Skocz do zawartości

[siodło] jakiego używacie ?


Marjucha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę. Napiszcie mi jakiegp siodła używacie w tej chwili lub z jakimi mieliscie doświadczenie. Proszę o krótkie posty w formacie nazwa/cena/ocena (0 beznadzieja - 10 miód dla dupska)

 

Może dzieki temu uzyskamy mini ranking siodełek.

 

Ja mam siodło wheelera OEM, nie wiem ile kosztowało bo było w komplecie z rowerem, ocena 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskac nic nie uzyskamy to Skrzynia ma racje :(

Zwykłe siodełko standartowo mocowane w Treku (siodło robione przez Velo) -9 pkt a racji zużycia musze je zamienić i oto co miałem

1 Fi`zik nisene twin tech-siodełko dla masochistów dla mnie masakra - 0 pkt

2 Kbix ultraform pro race -siodełko dla kastartów-0 pkt

3 San Marco Cuda Arrowhead - w fazie testów

Zwykłe siodełko standartowo mocowane w Treku (siodło robione przez Velo) -9 pkt a racji zużycia musze je zamienić i oto co miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velo Plush / nie pamietam, ale z tych tanszych / 9-

 

Siodelko mialo byc w miare tanie i zwykle, a okazalo sie, ze to calkiem fajna podpurka pod 4 litery. Poraz pierwszy nie boli mnie nic nie wyszło po 3 dniach jazdy pod rzad. Uwazam, ze to swietny zakup !!! Razem ze spodenkami z wkladka idealna para :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby doprecyzować. Wiem, że kwetia dopasowania siodełka do dupska to bardzo indywidualna rzecz. Myślę, jednak, że statystyka może w tym przypadku zagrać rolę, bo jaśli x osób da b.dobrą ocenę konkretnego modelu to może być już wskazówka. Oczywiście to samo tyczy się ocen negatywanych (będziemy wiedzieć, że raczej należy unikać).

 

W ostatni weekend zrobiłem ze swoim bratem 107 km w większości po asfalcie. Moja nic nie wyszło jakoś to wytrzymała, chociaż trochę bolało, ale jego zupełnie nie :grin: Nie dał rady wracać następnego dnia (siodełkow montowane w Trek 6500).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

w starym rowerku Bassano - Defender cena około 60 zeta dla tyłka 9 nawet bez pampersa. Dużo na nim jeździłem i jest bardzo dobre i na długie wycieczki asfaltem jak i w terenie.

w nowym sprzęcie mam Velo - Pusch D.2 ceny nie znam ponieważ jest na wyposażeniu dla tyłka 8. MAm je zbyt krótko żeby opis był idealny, ale dobrze się sprawuje i w terenie i na 100 km jazdach asfaltem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu giantowskiemu siedzisku dał bym 7 bo niezle amortyzujei niezły komfort (przeznaczenie głównie trekking), ale to siodło nie nadaje sie na wyscigi i kiepsko z aerodynamicznoscią :( już go w swoim rowrze nie mam i w fazie testów mam Mongoose PRO 2003...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja punktacja :twisted: :

 

5. Author Ozono - standardowe siodelko z crossem Stratos : 1 pkt ( za to ze w ogole bylo, ogolnie tragedia).

 

4. Selle Royal Lookin GeL na pretach magnezowych : 5pkt ( dobra amortyzacja, niestety ciezkie, d...sie odparza na tym zelu w upaly).

 

3. Wheeler Pro - tak naprawde to jakas odmiana Velo : 6pkt (w miare wygodne ale za miekkie : jak na hustawce, slabe profilowanie, slaba amortyzacja wstrzasow)

 

2. Ritchey Wing Pro : 7pkt (bardzo wygodne na dlugie traski, niestety przecietnie pochlania wstrząsy i drgania)

 

1. Fizik Nissene Twin-Tech Cro-Mo : 9pkt (kapitalna amortyzacja wstrzasow, znakomite wyprofilowanie, transmisja energii. Trwałe, twarde ale sprezyste. Na tym siodle bez pampersa nie da rady - dla ludzi czesto jezdzacych) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja punktacja :twisted:   :

 

4. Selle Royal Lookin GeL  na pretach magnezowych :  5pkt ( dobra amortyzacja, niestety ciezkie, d...sie odparza na tym zelu w upaly).

 

1.  Fizik Nissene Twin-Tech Cro-Mo : 9pkt (kapitalna amortyzacja wstrzasow, znakomite wyprofilowanie, transmisja energii.  Trwałe, twarde ale sprezyste. Na tym siodle bez pampersa nie da rady - dla ludzi czesto jezdzacych)  :grin:

 

no jak ty w pampersie na gel to i dupcie odparzysz

ja swojemu Selle Royal Lookin GeL dałem 8 i nie odparzyłem , rzeczywiście ciężkie jest

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki - ale to jest siodło turystyczne :lol: . A moje preferencje i styl jazdy zmierzają w kierunku sportowym. Dlatego (m.inn) wiecej niz 5pkt u mnie nie dostanie :?

A'propos....od jakiegos czasu bez pampersa, spodenek z lycry, rekawiczek, okularkow, kurteczki z Windstoppera w chlodne, wietrzne dni i kasku na dluzsze traski itd... na rowerek sie nie wybieram. Ach ten komfort, wygoda, miekkosc i elastycznosc... Wyprobuj kiedys, a poczujesz różnice - to nie Dosia :twisted: :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki - ale to jest siodło turystyczne :lol: .  A moje preferencje i styl jazdy zmierzają w kierunku sportowym. Dlatego (m.inn) wiecej niz 5pkt u mnie nie dostanie  :?  

A'propos....od jakiegos czasu bez pampersa, spodenek z  lycry, rekawiczek, okularkow, kurteczki z Windstoppera w chlodne, wietrzne dni i kasku na dluzsze traski itd... na rowerek sie nie wybieram. Ach ten komfort, wygoda, miekkosc i elastycznosc... Wyprobuj kiedys, a poczujesz różnice - to nie Dosia   :twisted:     :arrow:

 

:lol:

rękawiczki okularki windstoper no niestety kasku sie nie dorobiłem i jeżdże niesportowo to wtedy 8 pkt - tak

ale gdyby sportowo to chyba za dużo dałeś

:lol:

anegdota

widze w lusterku dwóch szosowców. wieć myśle siąde im na koło i fajnie sie pojedzie.

oni nie tylko mnie minęli jak małe autka ale nawet chyba nie zauważyli że coś chciało stawić opór po prostu nie ten sprzęt :lol:

pozdrawiam ciepło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...