Skocz do zawartości

[7000 - 10 000] Gravel - wybór


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Noszę się z zamiarem kupna gravela, przy założeniach:

- wygodna geometria
- 1 blat z przodu - raczej na 95% nowy SRAM Apex 1x12
- możliwość montażu opon przynajmniej 45mm,

Na dziś mam do wyboru:

1. Cannondale topstone 1 cinamon Apex / zagranica - 8000 zł.
2. Orbea Terra H41 1X / polska - 9000 zł.
3. Giant Revolt 0 / polska - 7200 zł - wiąże się jednak z wymianą całego groupsetu z mieszanego GRX na Apex więc pewnie w okolicach 9000 po rozliczeniach wyjdzie.

W przypadku Giant'a pytanie czy znajdzie się u nas sklep który pokusiłby się o taką zamianą z rozliczeniem GRX'a, ewentualnie wchodzi w grę Giant Revolt Advanced 1 przy super promocji :)

Kolejnym zagadnieniem jest rozmiar, będąc na granicy właściwym wyjściem będzie mniejszy czy większy? (183cm, 82cm przekrok).

Pomijając aspekt kolorystyczny rowerów będę wdzięczny za podpowiedzi co i za którym przemawia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5 godzin temu, chrismel napisał:

https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-polygon-bend-r7

Bardzo łagodna geometria ale 1x11.

Tak, ale już bym wolał Tamborę, gdyby kolory bardziej przemawiały.

4 godziny temu, HSM napisał:

Jaka jest wyższość speca nad wskazanymi modelami?

Poza tym, przy 10kzł to już o carbon można zahaczyć. 

 

Canyon zawsze na plus, jednak odrzuciłem właśnie z uwagi na geometrię. 

Edytowane przez prezes83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, prezes83 napisał:

Jaka jest wyższość speca nad wskazanymi modelami?

Żadna. Po prostu spełnia podane kryteria: grawel z nowym apexem do 10 tys.(w zależności od kursu, będzie się łapał, albo będzie minimalnie ponad limit) -a że go nie było wśród wymienionych, znalezionych rowerów, to podaję... Proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mihau_ napisał:

Z tym, że chcę 1x12 Apex :)

21 minut temu, HSM napisał:

Żadna. Po prostu spełnia podane kryteria: grawel z nowym apexem do 10 tys.(w zależności od kursu, będzie się łapał, albo będzie minimalnie ponad limit) -a że go nie było wśród wymienionych, znalezionych rowerów, to podaję... Proste...

Ok, Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze dwie takie propozycje wpadły:

1. Trek Checkpoint ALR 5 - stack/reach: 1.48 - ile można tutaj zyskać np odwróceniem mostka by było bardziej komfortowo?
2. Cube Nuroad EX - spełnia większość wymagań, rozwój w kierunku 1x12. Jak obecnie z jakością tego producenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś do tej pory było nie tak z jakością rowerów Cube? Ja mam fitnessa Cube SL Road z 2017 roku, wygląda jak nowy, chodzi jak żyleta. Mój kolega z pracy ma Cube Nuroad Race, też już kilkuletni, chyba 2020 rocznik, codziennie dojeżdża nim do pracy 30 km w jedną stronę czy to lato czy to zima (zimą czasami, tak 1-2 razy w tygodniu przyjeżdża elektrykiem bo mu szkoda baterii, żeby codziennie jeździć i ładować :)) i dopiero teraz, chyba z miesiąc temu wymieniał praktycznie rzecz biorąc cały napęd bo zajechał - nie bawił się w żadne 3 łańcuchy, pomiary rozcignięcia czy inne takie tam. Fakt, zapłacił w serwisie chyba 400 eur z tego co pamiętam (akcja się dzieje w DE) - jak się dowiedziałem ile to się za głowę złapałem i mu pokazywałem w necie ile kosztują zębatki, kasety, nawet przerzutki ale wszystko co trzeba mu wymienili, wyregulowali a on się na tym nie zna i nie ma narzędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź typu nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz. 

Rzuciłeś jakimś wynikiem dzielenia stack/reach, który nic nie mówi (a w każdym rozmiarze tego samego roweru wynik będzie inny) i wplotłeś do tego jeszcze jakieś odwracanie mostka, które ani ze stackiem ani z reach nie ma nic wspólnego. Kiedy patrzysz w tabelę z geometrią to wymiary tam przedstawione dotyczą ramy a nie tego co do niej dokręcasz 

Odpowiedź typu nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz. 

Rzuciłeś jakimś wynikiem dzielenia stack/reach, który nic nie mówi (a w każdym rozmiarze tego samego roweru wynik będzie inny) i wplotłeś do tego jeszcze jakieś odwracanie mostka, które ani ze stackiem ani z reach nie ma nic wspólnego. Kiedy patrzysz w tabelę z geometrią to wymiary tam przedstawione dotyczą ramy a nie tego co do niej dokręcasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 21:05, Mihau_ napisał:

No to najpierw sobie idź do jakiegoś sklepu i poklikaj tym double tap bo dla mnie ten system zmiany jest nie do przyjęcia

Sprawdziłem, pojeździłem... całkiem w porządku się to obsługuje, kwestia przyzwyczajenia. Tym bardziej, w moim przypadku, gdzie będzie to mój pierwszy rower z barankiem... niemniej, wybór i tak padł na rower z GRX'em ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...