Skocz do zawartości

peepeepee

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    311
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez peepeepee

  1. To w takim razie zmierzę suwmiarką dzisiaj i dobiorę, po pomiarach jak nie zapomnę to dam znać. Amora kupowałem w 2013 pod koniec sezonu, nie wiem, nie pamiętam jaki rok produkcji ...
  2. Dokładnie tak zrobię, generalny przegląd, mam już kupionych sporo gratów na wypadek wymiany. Uszczelki i olej do amora, pozostał jeszcze smar i linka + linki przerzutek, przewody hamulcowe, olej shimanowski .... troszkę już to wszystko podniszczone a i zamarzyło mi się aby do białej ramy i amora dać linki i przewody białe :-)
  3. Czyli kupić pancerz hamulcowy a linkę od przerzutki , bo nie mam ani pancerza ani linki ? Idzie zima, mam już uszczelki, olej i Twój poradnik ... czas na serwis a przy okazji chcę zmienić linkę, ponieważ spadła końcówka i rozplotła się na końcu.
  4. Czy do manetki PopLoc Sprint (czyli tej najprostszej) jest wymagana jakaś specjalna linka czy pasuje np. od przerzutek ? Nie jestem pewien a nie chcę rozkręcać póki nie mam drugiej na wymianę.
  5. To zrobię w weekend , tylko mam jeszcze prośbę o jakiś link do jakiegoś dobrego filmu z serwisowaniem, kiedyś przejrzałem cały wątek , wynotowałem uszczelki , oleje itp. a linki były ale nie wynotowałem ...
  6. Mam już komplet uszczelek , olej i pytanie ... czy robić przegląd jeśli nie ma wycieków , ciśnienie też trzyma , kurzowe wyglądają moim zdaniem dobrze , przebieg ok. 4000 km , koniec zeszłego roku i ten ?
  7. Te z montażem za przedni widelec są wg. tego co czytałem przeznaczone do rowerów z ramą karbonowa, bo nie można jej ściskać. Dla mnie to kiepski pomysł wozić rower(-y) na dachu a koło (-a) w bagażniku, ob przy wypadzie rodzinnym zawala się dość mocno bagażnik. Ja skłaniałem się ku zestawowi opływowy bagażnik dachowy bodajże 969 w wersji B (czyli czarny, pod kolor auta) + 2-3 bagażniki rowerowe 591 ... ale póki co jednak sam będę jeździł na PB z rowerem więc pakuję go do bagażnika.
  8. Dla mnie chore jest to, że skoro takie bagażniki są sprzedawane to pewnie muszą mieć homologację czy jakiś "papier" dopuszczający do użytku , więc dlaczego jakiś "pajac" ma prawo dać mandat, gdzie czasami niedouki obsługują fotoradary, ustawiają niezgodnie z prawe albo mierzą to sprzętem niedopuszczonym do użytku. Wk....a mnie to, że widzę jak gdzieś w Europie robi się drogi ze świecącymi pasami , roboty Da Vinci , karetki a u nas .... nap......ć mandatami i kupować sobie służbowe auta na przetargu, gdzie w wymogach jest parasolka. Niestety , ten rząd i przepisy to jedno wielkie gówno , tak proste i banalne sprawy czekają na swoje rozwiązanie.
  9. Witam Planuję zakup bagażnika i zastanawiam się nad wersją. Na dach czy na hak ? Wstępnie wybrałem na dach, ponieważ bazowy i moduły na 2-3 rowery to koszt ok. 1500 pln a na hak cena podobna , tylko problemem jest to iż nie mam haka , więc dochodzi dodatkowy koszt ok. 500 pln + montaż. Który Waszym zdaniem jest lepszy ? Nigdy nie miałem bagażnika i przy wstępnie wybranym na dach , zastanawia mnie jedna sprawa ... czy da się jechać jakąś trasą szybkiego ruchu ok. 120-130 km/h , mam na myśli opór powietrza ? Ten montowany na hak stawia na pewno mniejszy opór to jego zaleta , podobnie jak montaż na niższej wysokości , wadą pewnie jest to iż żeby się dostać do bagażnika trzeba zdemontować cały zestaw. Zaletą dachowego jest to iż nie muszę kupować haka , wadą montaż mniej komfortowy niż na haku, bo wysoko i większy opór. Proszę o opinie i doświadczenia :-)
  10. A jak przepolerowałeś , pytam na przyszłość , teraz nie będę ruszał , ryska jak pisałem minimalna ? Jeśli chodzi o uszkodzenie to pakowałem do bagażnika dwa rowery a na nie szmaty osłaniające siodełka , amory itp. a na to koła i ryska powstała od (tak podejrzewam) szprychy , bo zsunęła się szmatka. Jeśli chodzi o uszczelki to amor ma niewiele ponad rok i planuję po sezonie przegląd , mam już olej i komplet uszczelek. Podjąłem także decyzję o zakupie bagażnika , bo wkręciłem się w maratony i kilka , może kilkanaście razy w roku będę go używał. Zastanawiam się tylko czy na dach czy na hak (musiałbym kupić hak,bo nie mam) ale to już na inny temat.
