Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

...a z własnego podwórka: lisek zakwitł na przedzie HaeL'a i stwierdzam iż nie wracam poniżej 2.4" :D  Nieodczekanie moje na szersze obręcze oraz Dirt Wizzard'a...

 

A jak tam z miejscem na Twardziocha w tym rudym?

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! I tutaj mnie-masz! Okazuje się że korona Float'a w wersji OEMowej jest nieco insza niż w zwykłej detalicznej! Otóż ołemka nie ma wzmacniającego żebrowania i jest nieco bardziej spasiona co czyni prześwit Knardowy niezbyt wygodny dla oka*. Standardowy floł-t posiada żebra i chudość większą...

 

Standard:

1351002212175-1l2m8c8rjxkmd-700-80.jpg

 

 

OEM:

1334828796227-1ubp0yok0jlsj-700-80.jpg

 

 

*przeorany został HaeL w obecnej konfiguracji po największym błocie jakie udało mi się znaleźć(nie byłą to jednak mieszanka wyspiarskiego clay'u którą często-gęsto spotkać można np. w Clent Hills), zaraz po błocie został prowadzony po żwirze i...nic! Hałasuje to-to nieco bardziej przy czyszczeniu, ale jak dotąd wygląda na to że nic sobie z "braku" prześwitu nie robi. Foty nie skradłem jeszcze, ale jest o trzy milimetry mniej niż tutaj. Co też mi dyndoli, gdyż na szerokim rancie zamierzam posadzić Hampf Dansa lub Czarodzieja Brudu a one zaoszczędzą nieco wiatru wokół korony. Obaczymy.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a widzisz! To już wiadomo dlaczego tak się "śpieszą" z premierą. Wieści z ichniego obozu

 

No, nadal stresu nie ma, ostatnio pan zajechał do nas z Króliczą Norą obciągniętą Dans Hampfem i wyglądało to tak samo jak mój Twardzioch na obecnej obrączce gołębiej i23 a i niższe było sporawo. Niestety nie dane mi było ekierki i cyrkla użyć... Szerokość mi pasa, alecz agresywniejsza rzeźba na froncie musi być

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Magik w dewelopmeńcie jest już, Chwalmypana, chyba 3 rok...

 

Sugerowałbym Vee Fatty Trax bo realnie jest w okolicy 2.6-2.8 cala w zalezności od fali na jaka ja posadzisz.

 

A jak Surly bedzie się dalej tak sprężać z Magikiem to się moze okazać, że doczekasz sie predzej abla i zaćmy niż tej opony :verymad:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bla bla bla]...a z własnego podwórka: lisek zakwitł na przedzie HaeL'a i stwierdzam iż nie wracam poniżej 2.4"  :D  Nieodczekanie moje na szersze obręcze oraz Dirt Wizzard'a...

IMG_2055.JPG

 

Tak sobię rzucam okiem lordzie na twój welocyped i przypomniała mi się pewna rozprawka naukowa:

 

"Znaczenie roślin strączkowych w procesach walidacji pochodzenia szlacheckiego u kobiet"

 

znane też pod tutułem "Księzniczka na ziarnku grochu" autorstwa H.Ch.Andersena. 

 

Rozumiem, że twoje lordowsko-szlacheckie pochodzenie wymaga wygładzenia wstępnego każdej nierówności terenu za pomocą pełnotłustego Knarda, żeby potem wytłumić niedobitki drgań Foxem i na koniec rozmaślić je po stalowej ramie? Mam słuszność?

 

Zaiste welocyped godny prawdziwej szlachty. Eno osłonę bym na łańcuch dał, coby się pas kontuszowy waćpanu w napęd nie wkręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłuste koła, tłuste pompy, cóż jeszcze wymyśla...

Tłuszcz do tarcz hamulcowych.

 

 

Nowe siodło Speca, od którego...szybciej się jedzie?
 A dlaczego takie szerokie? Wersja FAT?

 

 

Ktoś mi to wyjaśni, bo czytam już drugi raz i jakoś nie mam przekonania.
Ja się tam doczytałem że się dłużej jedzie bez sikania krwią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobię rzucam okiem lordzie na twój welocyped i przypomniała mi się pewna rozprawka naukowa:

 

"Znaczenie roślin strączkowych w procesach walidacji pochodzenia szlacheckiego u kobiet"

 

znane też pod tutułem "Księzniczka na ziarnku grochu" autorstwa H.Ch.Andersena. 

