Skocz do zawartości

[siodło] jakiego używacie ?


Marjucha

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę trochę temat...

 

W jednym rowerze mam Vueltę Slims, jest wąska i dość twarda, więc raczej nie polecam. Choć w sumie za <30PLN...

 

W drugim - Author Iridium - szersze, bardziej miękknie, ale mające jakieś dziwne punkty podparcia dla... pewnych części ciała ;) Trochę za bardzo czuć na nim kości miednicy, ale wyjeździć parę godzin się da.

 

Obecnie zmieniam na SKNa (waga/cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Selle Italia XR Light. O ile wygodne, to mam mieszane uczucia co do trwałości. Obawiałem się magnezowych prętów, a one się trzymają.

 

Skóra przetarta w dwóch miejscach, dwie śrubki trzymające plastiki na dole po prostu gdzieś wypadły. Gdyby nie jego trwałość to bym szczerze polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selle Italia SRL XC-bez dziury. Najwygodniejsze siodło jakie miałem, przerabiałem już ponad 20 modeli innych marek (Selle italia, Bassano ,San Marco, Bontrager ect.). Na razie po 2 upadkach jest lekko przytarte na dziobie i na kevlaroych wstawkach z tyłu (za ten właśnie kevlarowe wielki plus!), nie zgięło się po mimo, iż przyjęło znaczną siłę uderzenia. POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno używałem San Marco Blaze. Deska jakich mało w dodatku straszne kowadło (292gram). żadna rewelacja i podczas jazdy z pampersem majtki gumką na dole po bokach obcierały mnie podczas pedałowania. Twarde i niewygodne. przejechanie ponad 120km graniczyło z cudem. Teraz się przesiadłem na Selle Italia XC Gel flow model 2008 (aktualnie nie dostępny jeszcze w PL) z dziurą. Najważniejsza cecha ? Nie czuć go podczas jazdy :D wagą - 172 gram ! Wykonanie też bardzo fajne. Pełne 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys SKN, jezdzilem zawsze bez pampersa, najwiecej przejechalem na nim 120km, tylek mnie nie bolal, bo byl tak znieczulony, ze go nie czulem :D ale mi to siodelko bardzo pasowalo, teraz mam slr xp i tez jest bardzo fajne, choc mam nie wygodna wkladke w spodniach ( ale napis slr na siodelku - bezcenne :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

san marco blaze - 2/10 - to siodlo jest z betonu

selle italia x0 trans am - 4/10 - da rade jezdzic bez pieluchy na krotszych dystansach jednak trzeba sie przyzwyczaic

selle italia SLK - 6/10 - calkiem niezle ale twarde, nie polecam bez pieluchy

selle italia Flite - 9/10 - rewelacja, objaw geniuszu, alleluja, chwalmy pana! Da rade spokojnie smignac 50km w dzinsach, bez pieluchy. Z pampersem dystanse ponad 100km to poezja, nie wazne czy teren czy asfalt. Siodlo bardzo wygodne, tytanowe prenty swietnie amortyzuja. Jedyne do czego sie mozna przyczepic to dziura - jest po prostu w zlym miejscu :P Za bardzo do tylu jest.

 

A teraz pytanie do kolegow - jakie by polecili siodlo na wycieczke np. do Portugalii albo Francji? Rower obladowany sakwami, ciezki, nie zalezy mi na wadze siodla, cena tez nie gra roli. Najwazniejszy jest komfort przy dystansach 100-150-200km dziennie, codziennie, przez np. 2 tygodnie. Sylwetka bardziej wyprostowana, czyli wiekszy ciezar na siodle. Czy jest siodlo, ktore temu podola? W koncu sa jacys masakratorzy, ktorzy smigaja do okola swiata na rowerze, jakich siodelek uzywaja do czegos takiego?

Dzieki z gory za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtb-lato&sucho: Brooks Team Professional - 6 do 8 godzin jazdy latem podczas upałów, w zwykłych szmacianych spodenkach bez żadnej pieluchy. pal licho wagę rzędu 550 gram - brak mokrej pieluchy to przecież spory zysk wagowy :P

 

szosówka: Brooks Swift - na razie do 2 godzin bez pieluch, nie było jeszcze okazji sprawdzić dłuższych wycieczkach.

 

mtb_błoto&chłodno: MC_Selle Dempo - z pieluchą i w chłody rewelacyjne, można jechać parę godzin bez najmniejszego problemu. natomiast w upały z pieluchą to już porażka - co z tego że wygodne, jeśli po 2 godzinach parzy w tyłek jak żelazko. bez pieluchy bym się nie odważył.

 

tak na marginesie - jazda w upały z pieluchą, to wg mnie nieporozumienie - brak wentylacji, lycra szybko robi się obślizła od potu, wkładka grzeje w tyłek i okolice. możliwość jazdy w luźnych gaciach jaką dają skórzane siodłeka pozwala cieszyć się jazdą, nic nie lepi się do ciała, doskonała wentylacja, skóra siodełka jest przyjemnie chłodna, a w porównaniu z siodełkiem typu deska&gąbka&cerata wręcz lodowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry

selle italia flite ti (klasyczny model) - wygodne ,220 gr ,skóra niewiarygodnie wytrzymała ,dobrze wyprofilowane i elastyczne -cienka skorupa i tytanowe pręty robią swoje ,wygodne -bez pampersa faktycznie 50km i luzik ,z pampersem -pewnie lepiej ,dobre zarówno na szosze jak i w teren -dodam ,ze waże obecnie 85 kg i mam szeroki tyłek -i naprawde jest mi wygodnie

 

san marco rolls ti -odnośnie kolegi powyżej -polecam to siodło ,waga 290 gram ,delikatniejsza skóra niż w flite ,klasyczny wygląd (obrzydliwość:)) dosyć twarde ,ale rewelacyjnie wygodne >dość powiedzieć ,ze przejechałem na nim ciągiem prawie całe nasze góry ,z 7 kg plecakiem ,dziennie srednio 70 km w terenie ,raz na szosie 210 km także razem z owym plecakiem

(w pampersie żeby było jasne) i nic -zad ani razu nie protestował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Selle Italia SLR TT - waga 138g

 

Przejechane ok 500 km na nim. Siodełko twarde, sztywne, pokryte skórą. Może to tylko mi się wydaje, ale jakby mniej się tyłek na nim pocił niż na poprzednim Selle Royal :)

Komfort podróży zależny jest w dużej mierze od prękości.

Jadąc na turystyczny objazd ok 100 km ze średnią 18/20 km/h nic nie wyszło na 70/80 km zaczyna już troszkę boleć. Nie jest to straszne, że nie da się jechać ale jednak jest.

Przejeżdżajac tą samą trasę w ok. 4 h. z tyłkiem jest wszystko w porządku.

Pragnę zaznaczyć, że moje spodenki rowerowe już mają rok. No i niestety wkładka jest już ubita, ze wzgędu na to że nie była ona jakiejś dobrej jakości. Jak to w spodenkach za 50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...