  11. Na zewnątrz, pod palcem raczej nie czuć ale jak paznokciem przejadę to jest delikatna ryska i daje się wyczuć , jak wyczyszczę go to widać ją jak się dobrze przyjrzeć. Troszkę mnie uspokoiłeś , dzięki.
  12. Wczoraj zauważyłem delikatną ryskę na goleni, ryska na tyle mała, że nie widziałem jej wcześniej , dopiero jak wyczyściłem goleń po maratonie. "Wiatr" nie schodzi. Czy to groźne, trzeba to jakoś naprawić, poddać renowacji tę powłokę ?
  13. Po ok. 200 km mam wrażenie jakby G03S brały lepiej niż F03C , pewnie te drugie lepiej sprawują się przy zjazdach po rozgrzaniu , więc jestem zadowolony ze zmiany i oszczędności a F03C kupię jakbym wybierał się w góry ...
  14. Dostałem dzisiaj 2 komplety G03S i nie licząc płytki okładziny są bardzo grube w porównaniu z tymi co mam w rowerze. Czy są jakieś normy, powiedzmy przy ilu mm powinno się je wymieniać czy można śmigać dopóki jest okładzina na płytce i płytka nie trze o tarczę ? Odnośnie blokowania kół, to tył wystarczy, że lekko wcisnę klamkę i koło blokuje się, natomiast przód hamuje ostro, przód nurkuje (amor) ale nie blokuje koła. Myślałem, że to może wina hamulca, może zapowietrzony, bo staram się hamować przodem i tyłem jednocześnie ale klocki z przodu są w dużo lepszej kondycji ... a zawsze np. w aucie z przodu szybciej się zużywają, bo przód mocniej bierze a z tyłu to w mniejszych autach są nawet zamiast tarcz bębny.
  15. Dzięki za pomoc. Wziąłem G03S , kosztowały po ok. 42 pln za komplet , Ti ok. 60 pln za komplet a F03C ok. 80 pln za komplet czyli 2x drożej niż G03C. Zobaczę po podmianie jak się spisują , ale najpierw założę KS-D620 , dostałem jeden komplet gratis przy zakupie gratów na cały rower ale nie zakładałem, gdyż słyszałem, że przy ostrej jeździe szczególnie w błocie/deszczu potrafią się zedrzeć bardzo szybko. To moje pierwsze tarczówki , z F03C jestem bardzo zadowolony, przez 2000 km tarcze prawie nie zniszczone, klocki tył prawie się kończą, na przodzie dadzą radę jeszcze jakieś 500, może nawet 1000 km ... ale do pracy robię teraz 500-700 km miesięcznie w zależności od pogody, to zapas muszę mieć.
  16. Ponoć F03C (metaliczne) i F01A (żywiczne) są wykonane w technologii Ice Tech i są przeznaczone do tarcz w tej technologii , ja mam SM-RT81. Czy jak wezmę inne , czy nie będzie widoczna zmniejszona siła hamowania albo nie będą hałasować ?
  17. A czym różnią się G03Ti ? Mocowaniem na tytanowej płytce ? Pytam, bo w sklepie gdzie składałem rower są w dobrej cenie.
  18. Witam Mam hamulec Shimano BR-M785 i klocki F03C , przejechałem na nich 2000 km i kończą się klocki na tyle, na przodzie są całkiem dobre. Mam pytanie : 1. Jakie klocki polecicie ? F03C kupiłem w komplecie, jak dla mnie świetnie hamują , jednak są dość drogie, jeżdżę po Mazowszu, głównie asfalt/las do pracy, po pracy Kampinoski Park, kilka wyścigów Poland Bike Maraton. Zależy mi na dobrym hamowaniu, dobrze jakby były w miarę ciche i miały dobry stosunek cena/przebieg. 2. Klocki na przodzie są jeszcze całkiem dobre i zauważyłem, że jak zahamuję samym tyłem lub przodem to mam wrażenie, jakby tył brał mocniej. Oczywiście normalnie hamuję przodem i tyłem, staram się mniej więcej hamować tą samą siłą. Obie klamki twarde, tak samo biorą, więc chyba to nie zapowietrzenie. Czy to takie wrażenie , że przód słabiej bierze , bo koła co prawda nie blokuje , ale nurkuje mocno , zaznaczę , że ważę ok. 97-98 kg. Jak podniosę koła , zakręcę i wcisnę hamulec to koła stają w miejscu , nie ma żadnego poślizgu , tarcze równiutkie , nic nie ociera.