 

Rozumiem, że twoje lordowsko-szlacheckie pochodzenie wymaga wygładzenia wstępnego każdej nierówności terenu za pomocą pełnotłustego Knarda, żeby potem wytłumić niedobitki drgań Foxem i na koniec rozmaślić je po stalowej ramie? Mam słuszność?

 

Zaiste welocyped godny prawdziwej szlachty. Eno osłonę bym na łańcuch dał, coby się pas kontuszowy waćpanu w napęd nie wkręcił.

 

 

No paczaj pan, studiował rośliny strączkowe a nie przyuważył istotnych różnic pomiędzy strojem lordowskoszelmowskim a szlacheckozbójeckim. Na wilgotnych wyspach osadzonym a więc skoliosis, reumatyzmem i osteoporozą pokonany imam się różnych sposobów aby komfortu koścu przydodać. Ach i nie wiem jaką Waćpan technikę jazdy uskuteczniasz alecz pomieniona księżniczka ziarnko grochu między pośladami czuła i wyła, u mnie zaś jak można wydedukować obręcz barkowa skrzeczypiszczy przy przejechaniu przez ziarko piasku. 

 

Dojrzewam jednak drugie dno szanownej wypociny - szlachetna biel kłuje Twą gałę gdyż poza Twardziochem takaż barwa oczernionego amora jak i łańcucha, którego zakrycie sugerujesz...nieślicznie tak inne rumaki szkalować samemu ujeżdżająć pobieloną Cobię. ;):)

 

 

A jeśli o farbowaniu traktujem - coraz bardziej łamię się na przekłamane kamuflaże...np.:

 

BKCP_VDPOEL_1_1-1140x641.jpg

 

Więcej fot na cxmagazine.com

 

 

 

POZDRo-:ver

Magik w dewelopmeńcie jest już, Chwalmypana, chyba 3 rok...

 

Sugerowałbym Vee Fatty Trax bo realnie jest w okolicy 2.6-2.8 cala w zalezności od fali na jaka ja posadzisz.

 

A jak Surly bedzie się dalej tak sprężać z Magikiem to się moze okazać, że doczekasz sie predzej abla i zaćmy niż tej opony :verymad:

 

Szacunek...

I.

 

A oto dowód iż jest dokładnie jak piszesz:

 

DSC_0252.jpg

 

 

Alecz z poniższego porównania na FatBikes.com wychodzi iż oba kapcie są baaardzo podobne w swej charakterystyce. Jednak wolałbym coś bardziej agresywnego dopóty nie nauczę się lepiej smagać po bandzie ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...a z własnego podwórka: lisek zakwitł na przedzie HaeL'a i stwierdzam iż nie wracam poniżej 2.4" :D  Nieodczekanie moje na szersze obręcze oraz Dirt Wizzard'a...

 

IMG_2055.JPG

 

 

POZDRo-:ver

p.s.: 780mm kierownika już nie straszy jak onegdaj...ale kilka razy się zdążyłem zdziwić jak mało miejsca mam na fisiowanie ;)

 

Aaa na jakie obręcze Pany bedą instalować te Dirt Wizardy ? Ja powoli ( tzn na razie w głowie ) składam cos 29+, może bedzie to krampus, może ecr, a może geneza długas. W każdym bądź razie myśle o velocity blunt 35, bo tylko opcja bezdetkowa wchodzi w grę.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, muszę najpierw sobie odpowiedzieć czy nadal tkwię z tą ramą czy podaję Krampus'a lub innego Stooge'a(ten akurat za mały). Nie ma sensu wrzucać Rabbit Hole w obecną ramę bo i tak max. co tam zasadzę to jakieś zwykłe 2.4". Hans Dampf, który zdawa się być najszerszą cywilną oponą, na RH wyglądał niczym moje kombo które na zad nie wchodzi, pozostaje więc coś w stylu Blunt 35, Ryde Trace Enduro itepe o szerokości 30-35mm. Albo zaplecenie nowego zestawu na RH i zapodanie do Longienka a wyjęcie stamtąd precli poplecionych na Ryde Enduro właśnie.

 

Głowa pęka i tęskni do czasów gdy nie było takiego wylewu ciekawostek ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W każdym bądź razie myśle o velocity blunt 35, bo tylko opcja bezdetkowa wchodzi w grę.

