @pecio niekrzykliwe, bez reklam. Natomiast spotykałem "kolarza" na s-works w koszulce replice Remco , w paska mistrza UCI to regularnie, natomiast to raczej ludzie którzy nawet nie mają świadomości że to niestosowne czy niewłaściwe, mnie to nie razi, każdy robi jak uważa, a betonu kolarskiego co goli nogi a wyścigów nie jeździ to też nie popieram. -
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
dfq odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
Mi też dzisiaj nagle wpadła 31.31 ale jeszcze nie testowałem bo dopiero po jeździe. Wcale jej nie szukałem 🤣 -
[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum
Dokumosa odpowiedział Nial → na temat → Akcesoria rowerowe
Dobrze działającą blachą dostaje się od razu informację zero-jedynkową bez myślenia, bez liczenia itd. -
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
pecio odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
@szajbna o,o, to . W końcu w nasze rzemiosło katowskie jest wpisane ciemiężenie pedałów. 😉😁 -
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
szajbna odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Spokojnie to forum rowerowe, dyskusje o pedałach są tu nie uniknione 🤣 -
[Miernik wydłużenia łańcucha] Polska konstrukcja, znana z tego forum
Turysta05 odpowiedział Nial → na temat → Akcesoria rowerowe
Już wcześniej pisałem, teraz przypomnę, zamiast tych blaszek pomiarowych do łańcucha (na ogół wątpliwej jakości) kupcie długą suwmiarkę, na pewno przyda się we warsztacie, a łańcuch zmierzycie naprawdę dokładnie.. Faktem jest, że jest trudność: suwmiarką trzeba umieć zmierzyć 0,05mm, i jeszcze policzyć procenty, dla tych którzy akurat przysnęli na tej lekcji, tu przypomnę: Mój nowy łańcuch po ~1ooo km: 0,2mm rozciągnięcie, praktycznie żadne 254mm baza pomiaru 10" czyli 20 ogniw 0,2mm/254mm*100%=0,07874% jeszcze długo pojeździ do 0,5% i pierwszej zmiany. Mój stary rower po kilku tysiącach km: 0,7mm/254mm*100%=0,27559% jeszcze spokojnie, gdy będzie 0,4-0,5% to założę nowy łańcuch, który już czeka, a potem może rotacyjnie🤔 kolejne? Mierzymy ostrzami suwmiarki od pinu do pinu, i to co ponad 254mm jest oczywiście zużyciem na odcinku 20 ogniw (np.254,7). Bez problemu można zmierzyć z dokładnością 0.1mm. -
xnx3000 obserwuje zawartość → [centrumrowerowe.pl] Reklamacje z tytułu niezgodności z umową
