Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poprawnie zamontowałeś linkę blokady? Może ma mały luz, który powoduje takie objawy.

 

Mój da radę ugiąć mniej więcej o wartość sagu jak cisnę stojąc obok roweru, a jak wsiądę to pracuje w granicach 0,5-1cm bez specjalnych starań - skakania, wieszania się na kierownicy itp.

Edytowane przez roge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz przy takich samych ustawieniach jest szansa dobicia i zwiększył się znacznie SAG. Do tego przy zablokowaniu PopLockiem amortyzator można ugiąć do 1,5cm przed serwisem był twardy jak skała.

 

Mam to samo po pierwszy serwisie nowej Reby 2013, Solo Air, 100mm. Uważam, że to zjawisko w normie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tych manualach nie znalazłem tego info, wkleiłeś mi stos pdfów w których nic nie ma bo szukałem. Siedzę w pracy aktualnie i fajnie by było jakbyś mi dał linka bezpośredniego, nie mam czasu teraz wertować strona po stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jakieś 3 miesiące temu miałem problem ze swoim FOXem 26'' w związku z przekręceniem gwintu :) teraz zamówiłem pod koła 27,5 już docelowo Rebe i nie mam zamiaru znowu czegoś spierd*&^* dlatego pytam :)


Ok znalazłem, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo jeżeli nie jest to głowica silnika lub inne bardzo precyzyjnie wykonane urządzenie, dokręcać należy najniższy skutecznym momentem czyli popularnie zwany moment z wyczuciem ;) Np o kasetach piszą  40Nm a ja swoje zakręcam i odkręcam dłonią bez bacika i nigdy nie było problemów z zapieczeniem czy odkręceniem sie kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda, zaznaczam kazda kaseta Shimano od deore w gore odkrecala mi sie nakretka, w sumie 4 kasety. Nie pytaj mnie dlaczego, moze temu, ze lubie skosowac lancuch i jezdze z ultra twardych przelozen, nie wiem. Nie mniej nie mam klucza dynamo, ale jak dokrecam to az trzeszczy, przy odkrecaniu kolo wrecz jeczy. :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W ramach pięknie rozwijającego się OT, nadmienię, że dokręcenie kasety z zalecanym lub względnie wysokim momentem niweluje nieco efekt wgniatania się koronek w aluminiowe bębenki, to jedyna zaleta dowalenia. W reszcie przypadków starczy aby koronki nie miały luzu na boki a nakrętka się sama nie luzowała.

A dla kolegi niedowiarka wrzucam screena z manuala:

Zrzut-ekranu-2014-07-25-o-23.51.05.jpg

 

Albo mamy czucie w łapach albo kupujemy drogie klucze dynamometryczne. Ot i wszystko w temacie dokręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...