Skocz do zawartości

[ebike w góry] Rower elektryczny do 15k zł


Rekomendowane odpowiedzi

Stereo 120 to kategoria 4 - widelec może nie jakiś wybitny, ale rower jest przeznaczony na ścieżki i dopuszcza niwielkie skoki. O dziwo Stereo 160 to według producenta ta sama kategoria wytrzymałościowa. Sam skok to nie wszystko - mój rower ma 125mm, a producent zepwnia, że nadaje się na pucharowe trasy enduro i kwalifikuje go w kategorii 5, co oznacza dla mnie aż za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2024 o 11:49, Lassar71 napisał:

Celem przypomnieniea: bardzo dobre rowery mają ciężar całkowity na poziomie 140 KG. Większość 120. Więc szukaj czegoś pancernego przede wszystkim.

Cube Stereo Hybrid 120 Race ma 160 kg (rower + jeździec), więcej niż wersja One czy Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecę Canyona Neurona ON CF7. Jest na karbonie, akceptowalne wyposażenie i do takiej jazdy będzie lepszy niż Spectral. Możesz wziąć baterię 625 i cena nie będzie taka duża. Geometria już zbliżona do Spectrala, ale to bardziej na takie fun wycieczki górskie niż pól enduro jak Spectral.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 14:48, Marcinowski1 napisał:

Cube Stereo Hybrid 120 Race ma 160 kg (rower + jeździec), więcej niż wersja One czy Pro.

Miałem Cuba. HT. Wersja Race. Miał 120 kg max. Był kilka razy w górach. Nie ma opcji żeby wytrzymał w Beskidach dwa sezony - i nie chodzi o pęknięcia ramy ale o zwykłe luzy na tylnej osi bo qr jakiś zwykły tam był i się gniazdo wyrabiało.

120 skoku to trochę mało jednak.

Co do Canyona - ma zaletę taką, że można kupić, przymierzyć potestować i oddać w razie czego jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2024 o 21:07, Dreamer50 napisał:

A ja Ci polecę Canyona Neurona ON CF7. Jest na karbonie, akceptowalne wyposażenie i do takiej jazdy będzie lepszy niż Spectral. Możesz wziąć baterię 625 i cena nie będzie taka duża. Geometria już zbliżona do Spectrala, ale to bardziej na takie fun wycieczki górskie niż pól enduro jak Spectral.

Dokładnie, popieram tę opinię. Mam dokładnie ten model i świetnie się sprawdza zarówno na singlach jak i w trudniejszym terenie. Do tego nie jest mega ciężki, przynajmniej nie czuć tego podczas jazdy, choć waży ponad 22 kg, tyle co 2 moje rowery analogowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, porównujecie Tero X 4.0, który jest przede wszystkim rowerem turystycznym, dającym radę od czasu do czasu też i w terenie,  z rowerami za 18 i 20 tys, dedykowanymi w cięższy teren. A tu chodzi o to, że Spec przecenił Tero X 4.0 z 20k na 10k, są przez chwilę dostępne, no i można mieć markowego fulla za taką kasę. Co prawda z baterią 500 i 50nm, ale w tej cenie to nawet coś z Decathlonu ma gorsze parametry. W ciężkie góry ten rower raczej się nie nadaje, ale na górskie wycieczki po łatwych i średnich trasach jak najbardziej. Ja zamówiłem, zobaczymy co z tego będzie, jak w praktyce się sprawdzi. 
Tylko dla mnie to ma być uniwersalny rower, zastępujący rower trekkingowy którego używałem na dojazdy w mieście, a dodatkowo rower którym też można wjechać w las, czy pojeździć eksploracyjnie po różnym terenie. Czyli zdjęcie B z postu powyżej, czasem A, ale to w spokojnym tempie. Mi taka koncepcja na ebike się podoba - powinien wjechać wszędzie, daje komfort fulla, jest markowy, ale nie ma ambicji dorównywać rowerom zaprojektowanym do XC czy do katowania w górach. A do ścieżek typu XC mam Scalpela, analogowego, wg mnie świetny rower i na pewno elektryk mi go nie zastąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...