  19. Ja pryskam Brunoxem do goleni. Olej ... może i dobrze smaruje ale cały syf zostaje a jak pryskam tym preparatem, to jest w konsystencji dość rzadki ale tłusty, robi taką fajną powłokę. Nawet jak teraz jeżdżę po błocie to na innych elementach jest sporo syfu czy plam po błocie a na goleniach wcale albo bardzo mało, jakby po nim to spływało, po jeździe wystarczy przetrzeć szmatką, posmarować i to cały serwis amora póki co. Myślę, że podobnie z łańcuchem, mam specjalny specyfik, jeden na suche, drugi na mokre i mimo, że podobne do oleju to oczywiście na łacuchu zostaje sporo syfu ale uważam, że mniej niż wtedy gdy smarowałem np. olejem do silnika (stare czasy).
  20. Mam nowiutką Rebę, początkowo miałem zamiar dokupić w przyszłym roku oringi na wymianę, jednak stwierdziłem, że Reba wychodzi z Dual Air i zakupię sobie na wszelki wypadek (gdybym zniszczył te gąbkowe elementy lub simeringi) kompletny zestaw, kosztował 67 pln, w W-wie, więc odebrałem osobiście, nie jest to jakoś kosmicznie drogo, później będę dokupował tylko oringi, tak na marginesie jeden z Forumowiczów podał namiary na sklep także w W-Wie, więc mogę podjechać i przymierzyć zdemontowane. Przed zakupem postanowiłem potwierdzić, że ten komplet (porównałem numer z aukcji z numerem w PDF) będzie pasował do mojego amora i nie miałem zamiaru wrzucać tych pomiarów do netu, jednak jeśli zerkniesz w górę wątku , poprosił o to jeden z Forumowiczów. To tyle, ja też nie mam zamiaru toczyć kłótni bo nie o to chodzi.
  21. Tak, masz rację, mierzyłem średnicę zewnętrzną. Samo zaś mierzenie jest ciężkie, ponieważ niektóre są lekko zdeformowane podczas transportu, być może były w jakimś zbiorczym opakowaniu mocno ściśnięte ... widać to na jednej z aukcji na foto, dlatego lepiej jest mierzyć te zdjęte z amora, nie są "jajowate". Ja wybrałem opcję z odbiorem osobistym, więc mogłem wybrać sobie komplet z półki. Po zamianie na średnicę wewnętrzną powinno być (dla oringów, o ile nie pomyliłem się w odejmowaniu) : - 20 x 3.5 - 2 szt ; - 22 x 3.5 - 1 szt ; - 12-13 x 3.5 - 1 szt ; - 10 x 3.0 - 1 szt ; - 25 x 2.5 - 2 szt ; - 24 x 2.5 - 1 szt ; - 22 x 2.5 - 1 szt ;
  22. W komplecie są : - simering (to uszczelnienie ze sprężynką dookoła, które widać na amortyzatorze na zewnątrz) - 2 szt ; - biała uszczelka z gąbki/pianki - 2 szt ; - plastikowy , okrągły "pęknięty" element - grubość 2 mm , średnica po złączeniu pęknięć ok. 27-28 mm - 2 szt ; - okrągły 11 x 1.5 -2 szt ; - metalowa jakby podkładka z zaokrąglonymi brzegami 12 mm średnicy - 1 szt ; oringi w mm : - 27 x 3.5 - 2 szt ; - 29 x 3.5 - 1 szt ; - 19-20 x 3.5 - 1 szt ; - 16 x 3.0 - 1 szt ; - 30 x 2.5 - 2 szt ; - 29 x 2.5 - 1 szt ; - 27 x 2.5 - 1 szt ; Mierzyłem suwmiarką, nie zaglądałem w podawane tu wyniki, żeby się nie sugerować. AM Fork SVC Kit RebaSid 00-4315.032.080 Numer zgadza się z numerem dla mojej Reby 2012 z PDF'a RS.
  23. Bawoły wzięły mi się z aukcji Allegro , nie zauważyłem. Wziąłem komplet RS'a , będę miał na przyszłość, są tam dwie uszczelki gąbkowe i dwa simeringi a gumki będę dokupował. Dzięki za info.
  24. Amor ma raptem 200 km + to co przejeżdżę , serwis będę robił pewnie w przyszłym roku. Czy kompletny zestaw do serwisu to : 00.4315.032.080 ?
  25. A jest ktoś z W-wy lub okolic i mógłby się podzielić informacją gdzie można kupić oringi ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...