 

A dleczemu nie WTB i45? Szerokość przyzwoitsza. No i summa-summarum kto powiedział że na Norze nie da się bezdetki posadzić? Bo ja takową mam a tu mój osobisty, zdjęciowy tutek-historyjakrótka jak to-to popełnić ---> https://picasaweb.google.com/sargar.macreeve/GhettoTubelessOnKnardAndRabbitHoleTutorial

 

No to miłego czekania Lordzie, oby nie do nastepnego stulecia :icon_confused:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

czy nadal tkwię z tą ramą czy podaję Krampus'a lub innego Stooge'a


A co z Longi-Dudem? Ech trudno za Tobą nadążyć Lordzie. :)

 

"bezbagażnikowe torby? to chyba pod pachy się podpina..."


Jaki kraj, takie "komisje".

 

ze Polsza sto lat za murzynami


Co racja, to racja, ale akurat oni, to najlepiej wiedzą, jak się dobrze spakować. ;)

overpacked_bus.jpg



 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

..takie małe digresione odnośnie naszego polskiego podwórka :)
Z wczorajszej prezentacji - w sprawie dofinansowania - przed "szanowną komisją" :
"bezbagażnikowe torby? to chyba pod pachy się podpina..."

A ostateczny wynik rozmowy znany? Jaki? :)

 

Panowie, bez przesady. Zagraniczni rowerzyści tak strasznie obcykanie z tematem bezbagażnikowch toreb? Nie ma co mendzić tylko edukować :)

Powiedzcie mi jeszcze: spotkaliście się z jakimś bagażnikiem/mocowaniem torby które można wpiąć do mocowania fotelika dla dziecka? Bo chyba odkryłem niszę... którą się z wami na publicku dzielę :D

 

p.s. Pany, może oddzielny temat o bajkpakingu? Bo mimo że temat jest w temacie ;) to szczegółowe info i tak zaginie w odmętach wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@porcelanowy

Niszy nie odkryłeś. Ja miałem na swoim poprzednim rowerku sakwy zawieszone właśnie na stelażu od fotelika Hamax (bez tego plastiku ze zdjęcia):

173745035_1_644x461_hamax-stelaz-do-fote

Rower miał za zadanie wozić dziecko albo zakupy. Na tym samym mocowaniu zmieniałem więc 2 stelaże:

- stelaż + sakwy

- stelaż + fotelik + dziecko

 

Sprawdzało się to bardzo dobrze ... aż mi stelaż z sakwami jakiś ktoś zakosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

porcelanowy :)
Kiedyś kumpel pokazał mi w jakieś "mondrej ksionszce" tekst, iż podobno prawie każdy z  3 razy w roku (!) widzi, myśli lub ociera się o pomysł, który (gdyby się go mocno trzymał) jest w znacznym stopniu odmienić jego życie finansowe.
Ale właśnie "gdyby się go trzymał" :) W moim skromnym (niedługo 3 letnim? osz k..już?) szyciu, testowaniu, szukaniu, projektowaniu było kilku po drodze delikwentów co odpadło bo nie wytrzymało tempa czy problemów po drodze, bo życie, bo rodzina, sen , film, kasa itd itd :/

Nic w temacie nie zginie, albo inaczej - zginie jak wiele innych rzeczy. W końcu takiego śmietnika jak ten (ale zacnego śmietnika) nawet "rometowy" nie przebije :D
Bo jak oddzielimy temat to co tam będzie?

My na foteliku z tyłu wieszaliśmy plecak, po prostu
Nisza nr dwa - bagażnik/sakwa na tył przyczepki dziecięcej. Voila! To kto pierwszy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież większość przyczepek ma tyle naturalnej przestrzeni ładunkowej za oparciami dzieciaków, że nie trzeba jeszcze tego dopakowywać.

W mojej Queridoo Sportrex 2 z tyłu jest spora torba na suwak a pod plandeką zmieszczą się dwa wyładowane po brzegi plecaki 40 litrowe.

W maciejasowym Croozer Kid for 2 z tyłu mieści się pełnowymiarowy rower dziecięcy!

Pytanie tylko, kto ma na tyle mocną nogę, zeby taki wagon potem ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Masz na myśli tą kieszonkę na plecach przyczepki? :)
Nigdy nie zagłębiałem się w ten temat, napisałem bo sam miałem taki problem z moimi dzieciakami a ostatnio znajoma z jakąś wypasioną przyczepką przyszła z "uszyjesz mi?" :)

dobra, dobra. Koniec - bo to chyba takie OT, że sam sobie będę musiał dać karniaka! hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...